Oyun

PlayStation Plus Kasım Ayı Ücretsiz Oyunları

PlayStation Plus Kasım Ayı Ücretsiz Oyunları
Yazar - Hakan Beledin

PlayStation Plus Kasım Ayı Ücretsiz Oyunları listesinde Sony PlayStation Plus aboneliğini satın alan kullanıcılara her ay yeni oyunlar sunmaya devam ediyor. Son olarak Ekim ayında çıkan oyunların listesini kullanıcılarla paylaşan Sony, önümüzdeki ayın yani kasım ayının ücretsiz oalrak erişebilecek oyunlarını kullanıcılara sundu. Diğer aylara göre kasım ayında kullanıcılara sunacağı oyunlar daha kaliteli gibi gözüküyor. Boyutlarının fazlalığı ve grafiklerin daha iyi olmasının yanı sıra bazı oyunlar bilindik fakat çoğu oyuncu tarafından oynanmamış oldukları için merak edilen oyunları karşımıza çıkartmaktadırlar. Kullanıcıların da bildiği üzere PlayStation 5 geçtiğimiz haftalarda satışa çıkmıştı. Bu güncelleme hem PlayStation 4 hemde PlayStation 5 sahiplerini ilgilendiriyor diyebiliriz. Her iki sistemde de oynayabileceğiniz oyunları görmek için kasım ayını beklemelisiniz. Bu yazımızda sizlere PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunların listesini paylaştık.

PlayStation Plus Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Playstation Plus sistemi, Sony tarafında kurulan ve konsollarda aktif olarak kullanılabilen bir platform diyebiliriz. Abonelik sistemi olarak geçen bu sistem ücretli olup her ay kullanıcıalra belirli oyunlar sunmaktadır. Diğer platformlarda da karşılaştığımız üzere 14 gün deneme süresi sunan Sony bu konuda oldukça net diyebiliriz. Bazı oyunların bölgelere göre özel olarak çıkması her bölgeyi farklı kılmaktadır. Avrupa, Asya ve Amerika olmak üzere üç adet bölge bulunduran Sony her bölgede her ay farklı oyunlar ve çıkış tarihleriyle kullanıcıları ayırmaktadır.

PlayStation Plus Kasım Ayı Ücretsiz Oyunları

Playstation Plus sistemi sayesinde sadece ücretsiz oyunlar değil ücretsiz temalar ve ücretsiz avatarlar da elde edebilirsiniz. Playstation Plus sistemine sahip kullanıcılar çoğu zaman indirimlere ek olarak özel indirimler kazanabilmektedir. Ayrıca avantajlardan, ayrıcalıklardan ilk faydalananlar onlar olmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları sizlerle!

PlayStation Plus Kasım Ayı Ücretsiz Oyunları

Middle-earth: Shadow of War

PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları listesinin başında olan bu oyunun hikayesi kitaplardan özellikle de filmlerden tanıyabileceğiniz yüzüklerin efendisi evreninde geçmektedir. Burada önemli olan nokta filmdeki gibi güç yüzüğüdür. Güçyüzüğünü ele geçiren kişi büyük bir güce sahip olarak şehirleri fetheder ve Lord Sauron’u tahtan indirmeye çalışır diyebiliriz. Bu oyunda karşımıza çıkacak olan karakterimizin ismi Talion adınad bir gençtir. Karakterimiz oldukça güçlü özelliklere sahip olsa da ismi Celebrimbor adında elf bir hayaletten gelir. Karakterimizin birden fazla yeteneği sayesinde düşmanları yenebilme özelliği kolay gibi görünse de düşmanın çokluğu bunu başarmada işimizi zorlaştırmaktadır. Tabii ki oyun içinde yer alan seviye sistemi birçok yeteneğin açılması için imkan sunmaktadır. Level atladıkça büyülerimiz yani güçlerimiz de gelişerek daha fazla düşmana karşı kafa tutabilecek duruma geliyoruz. Her kullanıcının oynayışı farklı olup bu yetenekleri hangi yönde belirlemek isterseniz o yönde özellikleriniz gelişecektir. Müzik ve grafik alanlarında oldukça başarılı olan Middle-earth: Shadow of War oyununu sizlere önermekteyiz.

Hollow Knight Voidheart Edition

Hollow Knight üç sene önce piyasaya sürülmesinden bu yana ilginç ve gizemli bir izlenim oyuncularda yer etti diyebiliriz. 2017 yılında oyunseverler ile buluşmuş aksiyon ve bol bol macera içeriğiyle oldukça eğlenceli bir oyun sizler bekliyor. Oyunda yer alan geniş harita olanağı sayesinde oyun hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. Sürükleyici bir hikayesi bulunan Hollow Knight Voidheart Edition‘da ilerleme kaydettikçe haritalar açılır yeni bölümler ile karşılaşırsınız. Oyunda ana kahramanımız Soluk Şövalye, salgın hastalıktan dolayı çöken krallık için elinden geleni yapıyor. Önüne çıkan her şeyi ezip geçmeye programlanmış gibi sadece göreve odaklı bir şekilde ilerliyor. Sadece kendi geçmişini değil krallığın geçmişini merak eden kahramanımız bu yolda çeşitli maceralar yaşayıp canavarları öldürmek için stratejiler belirliyor. Oyunun ses detayları daha da heycanlanmanızı sağlarken grafiklerin de başarılı yapılması oyuna kullanıcıyı daha da çok bağlamaktadır.

Bugsnax

Bugsnax yapısı itibari ile oldukça farklı bri oyun olarak nitelendirebiliriz. Kaşif Elizabert Megafig’den haber geldikten sonra Snaktooth Adası‘nı keşfetmek isteyen, her yerini araştırmak isteyen bir muhabir olarak oyuna dahil oluyorsunuz. Snaktooth Adası’da birbirinden farklı yaratıkların yer aldığı, görünüşleri başka oyunlardaki avatarlara benzemeyen sürüngen yapıda ve küçük evlere sahip bir yerde başlıyorsunuz. Muhabir olarak gideceğiniz bu adayı belgelemek üzere seyehatinizi gerçekleştiriyorsunuz. Önceden haber aldığımız Elizabert Megafig ortadan kayboluyor ve haber alamaz hale geliyoruz. Karşımıza değişik yapıda yaratıklar çıkıyor ve bu yaratıkları oluşturduğumuz tuzaklara çekerek onları alt etmeye çalışıyoruz. İlginç bir hikayesi bulunan bu oyunun seslendirmelerini ünlü aktörler ebra Wilson (Star Wars Jedi: Fallen Order), Roger Craig Smith (Resident Evil 5) gibi Yuri Lowenthal (Marvel’s Spider-Man), Fryda Wolff (Apex Legends) ve Max Mittelman (Persona 5) yapmıştır. PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları listesinin sonuna geldik. Bu listeden sizin en beğendiğiniz oyun hangisi oldu ?

Mutlaka göz atın => Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimleri

Playstation Plus Oyunlarının Süreleri Ne Kadar ?

Listenize eklenen bütün oyunlar sizin olmaktadır bundan sonraki süreçte istediğiniz zaman indirebilir ve oynayabilirsiniz. Playstation Plus üyelğiniz aktif olduğu sürece önceden edindiğiniz oyunları tekrar oynayabilirsiniz. Her ay yenilenen oyun listelerinden beğendiğiniz oyunları seçip oynayabileceğiniz gibi bu oyunları kütüphanenize ekleyerek daha sonra da oynayabilirsiniz. Örneğin bu oyunlara sahipsiniz fakat Plus üyeliğinizi yenilemediniz ve kapandı. Daha sorna tekrar ödeyip abonelği başlattığınızda aktif olur ve daha önceki oyunlara erişebilirsiniz.

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!