Oyun

PS5 Çıkacak Oyunlar Listesi

PS5 Çıkacak Oyunlar Listesi
Yazar - Editor

PS5 çıkacak oyunlar listesi, Sony tarafından piyasaya çıkartılan PlayStation 5 oyunlarıyla büyük ilgi görmektedir. Daha iyi grafiklere sahip olabileceğimiz bu konsolda yüksek çözünürlüklü oyunlar oynamak oldukça eğlecenli bir hal alacaktır. Sony PlayStation 5 ile gelecek oyunların tanıtımlarını yaptı ve içlerinde çok merak ettiğimiz çıkması için gün saydığımız oyunlar da bulunmaktadır. Oyunların daha gerçekçi bir tasarımla geleceğini bilmekteyiz, peki bu oyunlar kullanıcılara ne gibi deneyimler yaşatacak ya da bu oyunların konuları neler gelin hepsine yakından bakalım.

PS5 Çıkacak Oyunlar Listesi

Horizon Forbidden West

PS5 çıkacak oyunlar listesine başlayacak olursak, Horizon Zero Dawn oyunu ile oyun dünyasında büyük yankı uyandıran Guerrilla Games şimdide bir başka efsane oyunla karşımızda diyebiliriz. Horizon Forbidden West adındaki bu oyun PS5 için yeni yılda çıkacak seriler arasında yerini almaktadır. Konusuna değinecek olursak ilk oyunda karşımıza çıkan Aloy karakteri yeni oyunda da görmekteyiz. Aloy ile birlikte yeni ve eğlenceli maceralara atılmaya koyulmaktayız. Daha çok açık dünya bir oyun bizleri beklerken, dünyayı keşfedeceğiz, dağları ormanları geçip görevlerimizi yapacağız.

İnsanlığın üzerine çöken ve mahvetmeye çalışan makinelere karşı savaş ilan eden Aloy bu yolda pes etmeden devam etmektedir. Bunu yaparken hikayede bulunan çeşitli sırları çözüp, dünyadaki düzeni ve yaşamı tekrar eskisi gibi yapmaya çalışmaktadır. Bunu tek başına yapmasını bekleyemeyiz tabii ki. Bu görevleri yaparken eski dostlarıyla karşılaşır ve bu dostlar makinelerin yıkılmasında yardımcı olurlar. Düşmanların güçlü olmasının yanı sıra bir düşmanın yenilmez derecede taktiksel savaşması Aloy’un işini zorlaştırmaktadır. Grafikleri ve sesleriyle oldukça şahane bir iş çıkartan Guerrilla Games, PS5’in piyasaya sürülmesini beklemetekdir.

Gran Turismo 7

PS5 çıkacak oyunlar listesinde yer alan dünyanın en gerçekçi yarış oyunu olarak görülen ve rakiplerine nazaran olağanüstü gerçekçiliği dikkatleri üstüne toplayan Gran Turismo 7, PS5 ile birlikte satışa sunulacak. Işın izleme teknolojisini bünyesinde bulunduran bu oyunda artık yansımalar daha da gerçekçi bir hal almaktadır. Özellikle yağmurlu havalarda oldukça güzel bir ambiyans katacağı muhtemel. Araba yarışı oyunlarını sevenler için tasarlanan bu oyunu yarış konsolları ile oynamak kullanıcıya ayrı bir heyecan katacaktır. Oyunun içinde yer alan birden fazla mod sayesinde araba yarışı oyunundan sıkılmayacak, tam tersine modlar arası geçiş yaparak oyunda kalma sürenizi uzatacaksınız.

Oyunda sadece son model arabalar değil eski klasik arabalar da yer almaktadır. Özellikle yağmurlu ve karlı havalarda yavaş yavaş araba sürmenin vereceği haz klasik arabalarda daha da çok artacağa benziyor. Yüzlerce otomibli alabilir hayalinizdeki garajı Gran Turismo 7 oyununda yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar araba toplayabilir bunları sınıflarına göre ayarlayabilmenin yanında koleksiyonlarını dizebileceksiniz. 4K, HDR ve hedefli 60 FPS ile oyun akıcılığı maksimum seviyede karşımıza çıkarken görüntü kalitesi de bir o kadar yükselmektedir. PS5 kolu yani DualSense ile birlikte artık hissiyatlar daha da artacağı için lastiğin yola dokunuşu temasını ya da tümseklerden geçişleri adeta yaşayacaksınız

Marvel’s Spider-Man Miles Morales

Miles Morales’in Spider Man olma yolundaki deneyimlerini ve görevlerini bu oyunda da görmekteyiz. Olağan üstü yeteneklere ve güçlere sahip olan Miles Morales gittikçe daha da zor rakipleri alt etmeye çalışmaktadır. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales son oyunu PS5 ile birlikte satışa sunulacaktır. Son macerasında daha genç yaşlarda yeni evine alışmaya çalışan Spider Man bir yandan da ustası Peter Parker’ın yaptıklarını yapmaya ve izinden giderek daha güçlü bir Spider Man olma yolunda uğraşlar vermektedir.

Çok güçlü yeteneklere sahip Miles Morales bu güce ilk başlarda ayak uyduramaz. Büyük güç büyük sorumluluk getireceği için daha buna hazır olduğu söylenemez. Kahramanımız tüm New York şehrinden sorumlu olmakla beraber kötülerin üstesinden gelmeye de çalışmaktadır. Görevleri yaptıkça yeni yetenekler ve kostümlerin açılması oyundan daha da çok keyif almanızı sağlayacaktır. Ana görevlerin dışında zevkli geçen yan görevlerinde bulunması oyuna ayrı bir hava katmaktadır. Grafiklerin üst düzey olması ve şehir seslerin gerçekçi yapısıyla güzel bir oyun bizleri beklemektedir.

Far Cry 6

Far Cry 6‘nın konusu küba şehrinde geçerken hem kültür hemde tarihi alanlardan esinlenen bir oyun karşımıza çıkmaktadır. Ülkenin başında bulunan en önemli insanlardan bir tanesi yani Anton Castillo’nun Yara kentini eski güzel günlerine kavuşturmak istemesi görmekteyiz. Oğlu ise bir sonraki başkan olmak istemesi başka için büyük bir işarettir. Oğlunu başkan olması için yetiştiren Castillo, ülkede dikdaötr sıfatında bulunmaktadır. Yani insanlar üzerinde acımasızca silahlar kullanan ve sıradışı yöntemler ile halkın korkulu rüyası haline gelmiştir. Hem ülkeyi hemde mirasın heosini oğluna devretmek isterken, bu duruma karşı çıkan bütün grupları ve toplulukları yoketmeye çalışmaktadır.

Direniş kampları burada devreye girer ve bu gibi insanların uğrayacağı nokta olur. Burada asıl kahraman olan oyuna dahil olacak olan kişi olarka biz yani Dani Rojas devreye girer. Devrimi bastırmak istememiz ve halkı refah seviyesine ulaştırmaya çalışmamız için birçok engeli aşmamız gerekmektedir. Tabii ki bunu yapmak oldukça zor olacağı gibi güçlü askerleri geçmek de bir hayli uğraştıracaktır. Yara kenti turist akınına uğrayan bir yer olduğu için oldukça zengin bir memleket diyebiliriz. Grafiklerinin oldukça gerçekçi olması bizleri sanki geçmişe götürecekmiş gibi hissettirmektedir. PS5 çıkacak oyunlar listesinin en iyilerinden bir tanesi diyebiliriz.

Assassin’s Creed Valhalla

PS5 çıkacak oyunlar listesinin sonuncusunda önceden Netflix’de yayınlanan Viking dizisini izlediniz mi bilmiyorum ama izlemişseniz bu oyuna oldukça hızlı bir şekilde ayak uyduracaksınız. Valhalla‘nın asıl rolünde karşımıza Ragnar’ın oğlu Eivor karşımıza çıkmaktadır. Hikayenin başlangıcında direkt erkek olarak değil cinsiyet seçerek başlamaktayız. O zamanlar Viking’lerde sadece erkekler değil kadınlar da savaş tekniklerini bilmektedir. Savaş ve zafer masallarıyla rüyalarını süsleyen Eivor’un Norsemmen adında bir kalnı bulunmaktadır. Bu klana geçmeden önceden oyuna ilk başşladığımızda öncelikli olarak bir köy kurmamız istenmektedir.

Daha çok tarım ve savaş tekniklerinin değilde görevlerden geldiğimizde gidebileceğimiz bir üs olarak konumlandırılmıştır. Bahsettiğimiz klan alınan kararları kapsayacak ve halkın yaşadığı bölgeler hakkında kararlar alabilecek düzeydedir. Gelelim savaş detaylarına: Eivor yakın dövüşlerde oldukça etkilidir diyebiliriz. İki eliyle de silah kullanabilen kahramanımızın yetenekleri oldukça gelişmiştir. Sadece karada değil gemilerin yapılması ile birlikte denizde de hakimiyet kuracağımız bu oyunda farklı bölgeleri işgal etmek sıkça yapacağımız işler arasındadır. Grafiklerinin üst düzey olması özellikle deniz üstünde ve savaş meydadında çok zevkli bir ortam oluşmasında büyük rol oynayacaktır.

Mutlaka göz atın => PES 2021 Mobile

PS5 Çıkacak Oyunlar Listesi (Diğer Oyunlar)

 • Assassin’s Creed: Valhalla (Ubisoft)
 • Bugsnax (Young Horses)
 • DEATHLOOP (Bethesda)
 • Destiny 2 (Bungie, Activision)
 • DiRT 5 (Codemasters)
 • Ghostwire: Tokyo (Bethesda)
 • Godfall (Gearbox Publishing / Counterplay Games)   
 • Goodbye Volcano High (KO-OP)
 • Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
 • HITMAN 3 (IO Interactive)
 • Fortnite (Epic Games)
 • JETT : The Far Shore (Superbrothers)
 • Kena: Bridge of the Spirits (Ember Lab)
 • Little Devil Inside (Neostream Interactive)
 • NBA 2K21 (2K, Visual Concepts)
 • Oddworld Soulstorm™ (Oddworld Inhabitants)
 • Outriders (People Can Fly, Square Enix)
 • Quantum Error (TeamKill Media)
 • Pragmata (Capcom)
 • Project Athia* (Square Enix/Luminous Productions)
 • Resident Evil Village (Capcom)
 • Scarlet Nexus (Bandai Namco)
 • Solar Ash (Annapurna Interactive / Heart Machine)
 • Stray (Annapurna / Blue Twelve Studio)
 • Watch Dogs: Legion (Ubisoft)

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!