Oyun

Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

xbox x oyunları
Yazar - Editor

Xbox Series X oyunları piyasaya sürülmesinden itibaren bir hayli zaman geçti. Çoğu kullanıcının evinde artık yer edinmeye başlayan bu konsolla neler yapılabılabilir, hangi oyunlar oynanabilir yakından bakacağız. Bu oyunların içerisinde hepinizin merakla beklediği oyunlar olduğu gibi belkide daha önce duymadığınız eğlenceli oyunlar da var olabilir. Biz bu listeyi yaparken oyuncuların keyifli zaman geçirebileceği oyunları derledik. Zamanın su gibi akıp gideceğine garanti verebileceğimiz gibi sevmediğiniz tarzda oyunlarda çıkabilmektedir. Kişiden kişiye değişen oyun türleri sevgisini hesaba katarak genel bir liste yapmaya çalıştık. Yazımızın tamamını inceleyerek bu listeye göz atabilirsiniz.

Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla, Viking’lere dair ufak da olsa bilginiz varsa ve merak ediyorsanız bu oyun tam size göre. Geçmiş dönemleri konu alan istilacı ve yağmacı bir politika izleyen Viking’ler gittikleri her yerde savaşmayı ve toprak almayı gözlerine kestirmiş durumda. Gidecekleri yere bazen yürüyerek bazen de gemilerle ulaşan Viking’leri konu alan bu oyunun eğlenceli tarafı oldukça yüksektir. Ragnar’ın oğlu Eivor’un komutanlığında zorluklarla karşılaşacaksınız. Oyunun yapısına gelecek olursak, grafikleri oldukça iyi tasarlanmış bu oyunun hikaye kısmı asıl önemli olan bölüm diyebiliriz. Oyun belli bir hikayeye dayanıyor ve bu hikayede başımıza türlü türlü olaylar savaşlar gelmektedir. Oyunun başlarında nasıl oynamanıza dair gerekli bilgileri vereceği gibi ilerleyen bölümlerde ufak ipucularda karşınıza çıkacaktır. Geniş bir bölüm haritasının olmasının yanı sıra görevlerinde orta seviyede karşımıza çıkması sonunda iyi bir oyunla karşılaştık düşüncesini kullanıcıda oluşturmaktadır.

NBA 2K21

İlk olarak karıyer modundan bahsedecek olursak, bu bölüme bir lise basketbolcusu olarak başladığımızı söyleyebiliriz. İyi bir basketbolcu olmak tabii ki kullanıcının yeteneklerine kalmış fakat gelişen süreçte, oynanan maçlarda ne kadar iyi performans gösterirsek üniversiteler bizi daha iyi farkeder düşüncesi ile oyunuyoruz. Lise sonunda hangi okul bizi beğenmiş ise o okula geçiş yaparak hem okul hem basketbol kariyerine devam etmiş oluyoruz. Daha sonra burada kendimizi geliştirerek NBA takımlarının farketmesini sağlıyoruz. Fakat tüm bunlar olurken hikayeni kurgusal tarafı bizi derinden etkiliyor. Pek çok farklı durumu yaşadığımız bu süreç çok da kolay olmamaktadır.

Mutlaka göz atın => Ghost of Tsushima İnceleme

Oyun seçenekleri kısmına gelecek olursak NBA 2K20’den de alışık olduğumuz bazı modlar karşımıza çıkmaktadır. Quick Play, Play WNBA, NBA Today, Play Now Online, 2KU, Blacktop ve Play with Friends Online gibi modlar bulunur. Aslında en güzel taraflarından bir tanesi gerçekte hangi maç yapılıyorsa o maçın oyununu oynayabilmekteyiz. Basketbol severler için en iyi serilerden bir tanesi olan NBA 2K21 yeni güncelleme ile artık daha oynanır hale geldi. Kendinizi geliştirebileceğiniz veya arkadaşlarınızla başklarına karşı maçlar yapabileceğiniz bu oyun kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştır. Xbox Series X oyunları  listemizin ikinci sırasında yerini almaktadır.

Watch Dogs: Legion

Xbox Series X oyunları  listemizin üçüncü sırasında, geleceğe dari önemli bir yer kapsayan ve konularını teknoloji üzerine kurmuş olan bu oyunda yapabilecekleriniz çok fazla. Oyunda yer alan kötü bir grubun Londra’ya zarar vermesi ve içinde bulunduğumuz grubu suçlaması sonucunda işler çığrından çıkmaktadır. Hem halkın güveliğini hemde bu atılan iftirayı temzileme adında birçok olaya karışan kahramanımızı konu edinmektedir. Elinizi attığınız neredeyse her şey teknolojiyle bağlantılı diyebiliriz. İçinde geçen diyologlar oldukça eğlenceli tasarlanmış olup bazı yerlerde argo kelimelere de rastlandığını söylemekte fayda var. Haritanın büyük olması oyuncuyu mutlu ederken yapabileceklerimiz sadece hikaye ile sınırlandırılması kullanıcıları üzmüştür. Grafik açısından oldukça başarılı olan Watch Dogs: Legion müzik tarafında da kendini kanıtlamıştır. Herkesin merakla beklediği ve oynamaktan keyif aldığı bu oyunu sizde deneyebilirsiniz.

The Medium

Oyunun yapısı biraz korkunç gibi gelse de aslında iç dünyasında karmaşa yaşayan bir medyumu canlandırmaktayız. Oyunda hem gerçek hemde ruhani varlık olarak iki farklı dünyada yaşayabilen bir medyumuz. İki farklı seçeneği de yönetmek oldukça ilginç olacağı gibi hikayesinin bugüne kadar pek rastlamadığımız türden olması oyuncuları heycanlandırmaktadır. Hikayesi: Medyumun sürekli düş görmesi fakat bu düşlerde bir çocuğun öldürüldüğü gördükten sonra yıllar önce akıllara durgunluk veren bir trajedinin yaşandığı terk edilmiş bir otele doğru yola çıkıyorsunuz. Oyunda 4 dil seçeneği bulunurken bunların arasında Türkçe dil desteği yer almamaktadır. Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız hikayeyi anlayarak oynamak daha iyi olacaktır. Korkudan çok macera odaklı konular işlenen The Medium‘da beklemediğiniz anda bildiğiniz bilgilerin doğru olmadığını ya da yeni şaşırtıcı bilgiler öğrenerek hayatınızı şekillendirebileceğinizi kavrayacaksınız. Xbox Series X oyunları listemizin böylelikle sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!