Oyun

Maneater Avcılığı İçin En İyi Taktikler

Maneater sistem gereksinimi
Yazar - Hakan Beledin

Maneater oyunu bazı oyuncu kesimleri için sadece köpekbalığı oyunundan ibaret olsa da oyundan zevk almaya çalışan kesim için oldukça önemli detaylar vardır. Bu detaylar nasıl saldırmanız gerektiğine dair ve saldırırken neler yapmanız gerektiğine dair ipuçlarıdır. Bunların dışında zamanlama köpekbalığı özelliklerini etkili bir biçimde kullanmak çok önemlidir. Bu ve bunun gibi taktikleri nasıl yapmanız gerektiğini, hangi taktikleri uygulamanız gerektiğine dair bütün iouçlarını yazımızda sizlerle paylaştık. Bu makaleden sonra artık daha etkili bir avcı olacaksınız.

Maneater Avcılığı İçin En İyi Taktikler

Maneater‘ın en büyük dezavantajlarından biri, genellikle aksiyon oyunlarının temel işlevi olan bir hedefe kilit işlevinin olmamasıdır. Bu işleminin olmaması bir yandan kötü olsa da bir yandan da daha geniş çevreye gidebileceğimiz istediğimiz gibi hareket edebileceğimiz işlev katmaktadır. Bununla birlikte, kilitleme işlevi bir dezavantaj olsa da, aynı zamanda suda gerektiği gibi serbestçe hareket edebileceğiniz anlamına gelir, bu da büyük hayvanlardan kaçmayı kolaylaştırır hemde diğer deniz canlılarını ve nesneleri keşfetmenize olanak sağlar. Bununla birlikte, hedefi kilitlemek istiyorsanız, en yakın yol, en yakın düşmana odaklanmak için hızlı hareket eden düşmanları kolayca takip etmenizi sağlayan sistemi devreye sokmanız gerekecektir.

ipuçları

Köpekbalığı olarak bizim yapmamız gereken ağız saldırılarını etili kullanmaktır. Burada yükselen ve yaklaşan köpekbalıkları için ana saldırı yöntemi ağız olduğu için ısırıkların etkili düzeyde ve ağır hasar bıraktığını söylemekte fayda var. Özellikle kuyruk kamçısını kullanabildiğiniz zamanlarda bu saldırı, düşmanlara zarar vermekten çok onları sersemletmek için daha yararlıdır, ancak belirli kuyruk evrimlerinde işe yarayabilir o yüzden vuracağınız zamanı ve hangi bölgeden vuracağınıza dikkat etmeniz gerkecektir. Siz ısırık hamlesi yaptığınızda elbette karşı tarafta bir hamlede bulunacaktır, bundan kaçınmanız için en iyi yöntem düşmana yerleştirilen hedeflere odaklanmak ve tamamen odaklanıncaya kadar beklemektir. Bu sayede hedeflerinizi kaçırmazsınız ve başarısız olmazsınız.

Kuyruk Saldırıları

Genellikle deniz kıyılarının yakınlarında olan insanları avlamak için yapacağınız yöntem ve kolay olan saldırılardan biri kuyruk kırbaçlarıdır. Bunu yapmak ilkbaşlarda zor gelebilir fakat birkça denemeden sonra nasıl yaklaşmamnız gerktiğini, doğru zamanlama yapacağınızı göreceksiniz. Tabii ki her saldırı ve özellik gibi yeteneklerinizi en iyi şekilde ne zaman ve nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir, çünkü boğa köpekbalığı kütüphanesindeki en kullanışlı araçlardan biri olabilir.

Oyunun ilerleyen zamanlarında yapabileceğiniz uzaktan saldırılar düşmanınızı sersemletmek ya da indirmek için çok etkilidir. Bu, yakındaki düşmanları sersemletmek için çok yararlı olsa da, biyoelektrik veya Gölge Kuyruğu ile donatılmışsanız, uzaktan bir savaş başlatmak için yararlı olan iyi menzilli saldırılar da gerçekleştirebilirsiniz. Uzun menzilli bir saldırı olmamasına rağmen kemik kuyruğu balığı, köpekbalığı avcısının gemisini hızla yok etmek için çok uygundur.

Maneater

Deniz Canlıları

Oyunda sadece insanları düşman olarak görmeyin. Denizin altındaki birçok canlı sizi yemek için can atıyor olacaktır. Bu yüzden saldırı yapabilecek canlıları farkettiğinizde yanından geçmeyin. Eğer geçerseniz sizin için tehlike çanları çalabilir. Tabii ki köpekbalığı büyüklüğü de burada çok önemlidir. Eğer büyük ve saldırgan bir köpekbalığına sahipseniz onlar sizden korksunlar. Bir köpek yavrusu olarak, hızlı bir şekilde öğreneceğiniz bir şey, yırtıcı hayvanların çenelerinden kaçınmanın önemidir, aksi takdirde sularda gizlenen birçok köpekbalığı ve timsahın avına düşeceksiniz. Doğru zamanda doğru yerde olmak bu yüzden çok önemlidir. Buda oynadıkça tecrübe kazanacağınız için daha sonradan elde edilebilecek bir tecrübedir.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Deniz canlılarıyla savaşırken, güçlü bir saldırı başlatmadan önce genellikle sarı sarı parlarlar, bu da ne zaman kaçmanız gerektiğinin iyi bir göstergesi niteliğindedir. Burada saldırmadan öne hareketlerini gözlemlemeniz çok önemli olup onları birkaç saniyeliğine sersemletecek hareketler ve kanat saldırılarına karşı savunmasız hale getirecek hamleler yaparak püskürtebilirsiniz.

Maneater taktikler

Avcılardan Kaçın

Köpekbalığı avcıları, Maneater’daki en sinir bozucu düşman olabilir, çünkü esas olarak saçma isabet oranına sahip tüfekleri ve dikkatli olmazsanız sizi ağınıza düşürebilir. Ne kadar hızlı oslanız da bu durum bazen değişmez ve yenilirsiniz. Bu yüzdne onlara farkettirmeden hareket etmek çok önemlidir. Gelişmiş silahları ve araçları ile peşinizi bırakmayan insanlar tarafından sürekli rahatsız edileceğinizi unutmayın. Ancak, savaşı avantaja dönüştürmek için bazı basit teknikler kullanmalısınız. Gemileri yok etmek, onları aracı olmadan suya düşürmek burada çok önemlidir, söylemesi yapmaktan daha kolay tabii ki. Bunun yerine sudan atlayabilir, avcıları yakalayabilir ve sonra onları suya sürükleyebilirsiniz. Bunun avantajı, düşmanın savaştan daha hızlı çıkarılabilmesi, ancak aynı zamanda av yiyerek iyileşmeye devam edebileceğiniz anlamına geliyor. Tabii ki bunları yapmak çok kolay değildir.

En önemli taktik ise bir düşmanla savaşırken diğer düşman tarafından rahatsız edilmeyeceğiniz konumda bulunmaktır. Düşmanlarla başa çıkmanın en kolay yolu, savaşta diğer yaratıklar tarafından saldırıya uğramayacağınızdan emin olmaktır. Endişeli olmak yerine, sarı sarı parlamalarını bekleyin, saldırılarından kaçının ve en zayıf olduklarında onları ezin.

ManEater sistem gereksinimleri

ManEater minimum sistem gereksinimleri

– 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
– İşletim Sistemi: Windows 10
– İşlemci: Intel Core i5 5300u
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: Intel HD 5500
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

ManEater önerilen sistem gereksinimleri

– 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
– İşletim Sistemi: Windows 10
– İşlemci: Intel Core i7 3770 / AMD Ryzen 5 1500X
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 970 GTX / AMD R9 390 serisi kart veya daha iyisi
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

ManEater Tanıtım

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!