Oyun

RDR2 de Efsanevi Hayvanlar Nasıl Bulunur

Red Dead Redemption 2 hile
Yazar - Hakan Beledin

RDR2 de efsanevi hayvanlar nasıl bulunur, RDR2’de görevleri tamamlamanın yanı sıra hayvanlardan gelen bonuslar gelişmenizi envanterinizi çeşitlendirmenize olanak sağlar. Efsanevi hayvanlar, hikaye modunda hayvanlara benzer nitelikte görmek mümkündür. Bu hayvanları bulmak kolay olmayıp yerlerinin farklı konumlandırılması kullanıcıları oldukça uğraştırmaktadır. Eşsizdir, bulması zordur fakat bulunudğu takdirde de kolayca yakalanması söz konusu değil. Başarılı bir av yapmak istiyorsanız bu av konusunda tecrübeli olmanız gerekmektedir. Yani sürekli denemeniz ve püf noktalarını keşfetmeniz gerekir. Onları ve oyunda hiç karşılaşmadığınız yeni hayvanları bulmak istiyorsanız bu yazı tamda size göre diyebiliriz. Yazımızın tamamını okuyarak RDR2 de efsanevi hayvanlar nasıl bulunur sorusuna cevap bulabilirsiniz.

RDR2 de efsanevi hayvanlar nasıl bulunur

Kılavuz şu ana kadar keşfedilmiş bütün hayvanları içerse de bazı hayvanların daha keşfedilmemiş olduğunu düşünmekteyiz bu yüzden keşfedildikçe yazımıı güncellemeyi düşünüyoruz. Bu yüzden sürekli takipte kalırsanız RDR2 daha da eğlenceli bir hale gelebilir. Oyuna geçecek olursak, stratejinizi doğru belirlemeyi ihmal etmeyin, eğer bir plan yaaprsanız hedefinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Strateji kadar kullandığınız malzemenin de kalitesi yüksek olmalıdır.

Örneğin hasarı az silahlar tercih ederseniz hayvanı tek vuruş yere indiremeyebilirsiniz, bu da sizlere zorluk çıkartacak ve bazen kaçmasına bile sebep olabilir. Ayrıca, onları kışkırtan ve bölgelerinde olduğunuzda görünme olasılıklarını artıran efsanevi hayvan feromonları gibi avlanmanıza yardımcı olacak yeni öğeler ve içinde gezinirken fark edilmenizi zorlaştıran bazı tenknikler bulunmaktadır. Stratejiniz arasında çim ve çalılar mutlaka bulunmalıdır. Eğer açık alandna ilerlemeyi düşünüyorsanız vazgeçin, çünkü önemli olan gizlilik ve hayvanın sizi farketmemesi gerekir. Eğer haritada efsanevi hayvan bildirimi alırsanız gözlerinizi dört açın ve çok dikkatli olun.
Önemli Not: Efsanevi hayvan feromonlarını yakınlarda bir efsanevi olduğuna dair bir bildirim aldıktan sonra kullanmalısınız, daha önce değil !

Red Dead Redemption 2 kodları

At sürerken, tıpkı hikaye modunda olduğu gibi, sarı alanda bir soru işaretiyle izsiz efsanevi bir hayvanın olduğu konusunda uyarılacaksınız. Bulunduğunda, radarda sarı bir pençe işareti belirecek, ancak bir an için belrgin olacaktır bunu iyi takip etmeniz gerekecektir. Çünkü hemen kaybolma olasılığı var bu fırsatı her zaman yakalayamayabilirsiniz.

Efsanevi hayvanları birden fazla avlanır mı ?

Efsanevi hayvanları birden fazla avlayabilme olnaağını oyun bize vermiş fakat sürekli bunu yapsaydık nadirliğinden eser kalmazdı o yüzden bunun bir bekleme süresi olduğunu biliyoruz. Efsanevi hayvanlar yalnızca belirli koşullar altında ortaya çıkmakta olup bu koşulların neler olduğuna dair bir bilgimiz bulunmamaktadır.

 • Elk’i Cholla Springs adındaki canlıyı yalnızca yağmur çiseleyen ve sisli havalarda bulabilme ihitmaliniz vardır.
 • Efsanevi Tilki günün başında veya sonunda belirir
 • Efsanevi Mermer Tilki, Cairn Gölü ile Spider Gorge bölgesi arasındaki genellikle yolun yakınında, Ambarino’nun kuzeybatısında göründüğü bilinmektedir. Diğer bölgelerde de bulma şansını var fakat görülmediği için daha önce, siz Ambarino’nun kuzeybatısında aramaya devam edin.

Red Dead Online’da Efsanevi Mermer Tilki Konumu

Red Dead Online’daki efsanevi mermer tilki, Ambarino’nun kuzeybatısında. Kane Gölü ile Örümcek Kanyonu arasında bulunan yolun kenarında daha çok bulunduğunu ve aramanız gerektiğine yol bölgesine bakmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Efsanevi Kurt Mekanları – Aytaşı, Zümrüt

Aytaşı ve zümrüt dahil olmak üzere birçok mitolojik kurt türü vardır. Forumlarda bahsedilen konulardaki söylentilere göre, doğallık seviyesini yeterince artırmadığınız sürece görünmeyeceklerini söylemektedirler. Aytaşı Kurt’u bulmak özellikle zordur, kürkü güzel ve sıcak giysiler yapmak için kullanılabilir. Eğer bulabilirseniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Efsanevi Koç Konumları – Tebeşir Boynuzu

Red Dead Online’da 3 farklı efsanevi koç türü bulunmakta olup hepsinin farklı konumlarda çıkdığı forumlarda belirtilmektedir. Chalk Horn, Ambarino’nun kuzeyinde ve Donner Şelalelerinin doğusunda yer almaktadır. Gabbro Horn, New Austin’in güneyinde ve Fort Mercer’in güneydoğusunda yer almaktadır.

Red Dead Redemption 2 hilesi

Efsanevi Yaban Domuzu konumları – Wakpa, Cogi, Icahi

Listedeki diğer hayvanlar gibi efsanevi yaban domuzunun 3 alt türü vardır: Wakpa, Cogi ve Icahi adında olmak üzere üçe ayrılır. Icahi, bulunması diğerleirne göre daha zor bir canlıdır. Wakpa ise uzun ağaçların güneydoğusundaki konumlandırılmışken, Cogi genellikle Mavi Bataklık’ın kuzeyinded yer almaktadır.

Efsanevi Cougar Lokasyonları – Maza, Sapa

RDR2 Online oyununda çok fazla sayıda ve çeşitte efsanevi puma bulunmaktadır. Maza puması, Corronado Denizi bölgesindeki çevre çoğunlukla görülmüştür. Özellikle geceleri ortaya çıkması onu daha zor bulunabilr pumalar arasında saymaktadır. Öte yandan Sapa puması, yeterince iyi bir avcıysanız yani daha önceden tuzakları nasıl konumlandırmanız gerektiğine hakimseniz avlamak sizin için zor olmayackatır.

Efsanevi Timsah Lokasyonları – Teca, Sun

RDR2 Online’daki efsanevi timsahlar, avladığınız türe bağlı olarak birden fazla yerde görünebilmekte olup tek bir yerde karşınıza çıkmamaktadır. Efsanevi Teca Gator, Caliga Hall’un güneyinde ve Bolger Glade’nin doğusunda bulunmakta olup genellikle ağaçların veya büyük taşların arkalarında ye rladığı bilinmektedir. Daha çok geceleri, fırtınalı veya yağmurlu havalarda görülen bu tür bazı zamanlarda hava aydınlıkken de rastlanabilmektedir. Efsanevi güneş timsahına gelince, Lagras Gölü ve çevresinde yer alan bu grup bulunması kadar avlanması da zordur. Genellikle sabahın erken saatlerinde, sisli veya yağmurlu olduğunda bulabildiği bilinmektedir.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 minimum sistem gereksinimleri:

 • Windows 7 (64 Bit)
 • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300
 • AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770
 • 2 GB VRAM
 • 8 GB RAM
 • 150 GB depolama alanı

Red Dead Redemption 2 önerilen sistem gereksinimleri:

 • Windows 10 (64 Bit)
 • Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz / AMD Ryzen R5 1500X
 • AMD Radeon RX 480 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 1060
 • 6 GB VRAM
 • 12 GB RAM
 • 150 GB depolama alanı

Red Dead Redemption 2 Trailer

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!