Ekonomi

Tether Nedir? Yatırım için İyi Midir ?

tether nedir
Yazar - Editor

Tether, kripto para birimleri sürekli değişkenlik gösterdikleri için çoğu kullanıcı girmeye korkmaktadır. Bir yandan yatırımcıların para potansiyelini çeşitlendiriyor. Öte yandan, kripto para biriminin değerinin artmasında büyük rol oynuyor. Peki ya size avantajlarından ve dezavantajlarından bahsetsek Tether almayı düşünür müsünüz?

Tether Nedir?

Tether, geleneksel para birimlerine sabitlenmiş ve Tether’in kontrolü altındaki hesaplarda tutulan bu geleneksel para birimlerinin rezervleriyle desteklenen bir kripto para birimi olarak geçmektedir. Tether USDT, kripto para birimi, blok zinciri teknolojisi ve fiat para birimini birbirine bağlayarak bu ana sorunu çözmeye çalıştığı için popüler olmuştur. Diğer coinlerin aksine USDT kripto para birimi, sabit para birimi kategorisine aittir. USDT ile desteklenen madeni para başına 1 ABD dolardır. Blok zinciri, kripto para birimi, Hong Kong şirketi Tether tarafından geliştirilmiştir. Başka bir deyişle USDT, ABD dolarına sabitlenmiş olması bakımından diğer yaygın kripto para birimlerinden farklıdır. Bu nedenle, Bitcoin ve Ethereum gibi rakip kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, fiyat dalgalanmalarına dayanabilir.

PARANIZI EN İYİ NEREDE DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZİ ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ! 200.000 TL SANAL PARA İLE
ETKİLİ KAZANÇ SAĞLAYABİLİRSİNİZ! (Ücretsiz Binance Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Tether Yatırım için İyi Midir ?

Diğer kripto para birimlerini satın alırken, birkaç saniye içinde para kaybetmek kolaydır eğer ki çok para yatırdıysanız saniyeler içinde 10 bin bile kaybedebilirsiniz. Bunun nedeni, fiyatların hızla dalgalanması ve kripto para birimi piyasasının çalkantılı olmasıdır. USDT madeni para, piyasa dalgalanmalarına dayanabilecek bir madeni para geliştirmeyi amaçlayan bilim ve akademi arasındaki bir işbirliğinden gelir. USDT kripto para birimi satın almak istediğinizde Tether şirketine ödeme yapmanız gerekir. Şirket daha sonra fonlarınızı rezervlerine ekler ve sizin için yeni bir USDT oluşturur. Bu, dijital para biriminizin değerinin hala 1 $ değerinde olduğu anlamına gelir. Müşteriler USDT’den nakit kullanmak istediklerinde, birçok kripto para borsasında coin satabilirler. Bu kripto para birimini herhangi bir para birimi ve diğer herhangi bir kripto para birimi kullanarak satın almak kolaydır.

tether

Tether (USDT) neden önemlidir?

Tehter, kripto para birimi ile para birimi arasındaki boşluğu kapatır. Yatırımcılara, diğer kripto para birimlerinde iç dalgalanmalara neden olmadan kolay bire bir işlem yöntemi sağlar.

Bu tür bir istikrar sağlayarak, yatırımcılar para birimlerine benzer dijital varlıklara sahip olabilir, ancak kripto piyasasındaki diğer kripto para birimleri için ticaret kolaylığı sağlayabilir.

Mutlaka göz atın => Bitcoin Nedir

Ana Özellik

  • İstikrar
  • Farklı blok zincirlerinde mevcuttur
  • Geleneksel kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında farklı kullanım durumları vardır

Tether Sonuç

Tether gibi sabit para birimleri, hızla değişen bir pazarda daha fazla istikrar sağlayarak tüm sektörün ilgisini uyandırdı. Tether USDT, ABD dolarının dijitalleştirilmesine yardımcı olur ve blok zincirindeki işlemleri daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getirir. Tahminlerin çoğu, USDT’nin 3-5 yıl içinde güzel getiri elde edeceğini ve bu da onu uzun vadeli güçlü bir yatırım haline getireceğini gösteriyor. Değer depolamak için istikrarlı varlıklar peşindeyseniz, bu kripto para birimi piyasasındaki en iyi varlıklardan biridir. Bununla birlikte, teknoloji hala erken aşamalarında. Yönetim kuruluna entegre etmeye başladığımızda, bunun fonları kullanma şeklimizi nasıl etkileyeceğini gerçekten göreceğiz. Şifreleme endüstrisindeki bu ilerlemeyi görmek heyecan verici ve bizim gibi meraklılar için daha pratik fırsatlar yaratabilecek bir şeye dönüşmesini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!