Oyun

Nuts İnceleme

Yazar - Hakan Beledin

Nuts, birçok oyuncuya ilginç gelen günümüzde çıkan oyunlara nazaran daha farklı bir oyundur. Kabuğunun içinde ilginç bir gizem barındıran rahatlatıcı bir bulmaca macerası olarak geçen bu oyunun ana hikayesi çok fazla aksiyon kapsamayan fakat yeterince eğlenceli bir hikayeyi barındırıyor. Bazı oyuncular ilk başlarda çok eğlenceli olduğunu söylüyor fakat daha sonra işler sıkıcılaşıyor desede yüksek puan alan bu oyunu tercih eden birçok oyuncu bulunmaktadır. Peki siz ne düşünüyorsunuz bu oyun hakkında ?

Nuts İnceleme

Başlangıç ​​olarak, etrafınızda arayacağınız tek bir sincap bulup onu fındık zulasına kadar takip edeceğiniz bir görev ile karşılaşmaktasınız. Size oldukça basit gelebilir fakat buradaki en önemli nokta ise sincapların hareketlerini yalnızca geceleri yapmalarıdır. Bu yüzden gözetim ekipmanınızın yardımına ihtiyacınız olacak ve bu nesne ile onu bulmaya çalışacaksınız.

Oyunda belli kurallar yer almaktadır bunlardan bir tanesi de gün boyunca en fazla üç kamera konumlandırabilecek olmanızdır. Böylece bir sincabı takip edebilir ve ağaçların arasından onu gözlemleyebilirsiniz. Ardından, kameralarınızın nereye yerleştirildiğinden emin olduğunuzda, VCR’nizde kayıt yapmak için ofisinize veya karavanınıza geri dönersiniz. Bu kameraları konumlandırmak bizlere sinacbın nerede olduğunu hatırlatmamıza ve görünlerde işimize yarayacak detayları kaydetmemize olanak tanımaktadır. Sincabın nereye gittiğini unutursanız ve ikinci kez tahmin etmeye çalışırsanız görev sonunda veirlecek ödülden mahrum kalabilirsiniz bu yüzden dikkatli hareket edin. Eğer doğru yerleştirdiyseniz veya şanslıysanız belirli görevleri hızlı bir şekilde tamamlayabileceksiniz. Bu oyunda aslında mekaniklerden daha çok oyun zekası ön plana çıkmaktadır. Doğru yerlere kameraları konumladnırmak veya doğru yerde beklemek daha eğlenceli olacaktır.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Sincapları İzleyin

Daha sonra, sincabın sonraki hareketlerini tespit etmek ve bulmacayı bir araya getirmeye başlamak için kaydedilmiş kamera yayınlarınızı tek tek inceleyebilrisiniz. Böylelikle hangi bölgede olduğunu tespit edebilir ve bununla ilgili bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bulduktan sonra, bir kez daha gündüze dönecek ve kameralarınızı izlerini daha da takip edecek şekilde yeniden konumlandıracaksınız. Oyunun olumsuz yerlerinden bir taneside hep aynı rotada yer almaları yani, bu sincaplar her gece aynı rotayı izler, bu nedenle, bu belirli sincap yolculuğunun sonunu bulana kadar, birden fazla gündüz ve gece döngüsü boyunca tekrarlayabilirsiniz.

Nuts oyunun grafikleri aslında oyuncuya farklı ve eğlenceli gelen özelliklerdendir. Diğer oyunlarda rastlanmayan bu yapı, kullanıcıyı kendine çekmektedir. Kamera açılarının sadece 3 görüş açısından oluştuğunu söylemekte fayda var. Oyunda çok fazla grafik arayışına girmemelisiniz. Daha çok minimal tarzda tasarlanmış bu oyunun sesleri de kendi bünyesine göre gayet başarılı düzeydedir. Oyuncuların olumsuz olarak baktığı tek nokta, oyun ortalardan sonra monoton ve sıkıcı haline geliyor olmasıdır. Bu noktada pek bir yorum yapamayacağınız fakat güzel zaman geçirmek için oynanabilcek güzel oyunlardan bir tanesi olarak değerlendirmekteyiz.

NUTS Windows Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 or higher 64bit
  • İşlemci: Intel Core i3 2.00 GHz or AMD equivalent
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 450 or higher with 1GB Memory
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

NUTS Mac OS X Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Mac OS X 10.8+
  • İşlemci: 2011 or newer Intel Core i5, or M1
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Discrete GPU
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: Dedicated graphics card required

NUTS Tanıtım

 

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!