Oyun

Little Nightmares 2 İnceleme

Little Nightmares 2
Yazar - Editor

Little Nightmares 2 diğer oyunlardan farklı bir oynayış tarzı bulunmaktadır. Oyun, kahramanımız tüyler ürpertici bir ormanda uyandığınızda başlar. Bu zamana kadar yaptıklarınızı veya hatırladıklarınızı bir kenara bırakacaksınız çünkü başladığınız noktada neden olduğunu buraya nasıl geldiğinize dair hiçbir şey bilmiyorsunuz. Size oyunun temellerini öğretmek için oyunun başında kısa bir öğretici var, bu öğreticiden sonra yavaş yavaş oyuna alışıyorsunuz fakat oyun bu dakikadan sonra daha da farklı bir hal almaya başlıyor. Oyunun ana temeli insanları yakalamak için tuzaklar ve diğer av tuzakları kurulan yerlerden kaçmak gibi olsa da hiçbir kimseye yakalanmadan kaçmak oldukça önemlidir. Büyük bir avcı insanları yakalar ve onları sırtına alıp gitmeye başlar. Bu noktaya gelmemek için birkaç kez deneme yapmak zorunda kalsanız da tecrübe kazandığınızda işler daha da eğlenceli bir hale dönüşüyor. Yakalamaya çalışan adamın kamarasından içeri girdiğinde, içinde genç bir kız bulacaksın.

Little Nightmares 2 İnceleme Rehberi

İlk başta kaçmasına rağmen sonunda sizinle birlikte kaçmak için yanınıza gelecektir. Ormanda birden kendinizi buluyorsunuz. Gergin bir oyuna benzese de ne pahasına olursa olsun seni ve arkadaşlarını öldürmek isteyen bir düşman ile sürekli karşı karşıya olacaksınız. Oyun kişiden kişiye değişse de yaklaşık 6 ila 7 saat sürüyor, ancak bu süre zarfında çok sayıda tekrarlanan denemeleri de sayarsak oldukça artacaktır bu süre. Neden diye soracak olursanız eğer, tekte geçebilmek gerçekten yetenek istemektedir ve ne yapacağınızı nasıl hareket edeceğinizi de bilmek çok önemlidir. Little Nightmares 2, bazı çatışmalar içeren bir korku bulmaca platform oyunudur. Zamanınızın çoğunu sorunları çözmek ve bir sonraki alana geçmek için kilit noktaları bulmak için harcayacaksınız. Oyun ilerledikçe, bulmaca giderek daha karmaşık hale geliyor. Bazı insanlar sizi yakalamak çin sinsice planlar yapabilir ya da birden farkedebilirler bu durum oldukça şaşırtıcı olacaktır, ancak yapabileceğiniz eylemlerin sayısı sınırlı, bu da çok fazla seçeneğiniz olmadığı anlamına geliyor.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Düşmanlar sizi yakalamak için kafanızı bulandıran hareketlerde bulunabilir. Sizi kovalarken, her zaman patronu haberlerinizi duyması veya görmesi için tetikler. Hata yapmak stresli olabilir çünkü başınızı belaya sokabilir. Bazen daha küçük düşmanları vurmak için kullanabileceğiniz şaftlar veya borular bulacaksınız. Küçük boyut nedeniyle bu gibi yerlere hemen girmek oldukça zor olacaktır fakat etkili bir kaçış yönetimi olarak sayabiliriz. Düşman sizi farkettiğinde aniden kovalamaca başlar. Bu deliklere girdiğinizde doğru zamanı seçmeniz gerektiği anlamına gelir, aksi takdirde ölürsünüz. Oyundaki kahramanımızın bir can barı bulunmamaktadır bu yüzden oldukça kırılgan olup bir atışla ölürsünüz. Serinin birinci oyununa göre senaryo daha etkili yazılmış olup daha farklı detaylar gözler önüne serilmektedir.

Oyunda deneme yanılma önemli bir rol oynar çünkü birçok seferde yaptığınız hatta yapamadığınız görevler hakkında bir düşünceye sahip olacaksınız. Birdahaki sefere ne yapamamanız gerektiğini bildiğiniz için ona göre hareket edebileceksiniz. Oyunda bölgeden bölgeye değişen çok sayıda tuzak bulunuyor. Kontrol noktası sistemi sizi en başa sürüklemez belirli bir yere kadar geldiğinizde oyun kaydeder fakat bu bölgelere gelmek zordur çünkü görevin orta kısımlarında daha çok bulunur, ancak bazen can sıkıcı kısımları yeniden yapmanız gerekir. Bu oyunu sevmek biraz zor olabilir fakat internet olmadan yapabileceğiniz ve eğlenceli zaman geçirebileceğiniz nadide oyunlardan bir tanesidir. Arka arkaya 15 bölüm oynamanız gerektiğinde, sıkılabilirsiniz fakat asla pes etmeyin.

Yanımızda seyahat eden genç bir kıza sahip olmak bir eskort oyunu gibi olabilir ama değil. Genellikle, sizi saklamanız gereken yere götürecek kişi o olacaktır. Sinsice içeri girdiğiniz zaman ufak olduğu için yanınızda olduğunu bile hissetmeyebilirsiniz. Daha yüksek engelleri aşmanıza, anahtarı sizin için tutmanıza ve çok uzağa atlarsanız sizi uçuruma sürüklemenize yardımcı olabilir. Her şey düşünüldüğünde, günümüz oyunlarında nadiren görülen çok faydalı bir düşünce oyunu olarak adlandırabiliriz.

Little Nightmares 2 Sistem Gereksinimleri

Little Nightmare 2 de Mono adında küçük bir çocuğu canlandırıyoruz. Uzak bir kuleden frekanslar geliyor ve radyo dalgalarının çarptığı bir dünyada hapsolmuş, gizemli ve ürkütücü bir dünyaya kapı açacağız. Mono sinyal kulesinin sırlarını keşfetmek için yorulmadan savaşır. Bu yolda onları bekleyen büyük sürprizler ve korkulardır. Ayrıca Steam üzerinden Little Nightmares 2 satın alabilir ve oynayabilirsiniz. 149₺ gibi bir ücreti bulunan bu oyunun çeşitli yamalarıda bulunmaktadır. Türkçe dil desteği bulunmasa da yabancı diliniz olmadan da oynayabilirsiniz. Grafikleri üst düzey olmadığı için normal bir sistemde de bu oyunu oynamak mümkün.

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 x64
İşleci: Intel Core i3-3120M @ 2.50GHz / AMD Phenom II X4 810
Video Card: GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850
Kullanılmayan Ram Miktarı: 4 GB RAM
Boş Depolama Alanı: 10 Gb Free
Direct X Versiyonu: DirectX 11

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 x64
İşleci: Intel Core i7 @ 3.0 GHz / AMD Phenom II X4 @ 3.4 GHz
Video Card: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850
Kullanılmayan Ram Miktarı: 8 GB RAM
Boş Depolama Alanı: 10 Gb Free
Direct X Versiyonu: 11

Little Nightmares 2 Tanıtım

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!