Oyun

League of Legends Wild Rift Nedir ?

Wild Rift
Yazar - Editor

Wild Rift mobile, 2019 yılında duyurulan ve o zamana kadar benzer yapıların piyasada dolaştığı fakat çıkacağı belirtildiği gün oyuncular tarafında büyük bir bekleyiş oluşan ve bu oyuna ciddi oranda kayıt yaptıran insan sayısı bulunmaktadır. Kusursuz olmasına dikkat gösteren Riot her bir detayını ayrı tasarlayarak oyun içinde kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamaması için çalışmalar yapmaktadır. Aslında bu zamana kadar mobilde bener oyunların yer alması oyuncuları bu platformda da bir araya getirmiştir.

2020 senesine girdiğimizde hala bu oyunun piyasaya sürülmediğine şahit olmaktayız. Binlerce kullanıcı tarafından bir an önce çıkmasını beklediği bu oyun neredeyse her LoL oyuncusunun telefonunda yer alacağa benziyor. Evde olmadığınız zaman mobilde rahatça oynayıp keyifli vakit geçirebileceğiniz Lol Mobile Wild Rift oyununa dair neredeyse her bilgiyi yazımızdan bulabilirsiniz. Lol Mbile Wild Rift nedir, ne zaman çıkacak veya sistem gereksinimleri neler olacak gelin yakından bakalım.

League of Legends Wild Rift Nedir ?

League of legends oyununu daha önce oynayanlar bilirler her ay güncelleme gelen ve oynanışı daha iyi bir hale getirilen bir bilgisayar oyunun mobil versiyonu olarak bakabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta ve çıkış tarihi bu kadar ertelenmesi ile ilgili bilgi verecek olursa, bu oyunda karakterler kopyalanıp mobil versyona yapıştırılmamıştır. Her karakter en baştan çizilerek dizayn edilerek yapılmış olup görsellerde daha da iyileştirilmelere gidilmiştir. Bazı karakterler güncelleme alacağa benziyor. Bir diğer önemli husus ise PC sürümü ile mobil sürümü oynayan kullanıcılar arasında büyük fark vardır. Aynı oyuna giremeycekleri ile birlikte PC’deki oyun içindeki bilgileri mobil versiyona da taşıyamacaktır. Kısaca anlatacak olursak daha önceden oynamayanlar için, her iki takımda da 5 adet oyuncu bulunmaktadır. Bu oyuncular dünyanın dört bir yanından toplanarak aynı oyunda oynamanıza olanak sağlar.

Wild Rift mobile

İster arkadaşlarınızla ister farklı kişilerle oynayabileceğiniz bu oyun bir takım oyunudur. Tabii ki bir koridor çok fazla öne çıkmışsa maçı taşıma ihitmali artar fakat çoğu kez böyle durumlarla karşılaşmıyor olup, kıran kıran mücadeleler olmaktadır. Oyunun belirli dakikasından sonra bireysel değil de takım oyunu ile yaptığınız savaşlar daha değerli hale gelecektir. Bu yüzden en baştan da karakter seçerken erken oyunda etkili olan değilde geç oyunda takım oyununa katkı sağlayan karakterler almanızı öneririz. Bu oyun tamamen ücretsiz bir şekilde yayınlanacağı duyurulduğu tarihten itibaren oyuncular büyük sevinç yaşamıştır. Genelde PC oyunlarına göre ücretli bir şekilde yayınlanan mobil oyunları görmekteyiz. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz wild rift’in içinde yer alan kostüm mağazsından daha keyifli bir şekilde oyun deneyiminizi sürdürmek istiyorsanız oradan satın alma işlemlerini yapabilirsiniz.

Riot şirketi burada mobil sürümün daha çok tercih edilmesi için PC’deki lol kullanıcılarına çeşitli sürprizler sunmaktadır. Bu sürprizler oyuncu tarafında olumlu olarak karşılansa da içeriği ne kadar çok lol oynadıysanız o kadar kaliteli sürprizler geleceği olduğunda daha önceden lol oynamayan kullanıcılar tarafından pek de hoş karşılanmamıştır. Daha genel bir sürpriz yapılması istendiğine dair duyumlar almaktayız. LOL oyununda yer alan Yasuo, lux gibi karakterleri mobil sürümünde de görmek mümkün. Sadece belirli herolar değil 40’ya yakın hero ile kullanıma sunulacağı duyurulmuştur. Her karakterin kendine özel yetenekleri ve hacmi bulunmaktadır. Hangi koridorda oynayacağı da buna göre belirlenmektedir. İnsanların düşündüğü tek nokta işlevselliğidir. Nasıl yapacağız ? fareyle hareket ettirdiğimizi veya kontrol ettirdiğimizi telefon ekranında zor olmayacak mı soruları League of Legends Wild Rift kayıt yaptıranlar arasında dolaşsa da Riot bunu kolay bir şekilde açıklamış olup, kontroller konusunda hiçbir sorun yaşamayacaklarını belirtmiştir.

Wild Rift nedir

League of Legends Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

LoL Wild Rift Açık beta 7 Aralık’ta Vietnam, Okyanusya ve Tayvan’da. Daha sonra 10 Aralık günü Türkiye, Avrupa, Rusya ve CIS, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya gelmekte olup tüm platformlarda indriirlmeye açık ve ücretsiz bir şekilde sunulacaktır. Sonunda Wild Rift Türkiye ve bir çok ülkede oynanabilir olan bu oyunun meraklılar saatlerce başından kalkmayacağa benziyor. Oyuna alışma süresi biraz uzun olsa da daha önce lol oynayanlar kolayca alışacaktır. İos ve android işletim sistemlerini kullananlar oyuncuların indirebileceği bu oyunda telefonunuzda fazla yer kaplamayarak hafızaya çok bir etkiis olmayacaktır.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

LoL Mobile Wild Rift – LoL Mobile Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Üst düzey bir donanıma sahip cep telefonu kullanmanıza gerek yok. Orta sekmentte bir telefona sahipseniz bu oyunu oynayabileceksiniz. Tabii ki grafiklerde normal düzeyde oynamak şartıyla diyebiliriz.

İşletim Sistemi: Android 7.0 / iOS 9.0
İşleci: arm64-v8a / x86_64
Video Card: OpenGL ES 3.0
Kullanılmayan Ram Miktarı: 1.5 GB RAM
Boş Depolama Alanı: N/A
Direct X Versiyonu: N/A

LoL Mobile Wild Rift – LoL Mobile Wild Rift Tanıtım

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!