Ekonomi

Polkadot Nedir? DOT Nasıl Satın Alınır?

polkadot
Yazar - Editor

İlk defa duyduğunuz bir kripto para birimi olabilir fakat şaşırmayın. Son günlerin en çok çıkış yaşayan isimlerinden bir tanesi olan olan Poladot’a dair birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Polkadot mantığı daha çok Ethereum uygulamaları ve varlıkları ile diğer blok zinciri platformlarını genişletme ve entegre etme planları ile piyasada yükselmeyi hedeflemektedir. Projenin ana hedefi, Ethereum, Cardano veya EOS gibi diğer blok zincirleri tarafından ulaşılamayan işlevselliği genişletmektir. Buradaki en temel amaç, tokenlerin, verilerin ve varlıkların blok zinciri aktarımının onları diğerlerinden ayırmasına izin vermek. Bu nedenle, Polkadot büyük bir değere sahip ve kripto sıralarında aktif olarak oldukça yükselmektedir. Hepimizin bildiği gibi, mevcut blockchain ortamında birlikte çalışabilirlik sorunları var bu birçok kripto para için geçerli olsa da birlikte çalışabilirlik sorunu çoğu zaman büyük zorluklara yol açmıştır. Polkadot şimdi bu sorunu çözmek için birçok teknolojik ilerleme sağlıyor. Ethereum uygulamaları ve varlıkları ile etkileşime giriyor ve diğer blok zinciri platformlarını genişletmeyi ve entegre etmeyi planlıyor.

PARANIZI EN İYİ NEREDE DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZİ ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ! 200.000 TL SANAL PARA İLE
ETKİLİ KAZANÇ SAĞLAYABİLİRSİNİZ! (Ücretsiz Binance Hesabı Açmak için Tıklayın!)

POLKADOT NEDİR

Polkadot nedir kısaca sizlere aktaracak olursak, blok zincirleri ve diğer teknolojileri birbirine tamamen güvenli bir şekilde aralarında bilgi ve işlem alışverişi yapmak için bağlamayı sağlayan, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir sistemdir. Polkadot, herkese açık ve özel blok zincirlerini birisi erişebildiği sürece ve diğer teknolojileri birbirine bağlar. Sonuç olarak, Polkadot ağı birlikte çalışabilirliği geliştirir ve bağlandığı blok zincirinin ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırır. Blockhain yani blok zinciri politikası hesaplar ve kripto paralar arası etkileşim için oldukça önemli olup transferler için de gerekli bir sistemdir.

Polkadot nasıl çalışır?

Polkadot tek bir sistem yerine 4 farklı sistemi bünyesinde bulundurur, blok zincirleri bağlayan merkezi olmayan bir ağdır. Dört seviyeye kadar vardır: çeşitli blok zincirleri birbirine bağlayan ve bunlar arasındaki alışverişi kolaylaştıran röle zinciri adı verilen çekirdek blok zinciri; paraşütleri veya basit blok zinciri Polkadot ağlarını kullanabilir.

Bitcoin, Ethereum ve Dot Karşılaştırma

Bitcoin, Ethereum ve Dot, blok zincirine dayalı üç para birimidir. Onları özel yapan en önemli etken ise Bitcoin sanal para birimlerinde normal şekilde çalışabilmesine rağmen, Ethereum akıllı sözleşmeleri veya blok zinciri tarafından öngörülen sistemi entegre eder. Yazılı sözleşmelerin aksine değiştirilemezler. Aynı zamanda madeni paraları kabul eden, akıllı sözleşmeleri entegre eden ve çeşitli blok zincirlerinde birlikte çalışabilirliği destekleyen merkezi olmayan bir protokoldür.

polkadot nedir

Polkadot Özellikleri

Ölçeklenebilirlik: Polkadot, parçalanma adı verilen bir mekanizma aracılığıyla birden çok blok zincirini destekler. Bu, işlemlerin verimli ve paralel olarak işlenmesini sağlar.
Birlikte çalışabilirlik: Projenin birlikte çalışabilirlik tasarımı ve zincirler arası uyumluluk sayesinde, farklı Polkadot uygulamaları bilgi ve fonksiyonları paylaşabilir.
Uzmanlık: Her Polkadot, belirli kullanım durumları veya uygulamalar için özelleştirilebilir.
Yükseltmeler: Ağı kapsamlı bir şekilde kontrol etmeye gerek kalmadan yeni özellikler eklenebilir.

Polkadot (DOT) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de bu çok kolay ve hızlı bir süreç olarak belirtebiliriz makalemizin en başında yer alan Binance linkinden ulaşabilir paranızı doğru bir şekilde değerlendirebilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Polkadot’u herhangi bir teknik bilgi ve resmi belge olmadan satın alabilmek mümkündür.

Mutlaka göz atın => Bitcoin Nedir

Sonuç

Bitcoin ve blockchain 2009’da ortaya çıktı. O zamanlar kendi blok zincirinizi oluşturmak çok karmaşıktı. Ancak günümüzde bazı kurumlar ve şirketler hassas verileri korumak için kendi blok zincirlerini oluşturdular. Bu nedenle, giderek daha fazla blok zinciri oluşmaya devam etmektedir. Ancak, blok zincirleri birbirleriyle iletişim kuramaz. Bir kişi yalnızca kendi ağında veri ve varlık alışverişi yapabilir. Polkadot, ağa farklı amaçlar için blok zincirleri eklemenize ve onlarla iletişim kurarak birlikte çalışabilirlik oluşturmanıza izin vererek bu sorunu çözer. Öte yandan kripto dünyasındaki inovasyonu büyük ölçüde hızlandıran diğer mevcut projelerin kaydettiği ilerlemeye dayalı yeni projelerin oluşturulmasına izin veriyor.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!

casino siteleri