Oyun

Sea of ​​Thieves Kraken Nasıl Yenilir

Sea of ​​Thieves
Yazar - Hakan Beledin

Sea of ​​Thieves kraken nasıl yenilir, Sea of ​​Thieves’teki en güçlü canavarlardan bir tanesi olan Kraken çoğu zaman siz onu bulmadan o sizi bulmaktadır. Bu oyundaki en güçlü ve yıkıcı canavarlardan bir tanesi olan Kraken’i nasıl yenebileceğinize dair bir rehber hazırladık. Bu rehberi iyi takip ederseniz Kraken ve bunun gibi canavarları da altedebilirsiniz. Canavar avına çıkmadan önce fazladan mermi, tahta ve muz hazırladığınızdan emin olun. Malzemeniz biterse, onu yenmeye yaklaşmadan önce boğulmanız muhtemeldir. Kraken’ı bulmanın ve yenmenin yolu budur. Tabii ki bu akdar kolay olmasa da bunun taktiklerini yaparak eskisi gibi zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Daha fazla uzatmadan Kraken yenme rehberine geçelim.

Sea of ​​Thieves Kraken Nasıl Yenilir

Kraken’i Nasıl Buluruz ?

Kraken’ı takip etmek zor, zor oluduğu gibi de her zaman ortaya çıkmamaktadır. Genellikle biz onu değilde o bizi bulur. Konumunu belirlemek zordur ve gerçekleşene kadar oyunda amaçsızca süzülmeniz gerekebilir. Bildiğimiz kadarıyla, Kraken yalnızca haritada etkin bulut olayı olmadığında derin suda ortaya çıkıyor fakat siz bunu biliğiniz halde bile çıkmayabilir. Belirli bir noktası olmamakla birlikte her zaman bulduğunuz yerde olmama şansı da yüksektir. Bu yüzden daha çok siz göreve odaklanın. Siz göreve giderken ya da gelirken elbet karşılaşacağınız canavarlardan bir tanesidir. Görevleri bu kadar kolay yapmanıza olanak tanımayan canavar daha çok ödül alıp geliyorken karşınıza çıkmaktadır.

Sea of ​​Thieves kraken

Biliyorsunuz, çevredeki deniz parlak maviden siyaha döndüğünde, Kraken birden denizin ıssız sularından çıkıp geminize saldıracak. Bu değişiklikle birlikte, geminizin kara denizde sıkışıp kalması için küçük bir pencere açar ve canavardan kaçabilme olanağı tanır. Sizi tuzağa düşürürseniz, geminiz siz Kraken’ı yenene veya sizi gemi, mürettebat ve tüm hazinelerle denizin derinliklerine sürükleyene kadar pes etmez genelde geniş mürettabata sahip olan gemiler yani arkadaşlarınızla birlikte oynadığınız oyunlarda yenme ihtimal daha da yükselmektedir. Eğlenceli olması için hemde canavarları zorlanmadan yenmek için grup oyunları daha etkilidir diyebiliriz.

Kraken ile nasıl savaşılır

Kraken’ın dokunaçları okyanusun derinliklerinden gün yüzüne çıktıığı anda bilin ki sizin için en zorlu dakikakalar başlamaktadır. Bu noktada kaçma gibi bir fırsatınız olmayacak mecbur savaşa ortak olacaksınız. Canavarı yenmek için diğer oyuncularla işbirliği yapmanız gerekecek. İlk seferinde onu yenmek için koordinasyon şarttır. Planlı hareket etmek, ne yapacağınızı belirlemek çok önemli olup eğer telaşlanıp paniklerseniz canavarı yenme ihitmaliniz oldukça düşecektir.

Sea of ​​Thieves taktik

Kraken’a zarar vermek için, burada yapmanız gereken kılıç yerine daha çok barutlu yani silahlarla ona saldırmanızdır. Dokunaçlarını tek tek hedeflemeniz ve onlara mermiler, tabancalar ve diğer silahlarla vurmanız gerekir. Bizim önerimiz size toplarla saldırmanızdır. Tabii ki görüş mesafenize girmeyebilir fakat bu noktada mürettebata büyük görev düşmektedir. Toplar oyundaki en büyük ahsarı veren unsurlardır. Kraken’le savaşmak için toplara ihtiyacınız olamkla birlikte sürekli doldur boşalt tarzı yapmanız da önemlidir. Toplarınızın hemen biteceğini asla unutmayın. Bununla birlikte mermileriniz de hızla tükenecektir bu yüzden mermi doldurmanızı da hızlı yapmanız gerekecektir. Kraken’in tüm dokunaçları suya geri döndüğünde ve kara deniz normal mavi rengine döndüğünde yenildi olarak kabul edebiliriz. Ardından geminizi tekrar hareket ettirebilecek ve dünyayı özgürce keşfedebileceksiniz.

Teknenizi tamir etmelisiz

Kraken ile savaştığınızda büyük hasarlar ortaya çıkabilir, çevredeki ortamı anlamak da zor olabilir. Kraken’in neden olduğu herhangi bir hasarı onarmak için sizin veya mürettebatınızın güverte altına inmeye devam etmeniz gerekecek, eğer devam etmezseniz geminiz hızla su alacak ve batmaya başlayacaksınız. Canavarla bile olsa savaştayken böyle bir olayın olmaması şarttır. Burada önemli olan nokta görev paylaşmaktadır. Mürettebat yani arkadaşlarınızla görevleri dağıtmalı, birileri saldırı yaparken diğerleri de gemi onarım işine bakmalıdır. Böyle olduğu zaman sağlıklı bir şekilde savaşa devam edebilirsiniz. Dokunaçları bir gülle kadar güçlüdür ve tek bir saldırı gemideki birden fazla deliği kırabilir.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Dokunaçlara dikkat edin

Kraken’in en önemli silahı dokunaçlarıdır. Hal böyle olunca da bütün hasarını vermek için dokunaçlarını etkili kullanan Kraken max hasarı vermek için çabalar. Geminize bir dokunaç sararak geminize büyük hasar verir. Hızlı hareket etmezseniz sizi ve teknenizi birkaç saniye içinde denize sürükler. Geminizi dokunaçlarıyla etkisi altına aldığında, dokunaçları kesmeniz gerekir bunun içinde kılıç, silah ve ardından dokunaçlar çözülene kadar keserek bir süre savaşmaya devam etmenize olanak sağlar.

Sea of ​​Thieves ipucu

Kraken’ı yenerek ne kazanacaksınız?

Gelelim en zevkli noktaya, her dokunaç bir parça kraken eti verir bunlar can değerlerinizi fullemeye yarayan en önemli yiyeceklerdir. Bununla birlikte bir miktar ganimet düşecektir. Deniz canavarı eti sağlığı iyileştirmek için pişirilip yenebilir, ancak avcının ticaret noktasında ticaret yapmak daha faydalıdır. Yemeği muz veya diğer besinlerle sağlayabilir bu etlleri ise ticarete dönüştürebilirsiniz. Ganimet denize düşeceği için bunları almak zor olabilir bu yüzden çapayı kullanmak önemldiri. Sadece ganimetleri değil arkadaşlarınızı ya da arkadaşlarınızın elindeki ganimetleri de çapayla çekmek mümkündür. Son dönemde sıkça oynanan Sea of ​​Thieves Kraken nasıl yenilir rehberini sizler için hazırlamış olduk. Beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın.

Sea of Thieves sistem gereksinimleri:

 • Minimum:
  • İşlemci: Intel Q9450 2,6 GHz veya AMD Phenom II X6 3,3 GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 650 veya AMD Radeon 7750
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • Önerilen:
  • İşlemci: Intel i5 4690 3,5 GHz veya AMD FX-8150 3,6 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 veya AMD Radeon R9 380x
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan
  • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)

Sea of Thieves Tanıtım

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!