Oyun

Oynamanız Gereken GeForce Now Oyunları

geforce now
Yazar - Editor

GeForce Now Oyunları 15 Mart 2021’de herkese açık olacak çılgın oyun deneyimine hazırlanırken, sizler için derlediğimiz oynayabileceğiniz en iyi ücretli ve ücretsiz oyunların bir listesini hazırladık. Makalemizin tamamını okuduktan sonra değerlendirme yapmayı unutmayın.

GeForce Now Oyunları

Watch Dogs Legion

GeForce Now Oyunlarının başında gelen Watch Dogs oyununun hikayesi diğer oyunlara nazaran daha teknolojiye dayalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aiden Pearce Watch Dogs oyununun ana karakteri olarak tanımaktayız. Kendi çıkarları için farklı hamleler yapan bu karakterimiz başına büyük işler açmaktadır. Bunu, şirket tarafından oluşturulan merkezi bir işletim sistemine girerek yapmaktadır. Şehirdeki tüm trafik ışıklarını, güvenlik kameralarını, ATM’leri ve araçları kontrol etmek için Profiler adlı akıllı telefon benzeri bir cihaz kullanır. İntikam amacıyla bunları yapan karakterimiz teknolojiyi kullanarak daha fazla zarar verebileceğini düşünmektedir. Aiden Pearce ve ailesi geçmişte biri tarafından saldırıya uğrmış ve yeğeni Lena öldü. Aiden Pearce, şehri silah olarak kullanmak için Profiler adlı bir cihazı kullanarak saldırganlara misilleme ateş etme girişiminde bulundu. Şehirdeki tüm trafik ışıklarını, güvenlik kameralarını, ATM’leri ve araçları kontrol etmek için Profiler adı verilen akıllı telefon benzeri bir cihaz bütün işlerini halleden bu karakterimiz yapacaklarını hiç korkmadan yapmaktadır fakat aynı zamanda da yakalanmamaya çalışır.

Oyun Chicago’da oynanmış olup geniş bir haritada karşımıza çıkmaktadır. Nedeni, Chicago’nun dünyanın en modern ve en büyük metropollerinden biri olmasıdır. Bu şehir suç ve yolsuzlukla dolu olduğu için aslında bir bakıma da bu yüzden harekete geçmek gerektiğini düşünmekteyiz. Şehirde 10.000’den fazla güvenlik kamerası bulunmakta olup bir yandan iyi gibi dursa da bir yandan da yakalanmamak için çok uğraşmamız gerektiğine işarettir. Ubisoft, Chicago’yu oyun için değiştirmeden kullanmak istemiştir. Şehrin bazı yerlerinde çok gizli saklanma yerleri bulunmaktadır bu geçitler sayesinde Chicago, savunmacılar için en uygun şehir olacaktır. Oyuncular, trafik ışıklarını, kameraları, trenleri, köprüleri kontrol etmek, insanların çağrılarını dinlemek ve para çekmek için banka hesaplarında oturum açmak için cihazı Aiden’ın ellerinde kullanabilecekler. Oyunun açık dünya oynanışı nedeniyle, oyuncular şehrin her yerinde araba kullanabilecekler. Oyun aslında bir bakıma GTA 5’e benzese de kullanabildiği dijital araçlar nedeniyle farklı bir boyutta değerlendirilmelidir.

Oyunda birçok yardımcı görev olarak belirlenen ve bizden yapmamızı istediği bölümler bulunur. Tek oyunculu alan ile çok oyunculu alan arasında menü olmayacak şekilde tasarlanan bu oyunda her ikisi de oynanabilir olarak yapılmıştır. Çok oyunculu görevleri yerine getirirken oyuncular kendilerini Aiden Pearce olarak görürler, ancak birbirlerini çevredeki NPC’lerden biri olarak da hayal etmeleri mümkün. Oyuncular gruplar oluşturabilecek ve çeşitli çok oyunculu görevleri gerçekleştirebilecekler. Bu uygulama sayesinde oyuncular birbirlerine yardım edebilirler. Örneğin, polis oyuncuyu takip edecek. Başka bir oyuncu, oyuncuyu kurtarmak için şehirdeki köprüleri, kameralara istila etmek için telefonuna veya tabletine indirilen Companion uygulamasını kullanabilir. Ek olarak, yeni nesil oyun konsollarına “çevrimiçi serbest dolaşım” işlevini ekleyerek, arkadaşlar veya diğer oyuncularla gruplar oluşturabilecek ve şehirde dolaşabilecekler. Oyunda sadece görev yapmak için ilerlemeyebilir GTA gibi istediğiniz yere bir yönlendirme olmadan gidebilme imkanınız da bulunmaktadır.

Mount & Blade II: Bannerlord

GeForce Now Oyunları listesinin ikinci sırasında Mount & Blade II: Bannerlord bulunmaktadır. Microsoft Windows platformu için TaleWorlds tarafından geliştirilmiş bir aksiyon rol yapma oyunudur. Serideki önceki oyunlar gibi oyun strateji oyunlarına dayanıyordu. Oyunun Erken Erişim versiyonu 28 Eylül 2012 ve 30 Mart 2020 tarihlerinde piyasaya sürülmüştü fakat son güncelleme ile bu durumun kalktığını belirtebiliriz. Oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu oyun modlarını içerir. Tek oyunculu oyun, İmparatorluğun İç Savaşı sırasında Calradia’nın kıtasında oynanmaktadır. İmparatorluğu tahta bölen üç mirasçıya ek olarak, her biri birbiriyle çatışan ancak içinde klan bulunan beş ülke var. Oyuncular bu ülkelerden birine katılarak askeri ve siyasi ekipler arasında yükselebilir veya kendi ülkelerini kurarak rakip olabilirler. Oyunun takip edilmesi gereken zorunlu bir hikaye planı yoktur ve oyuncular dünya çapında özgürce hareket ederek kendi hikayelerini yaratabilirler.

Çok oyunculu modda dört farklı oyun modu vardır bunlar çatışma, kaptan, kuşatma ve takım ölüm maçı. Oyunun arka planı, Kalradya’nın Avrupa Orta Çağlarına uzanan tarihi geçmişidir. Hayali tarafı, nispeten küçük bir coğrafi alanda çölleri, dağları ve tundrayı içermesidir. Afrika kıtasını yöneten ülkeler de tarihi ülkelerden ilham alıyor, çatışmaları ve tarihi geçmişleri de gerçek hayattan ilham alıyor. Warband, 200 yıl önce Kalradya’yı yöneten iç savaş sırasında doğdu. İmparatorluğun yanı sıra üç ülke var: Asere, Batania, Kuzait Hanlığı, Straja ve Flanders, Kergit Hanlığı ekibinin atalarıdır. Almanlar, Rodox, Saniand Sultanlığı, Swadia ve Virgil. Oyun dünyasında imparatorluğun tarihi antik Yunanistan, Roma ve Bizans’a kadar uzanabilir. Temeli Karadoi’dir. Karadoi, Afrika kıtasında bin yıldan fazla bir süre önce sıradan kabilelerden biridir.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Oyun, ülkenin fiili imparatoru Arianicos suikasta kurban gittikten, ülke bir iç savaşa girdikten ve üç farklı yönden tahta çıktıktan sonrasını almaktadır. Senato önderliğinde ülkenin kuzey fraksiyonu üç kısma bölünmüştür. Güney fraksiyonu hala dul kraliçe Rhagaea’nın (Kraliçe Rhagaea) etkisi altındadır, batı fraksiyonu ise askeri yönetim altındadır. İç savaşa rağmen imparatorluğun askeri yönü, komşu ülkelere göre Pakscarradica devri mirasından daha gelişmiş olan Bizans’tan esinlenmiştir.

Kingdom Come: Deliverance

Hikayesinden biraz bahsedecek olursak, paralı asker Kıpçak ordusunun Bohemya’daki ana gümüş madenlerinden biri olan Skalitz’i yağmaladığı Macaristan Kralı Sigismund’un emriyle başlıyor. Bu yağma sırasında Skalitz halkının çoğunu ölüme terk etmişti. Bu sırada hayatta kalanlar Skalitz Kalesi’ne sığındı. Daha sonra Henry adındaki abimiz ailesini kurtarmak için geri döner. Aynı zamanda ebeveynleri de gözleri önünde öldürülmesine şahit olmuştur. Henry kaleye sığınmak için geç kaldı ve sonra Kuman’dan bir atı çaldı ve yardım için Talmberg’e başvurdu. Henry, Talmberg’de yaralandıktan sonra Lord Divish Talmberg’in sığınağına kaçtı.

Lord Skalitz Radzig Kobyla, Kuman ile çevrilidir. Bir süre sonra, akşam Sör Radzig, Kuman’dan kaçmayı başardı ve tüm kurtulanları alarak Rattay’a doğru yürüdü. Henry’ye Tallberg’de kalması emredildi, ancak ailesini gömmek için Tallberg’den kaçtı. Aynı zamanda Skalitz tamamen yandı. Henry, ailesini gömmek üzereyken bir çete tarafından dövüldü. Henry öldürülmek üzereyken hemen kurtarıldı, ancak Talmberg’in eski Skalitz’inin yardımı nedeniyle ciddi şekilde yaralandı. Skalitz’in arkadaşı Theresa, Henry’yi tedavi için amcasının fabrikasına götürür. O andan itibaren Henry, Sör Radzig Kobyla komutasında hızla sağlığına kavuştu ve krallıkta bir maceraya atıldı. Hikayenin tamamını anlatmak istemiyoruz fakat merak uyandırıcı yapısı ile birçok oyuncunun sevdiğini söyleyebiliriz.

Apex Legends

Apex Legends, atış oyunları konseptine sahip bir battle royale oyunudur. Apex ile çoğu battle royale oyunu arasındaki fark, Efsaneleri bir araya getirmesidir diyebiliriz fakat bunun dışında çok farklı mekaniklerinin bulunmasını da eklesek yanlış olmaz. Bu efsaneler; hücum, savunma, destek ve keşif rollerini oynayabilen benzersiz yeteneklere sahip kahramanlardır. Oyuncular üçlü gruplara ayrılır ve her oyuncu sırayla birbirinden farklı bir efsane seçer ve her oyunda 20 takım birbiriyle yarışır. Başlangıçta tüm takımların ekipmanı yoktur, ancak oyun haritası üzerinde uçarlar. Buradan haritada ulaşabildikleri herhangi bir yere düşüyorlar ve genelde bütün yapılan hareketler aniden olmaktadır. Düşmek, eşya almak, ya da savaşmak gibi.

Katılan takımlar, oyun haritasındaki silahları, cephaneleri ve diğer ekipmanları incelemeli ve son takımla aynı kalmaya çalışırken, harita üzerinde azaltılmış bir güvenli alanda kalmalıdır. Bir oyuncu kolayca pusuya düşürülebilir ve takım arkadaşlarından birinin oyuncuyu kurtarması gerekebilir böyle durumlarda ekiple oynamak çok avantajlıdır. Öldükten sonra oyuncunun sağlığı tükenirse, oyuncunun ekipmanı ve sloganı ortada bırakılarak elenecek ve diğer oyuncular bu ekipmanları kullanabilecektir. Bir takım arkadaşı sancağı ele geçirir ve Spawn’a götürürse, oyuncu sınırlı bir süre içinde geri dönebilir. GeForce Now Oyunları listemizde son olarak Apex’i incelemiş olduk. Beğendiyseniz yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!