Oyun

UFC 3 Bilmeniz Gereken En Önemli Taktikler

ufc 3 taktikleri
Yazar - Hakan Beledin

UFC 3 taktikler, UFC 3 harika bir MMA video oyunu olmasıyla bilinmektedir. Oyunu öğrenmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla sayıda olması nedeniyle bu yazımızda sizlere UFC 3 taktiklerinden ve neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Özellikle de bu oyunu ilk defa oynamaya çalışıyorsanız vereceğimiz ipuçlarını iyice okumanızı öneririz. Son güncelleme ile birlikte kariyer modelinde en iyi sonuçları almanız için bazı ipuçları da verdik. Size zor gelen bazı vuruşları vereceğimiz taktiklerle yapabileceksiniz. Sözü daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim.

UFC 3 Taktikler

Saldırmak için doğru zamanı bekleyin

Bir rakibi sersemletmeniz oldukça önemli olup yaklaşık 6 saniye boyunca bunu yapmayı başarabilirseniz puan kazanmamınız daha fazla olacaktır ayrıca onu beklemediği bir anda savunmasız bırakmanız size farklı avantajlar da sağlar. Zımbalama tekniği veya tekme atarken ayakların hareketini özellikle gözlemleyin çünkü rakibinizin hareketleri sizin saldırı pozisyonunuzu almanıza olanak sağlar. Doğru zamanda saldırı yapmak ve devrilmelerini veya sıkışmalarını önlemek için konsol çubuğunu aşağı doğru çekmeniz gerekecektir. Bu oyunda en önemli noktalardan bir tanesi de sabırlı olmaktır. Rakibin hareketlerini anlamak ve tecrübe edinmek biraz dayak yemenize sebep olmasa da bir sonraki saldırılarınızda hamla oranlarınızı daha da güçlendirecektir.

Zayıflıkları belirleyin

Önceki tekniğe göre, vücudun bir bölümünü bulun ve o bölgeye yoğunlaşmaya çalışın. Örneğin, bacaklarınızı kaldırırsanız, rakibinizi yavaşlatacak ve taktik değiştirmesine neden olacaktır. Bacak yaralandığında, genelde o bölgeye darbe vurmaya çalışırlar ki daha fazla hasar alıp yere devrilsin diye, bu da onları durdurmayı kolaylaştırır. Bacaklara hasar vermeye odaklanmak da önemlidir, çünkü bu onları düşürmeyi kolaylaştıracaktır. Baş yaralanması aslında en önemli darbelerden bir tanesidir diyebiliriz. Darbeyi görmeleri ve hatta engellemeleri için görme yetileri çok az düzeyde olduğu için atak saldırılarını farkedemeden yere düşeceklerdir. Oyunda en önemli bir diğer nokta ise zekanızı geliştirmek ve taktikler yaparak rakibinizin zayıf yönlerini belirlemeniz gerekmektedir.

ufc 3 taktikler

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Güç seviyesi kontrolü

Saldırı yaparken bedeninizi ve güç seviyenizi kontrol ederek vuruşlar yapmayı deneyin. Güçlü bir darbe yaparsanız, ardından daha güçlü bir darbe, dayanıklılığınızı zayıflatacağı gibi yorgun hissetmenize neden olacak ve çok sert darbe alsanız bile daha çok o bölgeye çalışacak ve bunu yapmayı bırakmayacaktır. Dayanıklılıktan veya savunmadan yoksun olduğunuzda, iyileşmek zor olacak ve saldırı gücü zayıf ve etkisiz olacaktır, bu yüzden lütfen kendinizi yormaktan kaçınmaya çalışın. Kendinizi sürekli atak yapmaya zorlamayın, bilmelisiniz ki en etkili saldırı güçlü bir savunmadır.

Doğru zamanda ayağa kalkın

Kendinizi yerde bulursanız, çok fazla egzersiz sizi yorabilir. Doğru zamanda ayağa kalkmaya çalışın, bundan kastımız ise daha çok rakibin yorulmasını beklemektir. Rakip yorulacak fakat bu sürede sizler de dayak yemeye devam edeceksiniz. Bu kaçınılmazdır fakat beklemek en doğru karar olacaktır. Burada önemli olan nokta ise Panik yapmamak ve teslim olmayı düşünmemektir. Neden diye soracak olursanız ilk küçük zorlukta bunu düşünürseniz oyunu uzun süre oynamadan hemen silebilirsiniz. Her zaman teslim olma tehdidi olsa bile, hareket etmeye devam ederseniz, dayanıklılık çubuğu sonuna gelecek ve tükenecektir.

UFC 3 Tanıtım

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!