Nedir ? SEO

Sitenizi SSL Sertifikasına Geçirmek için 7 Sebep!

SSL sertifikası

SSL sertifikası, internet sitenizin güvenli olduğunu gösteren en önemli unsurdur. Sitenizin başında HTTPS olması, ‘’güvenli yuva katmanı’’ sertifikasına sahip olduğunu göstermektedir. Özellikle sitenizde ödeme yöntemleri bulunuyorsa bu detay oldukça önemlidir.

SSL Kötü Niyetli Yazılımlara Karşı Korur

HTTP sayesinde cihaz ve web sitesi arasında bilgi aktarımı sağlanmaktadır. HTTPS ise bu sistemlerin güvenli olduğunu ifade eder. Bu sayede cihaz ve web site arasındaki bilgi alışverişi şifrelenir ve bu sayede kötü yazılımlara karşı korunmaktadır.

 

Mutlaka okumalısınız =>  Ziyaretçi sayınız bu yüzden artmıyor!

Ziyaretçileriniz için Daha Güvenli Bir Site

Kullanıcıların bir siteyi düzenli olarak takip etmesi için güvenmesi gerekir. Aynı zamanda HTTPS haricinde girilen sitelere karşı saldırı uyarısı çıkmaktadır. Bu uyarının çıkmaması sitenin güvenilir olmasına destek olacaktır. Özellikle e-ticaret sitesinde kullanıcıların güvenli bir sitede olduğuna ikna olması ve buna uygun şekilde alışveriş yapabilmesi gerekmektedir.

Tavsiye içerik => Blog Nasıl Açılır? 2020 Ücretsiz Rehber | Sıfırdan Adım Adım Blog Açmak‎

Chrome ile Daha Hızlı ve Doğru Site Açılımı

 

Turhost İndirim Kuponu İçin Tıklayın!

SSL sertifikası olmayan web sitelerini gezen kullanıcılar bağlantının özel olmadığını gösteren uyarı almaktadır. Öte yandan SSL sertifikası özellikle Chrome arama motorunda çok daha hızlı ve güvenli çalışmaktadır. Chrome, HTTPS’yi varsayılan olarak ayarlamıştır. Bundan dolayı da HTTPS olmayan siteleri güvenli olmadığını göstererek yayınlamaktadır.

Daha İyi Arama Motoru Sıralaması

Chrome ile daha hızlı açılacak olan SSL’li web siteniz, arama motorunda da daha önce çıkacaktır. Özellikle HTTPS ile çalışan web sitelerine SEO açısından daha başarılı puanlar vermektedir. Eğer Chrome web sitenizi güvensiz olarak gösterirse, SEO açısından olumsuz puan verecektir.

Daha Hızlı Web Sitesi

Arama motorlarındaki sıralama, hız ile direkt olarak etkilidir. Web sitesinin daha hızlı olması, SEO açısından daha olumlu bir alana ulaşmanızı sağlayacaktır. SSL sertifikası, web sitenizin daha hızlı olmasına destek sağlar.

SSL Sertifikası Uzun Vadede Oldukça Ekonomik

SSL sertifikasının genellikle çok pahalı olduğuna dair görüşler bulunmaktadır. Ancak bu görüşler gerçeği yansıtmamaktadır. SSL oldukça uygun maliyetlerde sunulmaktadır. Aynı zamanda nakit ödeme zorunluluğu da bulunmamaktadır. Bu sayede oldukça uygun fiyatlarla sitenizi daha güvenli ve hızlı hale getirebilirsiniz.

SSL Yakında Tek Güvenli Seçenek Olacak

SSL yakında tüm web siteleri için tek ve en geçerli yol olacaktır. Bundan dolayı en kısa sürede SSL sertifikasını edinmeniz gerekir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

32 Yorum

Yorum yap!