Oyun

Nintendo Switch En İyi Oyunlar Listesi

Nintendo Switch En İyi Oyunlar
Yazar - Editor

Nintendo Switch yılında oyuncular pek çok oyun yayınlamasada Nintendo Switch’in gündemi azalmıyor tam tersine artıyor. Özellikle karantina döneminde evde oyun oynamak isteyenlerin sayısı bir hayli artmış durumda. Hal böyle olunca da insanlar ya konsollara ya da bilgisayara yönelmektedir. Konsol oyuncuları elde oynayabilecekleri pek de fazla konsol bulunmamaktadır. Nintendo Switch geçmişten bu yana yenilenen tasarımı ve geliştirilen özellikleri ile oyun dünyasında yer etmiştir. Sadece elde değil televizyona da bağlayabildiğiniz bu konsolu arkadaşlarınızla beraber canlı bir şekilde oynayabilmeniz karantinanın en zevkli eğlencelerinden bir tanesidir. İnsanlar Nintendo Switch oyunlarını çok seviyor fakat yapımcılar oyun üretmedikleri için bu oyunlarla sınırlı kaldılar diyebiliriz. Peki bu oyunlardan hangilerini oynamalıyız işte sorunun cevabı yazımızda saklı.

Nintendo Switch En İyi Oyunlar Listesi

Hades

Bağımsız , Macera , Aksiyon , Rol Yapma tarzında karşımıza çıkan Hades oyunu 5.5GB boyutu bulunmaktadır. Birçok dilde desteklenen dil seçeneği olmasına rağmen Türkçe dilinde çevirisi bulunmamaktadır. İster Tv’de ister masaüstünde isterseniz de Nintendo Switch’de oynayabilirsiniz. Kahramanımız Yeraltı Dünyası’nın ölümsüz Prensi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyunda tanrılar yer alırken bu tanrılara karşı koymamız bizden istenmektedir. Ölüler tanrısından pençelerinden kurtulmaya çalışmamız ile başlayan oyunda Olympus’un güçlerini ve efsanevi silahlarını taşıyacak ve güçlenip her benzersiz kaçış girişimi ile hikâyenin yeni kısımlarını ortaya çıkarmaya hazır olun. Level atladıkça karşınıza çıkan yetenekleri keşfedip bunları düşmanlarınızla savaşırken kullanabilirsiniz. Olayın hikayesi sizi alıp götürürken daha da önemlisi bu süreçte yaşadıklarınızdır. Her bölgede farklı sürprizlerle karşılaştığınızı ve hepsinin farklı yetenekleri ve güçleri olduğunu hayal edin. Oyundaki silahlar ve hareketlerin uyum için çalışması kullanıcıyı oyuna bağladığı gibi görsel anlamda da zenginlik taşımaktadır.

The Legend of Zelda

Oyuna başladığınızda gizemli yerler, karmaşık ve gizli bulmacalar ve güçlü düşmanlar ile karşılaşacak olup bunlarla savaşanın hazzını yaşayacaksınız. Ana hikaye ne olursa olsun, oyunda bu tür şeylerle uğraşmak için günler hatta haftalar geçirebileceğiniz gibi detaylı oyun yapısı sayesinde hiç sıkılmadan oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Bu oyun yani zelda 2017 yılında yılın en iyi oyunu unvanını kazandı. Bu başarısını elde ettiği oyunu yani incelediğimizi kesinlikle oynamanızda fayda var. Oyun haritası oldukça geniş olup haritada yer alan neredeyse her nesne ile yapabileceğiniz farklı farklı unusrlar bulunmaktadır. Oyunda belli bir rota yok istediğiniz gibi gezerek göreve gidebilirsiniz. Aynı gerçek yaşam gibi ağaçlardan meyveler toplayıp, çimlerden veya hayvanlara rastlayabilirsiniz. Kahramanımız o kadar gerçeğe yakın ki soğuk yerlerde donarken sıcak yerlerde yanmaktadır. Böyle durumlarda hemen ordan uzaklaşmalı ve can kayıp etmelere sebebiyet vermemelisiniz. Aksiyon-macera tarzı bu oyunda yapabileceklerinizin sınırı yok. Özellikle savaş mekaniklerinin gelişmiş olması kullanıcıyı sevindirmektedir.

Super Mario Odyssey

3D Mario oyunu oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Oyunda yapabileceklerinizin neredeyse sınır yoktur. Yüzme, tırmanma, hoplama, ezme neredeyse her şey var. Hikayesi de mario abimize eşlik eden Cappy ve Browser’ın gitmesi ile tanışma gerçekleşmektedir. Prenses’e mükemmel tacı vermek isteyen Bowser, Cap Kingdom’ın prensesini kaçırmakla bir nevi hikaye başlıyor diyebiliriz. Cap görevi zaten kısa yapılmış olup oyunun başlangıcında oyuncuyu oyuna alıştırmak için tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz. Cappy le güçlerini birleştiren kahramanımız yani Mario, yerlerden Power Moon adındaki nesneleri toplayarak gemiye aktarmak için yola çıkıyor. Power Moon adı verilen nesneler sınırlı sayıda karşımıza çıktığı için oldukça önemlidir diyebiliriz. Çevrenizde ya da arkadaşlarınızda görmüş olduğunuz abartılı zıplamalar ve taktikler, genellikle el aparatı kullanarak yapılabilmketedir. Özellikle oyunda yer alan T-rex’i uyandırıp ele geçirme görevi oldukça eğlenceli ve zevkli tasarlanmıştır. Oyunda kullanabildiğimiz çok fazla nesne ve aparat yer almaktadır. Geniş kapsamlı bir oyun bizleri beklerken Mario’Nun 3D dünyasında dolaşmak keyif verici diyebiliriz.

Pokemon Sword & Shield

Oyunumuza Galar’ın yenilmez şampiyonu Leon’un, rakibi Raihan ile yaptığı bir mücadeleye tanık olarak başlamaktayız. Hop ve Leon abi kardeş olmasıyla birlikte Galer’in en güçlü unvanına sahip olan Leon bölgesinde şampiyon olmuştur. Hop bizim dostumuz ve onu karşıalmaya gidiyoruz. Leon şampiyon olduğu için halkı selamlamaya gidiyor ve konuşmasında bazı detaylar geçmektedir. Motive edici detaylardan bahsettikten sonra bizden de değiniyor. Galar’ın yeni şampiyonu olmak konusunda gayet hırslı ve iddialı olan kardeşi Hop ile bize birer pokemon hediye etmesinden sonra işler değişiyor.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Oyunun hikayesinde yer alan gizemleri çözmek için oyun bizi yönlendiriyor. Özellikle yasak bölge içerisinde yer alan bu görevler oldukça zor olmasıyla bilinmektedir. Bölgede savaşlar gerçekleştiriliyor ve liderleri alt etmek için bizlere şans veriliyor. Tabii ki zamanla işler değişiyor. Hop kendini beğenmiş tavırlar takınıp biraz arayı bozuyor. Böyle böyle devam eden eğlenceli bir hikaye ve oynanışı bizlere sunan pokemon serisini sizde oynamalısınız.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!