Oyun

Ocak’ta En Çok İndirilen PS Oyunları

Yazar - Hakan Beledin

Ocak’ta en çok indirilen PS oyunları listesini sizler için derledik. içinde birbirinden güzel ve kaliteli birçok oyunun yer aldığı listeyi görmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Detaylı inceleme ve hikayelerini baz aldığımızda yazımızda, bilmeniz gereken bütün detaylara yer verdik. Bu oyunları oynamak isterseniz aşağıdaki bilgiler işinize çok yarayacak.

Ocak’ta En Çok İndirilen PS Oyunları

Hitman 3

“Hitman 3”, üçüncü şahıs bakış açısına göre oynanan ajan görevi gördüğünüz bir oyun olarak adlandırabiliriz. Aynı önceki seriler gibi, oyuncu Assassin Agent 47’yi kendi istekleri doğrultusunda yönlendirebilmektedir. Aralarından 47 kişi oyunun çeşitli yerlerine giderek suikast sözleşmeleri yaptı ve artık hedefleri doğrultusunda hareket etmek için yola koyuldulardı. Hitman 3 oyununun Dubai, Dartmoor, Berlin, Chongqing ve Mendoza’da 6 yeni bölgesi bulunmaktadır. “Hitman” veya “Hitman 2” oyununu oynayan oyuncular haritalarını, seviyelerini ve ilerlemelerini “Hitman 3” e aktarabilmektedirler. Bu durum eski PS kullanıcılarını anımsatmaktadır. Neden diye soracak olursanız, aynı oradaki durum gibi burada da aktarmak mümkün kılınmıştır. Eski data dosyaları benzeri haritaları da geçirmek mümkündür.

“Hitman 3” deki yeni konum, serinin yeni bir özelliği olan kalıcı kısayol tuşlarını içeriyor. Her aşama, yalnızca tek bir taraftan açılabilen, başlangıçta kilitlenmiş birkaç kapı içermektedir. Kilidi açıldıktan sonra, bu kapılar gelecekteki tüm oyunlar için açık kalacak ve başlangıçta kapalı olan yere daha hızlı erişim sağlayacak. Oyun, PlayStation 4 sürümünde PlayStation VR uyumluluğuna sahiptir ve geriye dönük uyumluluk yoluyla PlayStation 5’i destekler. İlk iki girişten içe aktarılan seviyeler için, VR işlevi de geriye dönüktür. “Hitman 2” nin aksine, No Sniper Assassin tek oyunculu bir oyundur ve hayalet modu tamamen silinmiştir. Oyunun PlayStation 4 sürümünde, PlayStation VR Hitman 3’teki Agent 47’nin ana hedefi Providence’ın ortaklarını ortadan kaldırmaktır.

Providence, dünyayı kontrol eden güçlü ve kadim bir gizli topluluktur. Providence, son derece zengin üç hanedanın bir araya gelmesi, parasal kaynaklarını tek bir yerde toplaması ve onlara sınırsız güç ve küresel ilişkiler üzerinde nüfuz vermesi sonrasında kuruldu. Üçüncü şahıs perspektifli bir oyunda artık Ajan 47 kafasından oyunu yönetmenize gerek kalmaycak. Kurbana doğrudan gözünüzün içinden veya kalabalığının içinden bakabilirsiniz. Yeni kıyafeti giydikten sonra kendinizi farklı hissedeceksiniz. Bir suikastçının rolünü taklit etmek oldukça zor ve bunu VR ile yapıyorsanız daha farklı gelebilir. Önceki serileri oynayan oyuncular tarafından sevilen Hitman 3 bakalım ne gibi güncellemeler alacak.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops’daki Soğuk Savaş, adından da anlaşılacağı gibi 1980’lerin başında Soğuk Savaş sırasında gerçekleşmiştir. Hikaye, Yeşil Beret’in, ajan Russell Adler’in görevi olan ve 1981’de Sovyet aşırılık yanlısı grubunu durduran Merkezi İstihbarat Teşkilatı (SAS SAD / SOG) Direktörüne dönüşümünü izliyor. Doğu Berlin, Vietnam, Türkiye ve Sovyet KGB merkezindeki mekanlar da bu topluluklara destek veren ve eşlik eden ülkeler arasında yer almaktadır. Biraz da oyun içeriğinden bahsedecek olursak, “Call of Duty: Black Ops” karakterleri Mason, Woods ve Hudson, Adler gibi isimlerden oluşmakta olup daha saymadığımız birçok etkili isim oyun içinde konumlandırılmış durumdadır. Yeni karakterler Adler’in MACV-SOG arkadaşı Sims, Mossad tamircisi Lazar ve MI6 subayı Park. Bizim bu oyundaki kahramanımız “Bell” kod adlı güçlü ve donanımlı bir askeri oynamaktayız, oyun avantajları sağlayan farklı kişilik özelliklerine ek olarak istihbarat ajansı, ten rengi, milliyet ve cinsiyet seçebilecekler.

Etkinliğin, oyuncunun etkinlik boyunca tercihine bağlı olarak birden çok sonu olacaktır. Görevde esas olarak kontrol ettiğimiz rolün takma adı “Bell”. Ayrıca karakterin adı, doğum yeri, cinsiyeti, askeri geçmişi ve psikolojik özellikleri ile ilgili detaylı bilgileri de belirlememiz gerekiyor. bu gibi bilgileri bizim belirlememiz özelleştirebilmemiz açısından oldukça önemlidir. Oyunlar açısından, klasik “Call of Duty” aksiyonu bizi karşılıyor. Görevlerin çoğu yapabileceğimiz çok da zorluğu olmayan olarak gerçekleştirilebilecek düzeyde olup, karşılaştığımız düşmanları bir noktadan diğerine çatışarak kovalamaca ile geçmektedir. Öte yandan, belirli senaryolardaki diyalog seçeneklerinden dolayı önemli kararlar alabilir ve hatta süreci etkileyebiliriz. Yeni oyuna, “Call of Duty” tarafından tanınan ve yıllar içinde başarılı bir şekilde özel izleyici kitlesi çeken “Zombie Modu” da eklendi.

Şu anda “Die Maschine” adlı tek bir harita var, ancak gelecekte oyuna ücretsiz olarak yeni haritalar ekleneceği söylenmektedir. Zombi modu diğer oyuncalardaki mantık ile aynı diyebiliriz. Görevimiz aynı 4 kişilik bir grup olarak üst üste gelen zombi baskınlarını durdurun. İlginç yeniliklerden biri, çok oyunculu oyuna girdiğinde önceki yüklemelerinizdeki ekipman ve donanımı seçebilmemizdir. Bu sayede ilk dalgadan iyi bir ateş gücü elde edebiliriz. Elbette ilerledikçe daha iyi silahlar elde etmek için çok para kazanabilirsiniz. Oyun 40 oyuncuya kadar destekleyebilen “Fireteam” adlı yeni bir oyun modu sunuyor. Genel anlamıyla oldukça başarılı kurgulanan ve grafikleri oyuncular tarafından olumlu puan almış bir oyun olarak adlandırabiliriz.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla hikâyesinden sizler en kısa bir özet çıkartacak olursak, Eivor’un babası Varin, ailesi ve Norveç’teki başka bir Viking klanıyla yaptığı bir kutlamada ondan, aralarındaki ittifak sembolünün farklı bir klanı olan Kral Styrbjörn’e bir hediye göndermesini istemesiyle başlamaktadır. Aynı zamanda, Zalim Kjotve liderliğindeki başka bir klan saldırıyor. Savaş, Kjotve’nin Varin’e ikinci bir seçenek sunmasından önce patlamak vermektedir. Varin, diğer ırkların hayatta kalabilmesi için canını feda etmişti. Eivor’un annesi Rosta bu olaya karşı çıktı ve Varin ile savaşmaya oldukça istekliydi, ancak ölmeyi tercih etti. Eivor, Styrbjörn’ün oğlu Sigurd ile kaçtı, ancak bu olay Eivor’un ömür boyu devam eden büyük laneti olarak adlandırsak yeridir.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Eivor dahil birçok kişi babanın seçiminin zayıf bir hareket olduğunu düşünmekteydi. Diğer rakamlar babasının yaptıkları hakkında çok da olumlu düşünceler içinde değildi. Babasının ihanet ediyor gibi görünüyor gibi gözükmesi diğerlerinin çok fazla hırs yapmasına neden olmuştu. Bu noktadan itibaren iki seçim arasında bırakılan oyuncudan bir seçeneği seçmesi istenmektedir. Ardından Eifel ve Sigurd yetişkinlere geri dönerek yeni, gizemli bir arkadaşla Birleşik Krallık’a seyahat eder. Ama olduğu gibi değil görünümünü değiştirerek yani kılık değiştirmiş bir biçimde gitmektedir. Valhalla, oyuncuların erkek veya kadın karakterler arasında seçim yapmasına izin verir, ancak üçüncü bir seçenek de bulunmaktadır. Animus’un seçmesine izin verin. Ne seçerseniz seçin, Eivor rolünü oynayacaksınız. Oyun, farklı noktalarda iki versiyon arasında geçiş yapmaya karar verdi.

Bu, dizinin tarihi boyunca var olan daha büyük bir hikayenin parçasıdır. Tapınakçılar ve Suikastçılar arasındaki savaş dünyanın çoğunu kontrol eden iki güçlü organizasyon, her ikisi de dünyanın nasıl çalıştığına dair farklı görüşlere sahip. Kaynakları güvence altına almak için oyuncular, uzun gemilerini kullanarak belirli konumlara baskınlar düzenleyebilirler. Çok ihtiyaç duyulan zenginlikleri ve kaynakları kazanmak için bu gibi aksiyonlar her zaman oyunun belirli noktalarında olacaktır. Vikingler de yerleşmeye başlarken yeni evlerine , onların direnişiyle karşılaşacak Saksonlar Kral dahil Aelfred ait Wessex olarak yoluna çıkmıştır, İngiltere’nin tek hakimi olmak istemektedirler. Her şeye rağmen Eivor, Valhalla’yı en iyi şekilde temsil etmek ve güçlü tutmak için elinden gelenin fazlasını yapmaktadır.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Miles Morales, Marvel Spider-Man serisinin ana karakterlerinden biri olup bir önceki serinin devamı olarak piyasaya sürülmüştür. Marvel’in “Spider-Man” filminde destekleyici rol ve bağımsız dizi “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” in başrol oyuncusudur. Oyunun akışından ve karakterlerden biraz bahsedecek olursak, Peter Parker’ın arkadaşı, polis Jefferson Davis ve yasa koyucu Rio Morales’in oğlu, 17 yaşında karşımıza çıkmaktadır. Babası öldükten sonra Peter, Miles’la arkadaş oldu ve gönüllü olarak hizmet edebilmesi için onu kar amacı gütmeyen barınağına götürdü. Miles, Peter’ın gizli kimliğini bilmiyor çünkü Miles maskeli Örümcek Adam’ı çok sevdiği için sorgulama gibi bir durum söz konusu değildir. Sonunda örümcek benzeri bir güç kazandı ve Peter’a kendisinin de Örümcek Adam olduğunu açıkladı.

Peter’ın rehberliğinde Miles öne çıkıp New York’ta bir sonraki süper kahraman olmaya çalıştı. Orijinal oyunda, Spider-Man Bites Miles, ana hikayedeki bazı gizli oyun arazilerinde oynanabilir bir karakter olarak öne çıkıyor. Peter’ın Örümcek Adamına benzer gizli ve aksiyon oyunu mekaniklerini kullanan yan üründe onun adını taşıyan ana oynanabilir karakterdir. Öyküsünün üç bölümlük genişlemesinde Miles, Örümcek Adam olmak için eğitiliyor ve genellikle Peter’dan eğitim yardımı istiyor. Peter başlangıçta Miles’ın kendi izinde risk almasına izin vermiyor olsa da, ancak Miles gücünü farklı yerlerde kullandığı için aralarında sorun oluştu. Bu gibi eğitimler devam ettikçe daha profesyonel işlerde gücünü göstermeye başlamış ve bu böyle devam etmiştir. Böylelikle Ocak’ta en çok indirilen PS oyunları listesinin sonuna geldik.

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!