Oyun

Steam Sonbahar İndirimleri Başladı

Steam Sonbahar İndirimleri
Yazar - Editor

Steam sonbahar indirimleri, her sene sonbahar indirimi için birçok oyunu yüksek oranda indirime almaktadır. 25 kasım – 1 aralık arasında gerçekleşecek bu indirim şöleninden faydalanmanızda yarar var. Ülkemiz dahil birçok ülkede indirime giren bu oyunların yüzdeleri oyuncuların yüzlerini güldürmektedir. Türkiye saati ile 21.00’da başlayan indirimler 1 aralığa kadar devam edcek olup az sayıda günleri iyi değerlendirmekte fayda var. Hikayeleri ve oynanış türleri açısındna pek çok oyunun indirime girmesiyle bizler sizlere en çok hangi oyunlar alınabilir bunları anlatacağız. Kasım indirimleri ile beraber sonbahar indirimlerinin de biraraya gelmesi oyunlardaki düşüşün bir başka örneği diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde çoğu oyuncu cadılar bayramı indirimlerinde paralarını tüketse de bu indirimler kaçırılmaz diyebiliriz.

Steam Sonbahar İndirimleri

Middle Earth: Shadow of War

Middle Earth: Shadow of War alternatif olarak yüzüklerin efendisi gibi değerlendirirseniz bu oyundan daha çok keyif alacağınızı başlarda söylemek isteriz. Eğer daha önceden izlemişsseniz bu seriyi, bu oyundan oldukça fazla keyif alacaksınız. Gördüğünüz karakterleri yönetmek onların gözünden savaşmak oyuncuya bir başka tatminkarlık vermektedir. Tabiiki tam anlamıla örtüşmese de oyuna uyarlanmış hali olarak görebilirsiniz. Shadow of Mordor’un kaldığı yerden devam ediyor. Talion ve Celebrimbor, Sauron’un kirli ruhunun değmediği bir Güç Yüzüğü dövüyorlar ve bu yüzüğün gücüyle Karanlık Lord’a meydan okuyorlar, tabii ki bu yüzük hakkında nasıl bir güce sahip olduğunu bildiğinizi düşünerek yazmaktayız. Hikaye böyle başlıyor fakat devam ettikçe daha farklı yüzler daha tanıdık yüzler görmekteyiz.

Özellikle ork kabileleri ve orkların ne amaçla bulunduğu nasıl bir görünüşe sahip olduğu detayları çok güzel yansıtılmış. Dövüş sisteminin iyileştirilmesinin ardından artık savaşlar daha keyif verici ve biraz da zorluk seviye artırılmışıtır. Grafikleri ve sesleriyle oyuncuya büyük bir haz yaşatmaktadır. Etraftaki nesneler, canavarların savaşları gibi birçok detayı net bir şekilde görebilirsiniz. Normal fiyatı: 67 TL – İndirim oranı: %80 – İndirimli fiyatı: 13,40 TL ye inen bu oyunu kaçırmamanızı önermekteyiz. Steam sonbahar indirimleri listesinin ilk sırasında bizleri Middle Earth: Shadow of War karşılamaktadır.

Far Cry 5

Hope County adında Amerika kasabasında geçen bu oyun, Project at Eden’s Gate adında bir tarikat üzerine kuruluyor diyebiliriz. Birde düşman kampları var olup bunların liderleri tüm alana hakimiyet sağlamış diyebiliriz. Oldukça geniş bir haber ağı olmasından kaynaklı olarak her olan bitenden haberleri olmaktadır. Kim nereye girmiş, kim nerde savaş çıkarmış ya da isyanları kimler bastırmış gibi bütün detaylara hakimler. Sadece bu konuda değil silah rezervi konusunda da oldukça geniş bir ağı olup sürekli alıp verme durumlarında ilk tercih edinilen kamp olarak bilinmektedir. Bunlara ek olarak kendilerinin inandıkları inanç konusunda oldukça baskınlar diyebiliriz. İnançlarına karşı gelenlere eziyet çektirmeleri ile tanındıkları da bilinmektedir. İyi eğitimli, amaçları olan düşmanlara karşı değil fanatiklere karşı savaştığımız için işimiz bu oyunda biraz daha zor diyebiliriz.

Far Cry 5 gelişmiş silahları ve korumacı yapıları ile kuş uçurtmamak teriminin gerçek hali gibiler. Burada taktik yaparak arkalarından dolaşarak ya da çeşitli tuzaklar kurarak bunları altetmeniz gerekmektedir. Jacob, John ve Faith’in kontrol ettiği bölgelere giriş yaptığınızda kendinizi biranda isyancı birlikleri ve Eden’s Gate takipçileri arasında bulduğunuzu unutmayın. En sonunda kardeşle kapışarak bölgeyi ele geçirerek görev sonlanmaktadır. Tabii ki bu süre içinde birçok düşman birçok entrika ve hikayenin muhteşem kurgusuyla karşı karşıya gelmektesiniz. Normal fiyatı: 269 TL – İndirim oranı: %80 – İndirimli fiyatı: 53,80 TL olan bu oyunda önerdiğimiz ve sizlerin sevebileceği birkaç oyundan bir tanesidir. Steam sonbahar indirimleri listesinin ikinci sırasında Far Cry 5 bulunmaktadır.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Yeni güncelleme ile birlikte birçok yenilik Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa getirilmiştir. Özellikle oyunlarda harita yasaklama olayı sayesinde istediğiniz haritayı seçerek, hangi haritada daha iyi olduğunuzu düşünüyorsanız orada düşmanlarınızı alt edebilirsiniz. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunu bir takım oyunu olup, arkadaşlarınızla birlikte girebileceğiniz ya da bireysel hikayesini de oynayabileceğiniz bir savaş oyunudur. Oyun grafikleri ve detaylarını başka bir 5v5 savaş oyununda göremeyceğiniz tarzdadır. Oyunda bazı optimizasyon sorunları olsa da oldukça keyif alınan bir oyundur diyebiliriz.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Birçok oyunda bulunmayan Türkçe dil desteği bu oyunda mevcuttur. Oyunda çok fazla harita olduğu için bu haritaların krıtik yerlerini ilk başlarda ezberleyememiş olabilirsiniz, bu gayet normal. Oyunu oynadıkça kendinizi geliştirebilir ve nerede nasıl bir hamle yaparak düşmanı karşılayacağınızı belirleyebilirsiniz. Burada arkadaşlarınızla olan iletişiminiz de oldukça önemli olup, nerede gördüğünü veya nereden hareket edeceğinin bilgisini vererek round kazanmanız kolaylaşabilir. Oyuna başladığınızda başından kalkmak istemeyeceğiniz en güzel oyunlardan bir tanesidir. Normal fiyatı: 135 TL – İndirim oranı: %67 – İndirimli fiyatı: 44,55 TL olan bu her indirim sezonunda indirime girmekte olup kaçırılmaması gereken bir oyundur. Karışık gelebilir fakat alıştığınızda zevk aldığınızı ve bırakamayacağınızı anlayacaksınız.

Euro Truck Simulator 2

SCS Software tarafından yapılmış bir tır simulasyon oyunu olarak bu oyunda gerçekte yapamadıklarınızı yaapbilirsiniz. Oyun içerisinde yer alan görev sistemi sayesinde tırlarınızı yükleyebilir ve uzaklıklarına göre ya da hangi ürünü taşıdığınıza göre fiyatı değişmektedir. İlk başta size verilen düşük bütçe ile tr seçerek oyuna başlıyorsunuz. Oyunun haritası geniş olduğu gibi tır seçenekleri de oldukça fazladır. Gerçekte gördüğünüz çoğu marka Euro Truck Simulator 2’de mevcut olarak konumlandırılmıştır. ETS 2‘de seviye sistemi mevcut olup seviyeniz arttıkça işleri daha fazla ücrete alabilir istediğiniz tırı ya da şirketi kurmada işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Oyunda yer alan puanlama sistemi siz her seviye atladığınızda; hassas yük taşıma, tehlikeli madde taşıma, değerli yük taşıma gibi bir çok alanda bu puanları kullanabilirsiniz. Hangi alanda uzman olduğunuzu bu puanlar belirleyecektir.

Oyunda 14 Ülke ve 60 üzerinde şehir bulunmakta iken güncellemelerle birlikte gelen İstanbul haritası ile oyuna bağlılık daha da çok artmıştır. Oyun gerçekçilik konusunda çok özen gösterilmiş bir yapım. Öyle ki eğer kırmızı ışıkta geçerseniz, sinyal vermeden şerit değiştirir ya da dönüş yaparsanız ceza alabilirsiniz, bunun yanında ise kaza yaptığınızda çekici ile servise gidip hasarlı yerleri tamir ettirebilmek mümkündür. Oyunda tabii ki benzin sıkıntısı büyük yer göstermektedir. Benzinizi ve yorgunluğunuzu iyi idare etmeli kazalara ya da yolda kalmalara karşı önleminizi almalısınız. Bu oyunu konsoldan oynamanın keyfi çok başkadır, eğer imkanınız varsa konsoldan online bir şekilde oynamanızı önermekteyiz. Steam sonbahar indirimleri listesinin sonuncusu olarak karşımıza ETS 2 çıkıyor.

Steam Sonbahar İndirimleri Oyunlar Listesi

 • FIFA 21 (Beckham Editon) – 243.59 TL
 • FIFA 21 (Ultimate Edition) – 269.99 TL
 • F1 2020 – 46 TL
 • Star Wars Jedi Fallen Order: 159.60 TL
 • Star Wars Battlefront II – 83.99 TL
 • 7 Days to Die – 13.26 TL
 • PES 2021 – 43.55 TL
 • Dying Light – 20.39 TL
 • Civilization VI – 54.75 TL
 • Total War Warhammer – 71.40 TL
 • Medieval Dynasty – 71.20 TL
 • Mount and Blade: Warband – 7.79 TL
 • The Witcher 3: Wild Hunt – 22.49 TL
 • Sniper Ghost Warrior Contracts – 39.50 TL
 • Sniper Ghost Warrior 3 – 6.40 TL
 • Just Cause 3 – 6.75 TL
 • Need For Speed Heat – 149.99 TL
 • Wolfenstein: Younglood – 53.70 TL
 • Wolfenstein II: The New Colossus – 26.80 TL
 • Wolfenstein: The Old Blood – 9.30 TL
 • Wolfenstein: The New Order – 17.39 TL
 • Deus Ex: Mankind Devided – 11.24 TL
 • Deus Ex: Human Revolution – 4.49 TL
 • Sniper Elite 4 – 13.35 TL
 • Sniper Elite 3 – 9.80 TL
 • Dungeons 3 – 43.60 TL
 • Project CARS 2 – 31.84 TL
 • Middle-earth: Shadow of War – 13.40 TL
 • Middle-earth: Shadow of Mordor – 23.60 TL
 • Dark Souls 3 – 44.75 TL
 • XCOM 2 – 54.75 TL
 • Devil May Cry 5: Deluxe Edition – 132.06 TL

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!