Nedir ?

Senetle Motosiklet Satan Yerler Hangileridir?

nakit-avans-ile-taksitli-avans-700x394

Motosiklet, araba vb. araçlar hız ve konfor sağlayarak hayatımızı kolaylaştırırlar. Nüfusun büyük bir çoğunluğu araba ve motosiklet kullanmaktadır. Özellikle motosiklet okula ve işe giderken sabah trafiğinden kaçmak, kolayca park etmek ve daha az yakıt harcamak için harika bir araçtır. Motosiklet alımı için gerekli olan paraya sahip olmayabilirsiniz. Ancak bu hayallerinizdeki motosikletten vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Bankadan kredi çekerek veya nakit avans kullanarak hayalinizdeki motosiklete sahip olabilirsiniz. Eğer gelir belgeniz olmadığı için kredi çekemiyorsanız veya nakit avansa ihtiyacınız varsa yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Gelir Belgesi Olmayan Kişiler İçin Kredi Alımı

Gelir belgesiz kredi alımı için bankalar sizden bazı evrakları talep ederler. Bu evraklar:
-ehliyet
-ikametgâh belgesi
-kimlik belgesi
-ikamet ettiğiniz adrese ait elektrik, doğalgaz veya internet faturası olabilir. Bu evrakların yanında ipotek edilecek bir mal varlığı ve kefil gösterimi mutlaka gerekmektedir.

Senetle Motosiklet Alımı

Senetle motosiklet alımının tercih edilmesinin en büyük nedeni kişiye taksit imkânı sağlanmasıdır. Senetle alışveriş yapıldığında mutlaka faiz konulmaktadır. Bu faizin de bir üst limiti bulunmamaktadır. Bu yüzden bankadan kredi çekmek daha güvenli bir seçenektir. Senetle motosiklet yapan pek çok yeri karşılaştırıp en az faiz oranı olan satıcıyı seçmelisiniz. Galericiler, motosikletçiler ve bazı büyük mağazalarda motosiklet bulunmaktadır. Senetle motor satan yerler çoğunlukla 36 aylık veya 48 aylık vadeler yapmaktadırlar. Senetle motor satan yerlerde genelde taksitle motor satılmadan önce belli bir miktarda peşinat talep edilmektedir. Bu yerlerin almış olduğu peşinat için motosikleti aldığınız yerden peşinatı ödediğinize dair belge talebinde bulunmalısınız. Alışveriş yaptığınız yer boş senet getirirse bu senetin altına asla imza atmamalısınız.

Nakit Avans Alma

Dilediğiniz motosikleti satın almak ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak için nakit avans alabilirsiniz. Nakit avans, yanınızda yeterli para bulunmadığında başvurabileceğiniz bir seçenektir. Kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz. Bankalar nakit avans çekimini kolaylaştırmak için taksitli nakit avans çekimini oluşturmuşlardır. Taksitli nakit avans ödemesi kredi borcunun ödemesine benzemektedir. Aldığınız nakit avansı aylara bölerek ödeyebilirsiniz.

Nakit Avans Hesaplama

Nakit avans hesaplama, nakit avans aldığınızda geri ödeyeceğiniz ücreti belirlemeye yarar. Nakit avans hesaplamasını nakit avans almadan önce yaparsanız olası zararların önüne geçebilirsiniz. Nakit avans hesaplamasını yaparak ne kadar nakit avans çekeceğinizi belirleyebilirsiniz. Nakit avans hesaplamak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken belli noktalar vardır. Öncelikle nakit avans hesaplarken, aldığınız nakit avansı ertesi gün ödeseniz de belli bir faizin ödemenize katılacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Nakit avans hesaplamasında eğer son bir yıl içinde borcunuzun yüzde ellisini toplam üç kez ödemediyseniz tüm borcunuzu ödeyene kadar kredi kartından nakit avans çekememektesiniz. Nakit avans hesaplaması yaparken faizle birlikte kullandırın ücretini de eklemelisiniz. Bu yüzden nakit avans hesapladığınızda bunun yerine ihtiyaç kredisi alma seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Nakit avans hesaplaması dikkatle faiz ve kullandırım ücreti göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.
Daha fazla bilgi için Kredivepara.com adresimize bakabilirsiniz.

Kaynak : Kredivepara.com

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!