Oyun

No Man’s Sky İnceleme

no man sky
Yazar - Hakan Beledin

No Man’s Sky, PS5 sürümünün piyasaya sürülmesiyle, No Man’s Sky’a gelen güncelleme oyuncuları tekrar bu oyuna döndürerek, güncellenmiş bu oyunun oynanmasını sağlamışlardır. 2017 yılında piyasaya sürülen bu oyun çıktığı zaman da büyük kitlelere hitap etmekteydi fakat gitgide güncelleme getirmedikleri için oyunun oynanmasında azalmalar yaşanmıştır. Temel deneyim hemen hemen aynı hissettiriyor olsa da Kaynakları madencilik yaparak, ekipmanı yükselterek ve bir yıldız sisteminden diğerine uçarak gezegenlerde yaşam için mücadele vermeye devam ediyorsunuz. Hello Games, 2016’nın lansmanından bu yana, karakter özelleştirme, çok oyunculu, kargo gemileri, üs binası, isteğe bağlı görevler, kara tabanlı araçlar, mekanik giysiler, çok daha fazla gezegen içi manzara ve etkinlik ve daha çeşitli görsel ve mekaniğe dayalı ekipmanları ve geliştirmeleri oyuna eklediğini duyurdu. Evet, hala muazzam bir galakside seyahat ediyorsunuz ve merkeze ulaşmak hala ana hikayenin nihai amacı ama artık yapacak daha çok şey var ve yapabileceğiniz bu kadar fazla şey olması oyuna sizi bağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi olmuştur.

No Man’s Sky İnceleme

Görevin tamamlanmasını beklerken çorak dünyalarda dolaşırken sıkılabilirsiniz. Oyuna giriş yaptığınızda neler yapmanızı söyleyecek bir sistem sizleri karşılıyor. Bu sistem oyuna daha hızlı adapte olmanızı sağlarken mekaniklere de kolayca alışmanıza olanak tanıyor. Bununla birlikte, ilk birkaç saat içinde temel inşaat ve çok oyunculu bir merkez olan Anomaly gibi şeyler de gösteriliyor. İstediğinizi yapma özgürlüğüne sahipsiniz, ancak aynı zamanda oyun, çeşitli görev dizileri ve hedeflerle tüm seçeneklerinizi keşfetmenize teşvik ediyor. Mümkün olduğunca çok gezegen görmek ve galaksinin çekirdeğine ulaşmak istiyorsanız, büyük bir üs inşa ettikten işlerin daha da kolaylaştığını göreceksiniz. Bu yüzden her zaman için ilk yapacağınız şeyler temel inşaatlar ve geliştirmeler olsun.

no man sky fiyat

Bununla birlikte, bu oyunu oynamaya karar verirseniz, normal modu oynamak, takımınızı, çok amaçlı aletinizi ve geminizi kademeli olarak yükselttikçe daha etkili olduğunu farkedeceksiniz. No Man’s Sky’da geçirdiğiniz zamanın çoğu gezegenleri taramak, renkli kristaller çıkarmak ve daha iyi şeyler yapmakla geçiyor. Çoğu zaman bunları yapmak oldukça eğlenceli olsa da farklı şeyleri yapmadığınızda oyun monotonlaşmaktadır. Bunun da üstesinden gelmek için ekipçe birlikte farklı olaylara yönlenmeli ve araştırmalara başlamalısınız.

Oyun başını atlamışsanız artık oyunun keyifli dakikalarına gelmişssiniz demektir. kendinizi güvenilir bir şekilde koruyabildiğinizde, cesurca hareket edebilirsiniz. Uzay istasyonları mal alıp satmanıza, NPC’lerle ticaret yapmanıza ve ekstra görevler almanıza izin verir. Anomaliye gidebilir ve diğer oyuncularla görevler üstlenebilirsin. Tabii ki, ana hikayede ilerleyebilirsiniz. Bu tamamen kullanıcının isteiğine göre değişiyor olup, her oyuncu farklı tarafta ilerlemek isteyebilir.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Kendinizi Oyunun Akışına Bırakın

Alternatif modlar, meydan okumayı artırmanıza veya tamamen ortadan kaldırmanıza izin verir. Eğer üst seviye zorluğu seçmişseniz, ölürseniz kaydettiğiniz oyunun silineceği bir kalıcı ölüm modunu içerir. Diğer tarafta, temelde istediğiniz her şeyi yapmanız için size sonsuz kaynak sağlayan alanlar bulunmaktadır. Bu alanları iyi değerlendirmeniz oldukça önemlidir. Yapılar inşa edin, galakside arkadaşlarınızla birlikte istediğiniz gibi eğlenebilir oyunun tadını normal modda daha çok çıkartabilirsiniz.

no man sky inceleme

No man sky oyunun oyuncuları etkileyen bir diğer güzel yanı ise grafikleridir. Oyun oynamayıp arkadaşlarınızla manzarayı izleyebileceğiniz bir oyundan bahsetmekteyiz. Dağlar tepeler ve ya da ağaçların arasından suyun altından geçtiğinizde verdiği his oyuncuyu tatmin etmektedir. Tabii ki bunun için güçlü bir bilgisayara sahip olmanız gerekebilir. Manzaranın keyfini çıkarmak grafikleri en üste almakla ortaya çıkar. Orta seviye sekmentinde bir bilgisayar için bunu yapmak bilgisayarı zorlayacağınız anlamına gelmektedir.

PS5’te oyun, 4K HDR’de gerçekten öne çıkan daha ayrıntılı ortamlar ve renklerle daha da iyi görünüyor. Ayrıca saniyede 60 kare performansından, büyük ölçüde azaltılmış yükleme sürelerinden ve DualSense’in uyarlanabilir tetikleyicilerinden de faydalanırsanız oyun bambaşka bir hale alacaktır.

No Man’s Sky Fiyat

Klasik bilim kurgu romanlarındaki macera ve hayal gücümüzden esinlenen “No Man’s Sky”, keşfedilecek, benzersiz gezegenler ve yaşam tarzlarının yanı sıra sürekli tehlikeler ve eylemlerle dolu bir galaksiyi bizlere sunuyor. Arkadaşlarınızla araçlara binip gezebileceğiniz ya da suyun altında veya uzayda keşif yapabileceğiniz en güzel oyunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İnidirm günlerinde bu oyun yüzdesel olarak oldukça fiyat düşmesi yaşamaktadır. Bu gibi özel günlerde satın alınabilirsiniz ya da arkadaşlarınızla birlikte oynamak için hiç beklemeden bu oyuna sahip olmak mümkün.

No Man’s Sky Steam fiyatı 150₺

No Man’s Sky Microsoft fiyatı 170₺

No Man’s Sky Sistem Gereksinimleri

Noo Man’s Sky dosya boyutu ?, No Man’s Sky kaç GB ?, Kaç GB RAM ister?, No Man’s Sky ne kadar yer kaplar ? gibi soruları aşağıda verdiğimiz bilgilerden ulaşabilir kendi bilgisayarınıza göre bir fikir sahibi olabilirsiniz. Bizim tercihimiz manzaranın tadını çıkarmanız için yüksek sistem ayarlarınızda oynamanızdır.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 / (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i3 2120 veya AMD FX 4100
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVidia GTX 480, AMD Radeon 7870
 • VRAM: 2 GB VRAM
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5 6500 veya AMD Ryzen 5 2600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: nVidia GTX 960, AMD Radeon RX 560
 • VRAM: 4 GB VRAM
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

No Man’s Sky Tanıtım

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!