Oyun

League Of Legends Viego Hikayesi ve Yetenekleri

Yazar - Hakan Beledin

League Of Legends Viego Yetenekleri, Riot garip şampiyonları sevmesiyle son dönemde meşhur oldu. Son derece güçlü şampiyonların arenaya gelmesiyle işleri daha kızıştıran LoL ekibi yeni gelecek tasarımların da haberini verdi. Riot Games, çıkardığı kahramanalar etrafında her zaman heyecan yaratmayı başardı. Bu kez, şirket yine başarısını göstererek, tüm sezon boyunca rekabetçi sezonun kilit figürü olacak yeni bir şampiyonu tanıttı. Fragmanının yayınlanmasının ardından bütün oyuncular beta serverına gelmesi için beklemekteydiler. Beta sürüme gelmesinden sonra tatkikler ve rünler için birçok deneme yapıldı ve bunlar videolarla süslendi. Hal böyle olunca oyuncular tarafında daha fazla merak söz konusu haline geldi.

League Of Legends Viego Hikayesi

Camavor Kralı’nın ikinci oğlu Viego, fetih ve hâkimiyetten başka bir şey bilmezdi. Camavor, Runeterra’nın uzak doğusundaki bir kıtada hüküm süren, uzun süre önce yıkılmış yayılmacı bir imparatorluktu. Tasarımında Konkistadorlar dönemi İspanya ve yer yer Kamelot’tan esinlenilen Camavor, fethetmeyi seven saldırgan yöneticilerle dolu bir imparatorluktu. Ancak Noxus’un aksine, hükmettikleri toplumlarla kaynaşmak gibi bir niyetleri hiç olmadı, tek istedikleri ele geçirmekti.

“Viego hiç sınanmamış, genç bir Camavor kralıydı ve bu role hiç hazır değildi. Tacı, Kalista’nın babası olan abisi savaşta öldükten sonra aldı,” diyor Carnival Knights. “Viego bencil, benmerkezci, genç ve toy. Üstelik çok büyük bir güce sahip. Dolayısıyla, Isolde isimli güzel kadını görünce ona sahip olması gerektiğini düşünüyor. Halktan biri olan Isolde de teklifini kabul ediyor.”

Yediği önünde yemediği ardında bir yaşam süren Viego Isolde’yi gerçekten sevdi mi, yoksa sevdiği şey Isolde’nin kendisine ait olması mıydı bilinmez. Ancak ne olursa olsun, Isolde’ye körkütük âşıktı. Krallık görevlerini ihmal etti ve hayatının aşkıyla ilgilenmeye odaklandı.

Ancak berbat bir yayılmacı imparatorluğun berbat bir kralı olan Viego çok sayıda düşman edindi. Viego’yu tahttan indirme girişiminde bir suikastçı, zehirli bir bıçakla Viego’ya saldırdı. Bıçak, Camavor’u işe yaramaz kralından kurtarmak yerine Isolde’ye saplandı ve böylelikle dünyayı yıkıma giden yola sürüklemiş oldu.

Viego, en çok sevdiği şeyi kurtarmak için çaresiz bir girişimde bulundu ve Isolde’yi Kutlu Adalar’da bulunan Can Suları’na götürdü. Ama Isolde sevgiyle dolup taşarak geri dönmedi. Acı, korku ve öfkeyle saldırdı. Viego’nun göğsüne kendi kılıcını sapladı ve böylelikle Afet’i başlatmış oldu. Bir patlama Kutlu Adalar’ı mahvetti ve toprağın kendisi dahil orada bulunan her şeyi canavara çevirdi.

League Of Legends Viego Hikayesi LoL TR hesabından alıntılanarak yazılmıştır. İncelemek için: https://tr.leagueoflegends.com/tr-tr/news/dev/iceriden-sampiyon-bilgileri-viego/

League Of Legends Viego Yetenekleri

Pasif – Egemenlerin Hakimiyeti

Viego bu zamana kadar gelmeyen bir özelliği bünyesinde bulundurmaktadır. Takım arkadaşı tarafından öldürülen düşmana yardım ettiği rakip şampiyonların bedenine kısa bir süreliğine girebilir ve bu rakip şampiyonların maksimum canlarının belirli bir oranında kendini iyileştirebilir. Böyleleikle takım savaşlarında daha uzun süre yaşayabilir ve katkıda bulunabilir. Her rekabetçi maçda banlanacağı dğğnğlen bu şampiyon özellikleri sayesinde oldukça fazla tercih edilmek istenecektir.

Rakip şampiyonun bedenine giren Viego’nun eşyaları, saldırıları ve ulti olmayan yetenekleri katlettiği rakip şampiyonkilere dönüşür ve 6. seviyeden sonra kendi ultisini bekleme süresi olmadan kullanabilir. Özellikle 6. seviyeden sonra bekleme süresi olmadan ultiyi kullanabilmesi hakkında birçok yorum yapılmış olup oyuncular neflenmesi gerektiğini düşünmektedirler. Viego, ele geçirdiği şampiyonun bedeninde iken rakip şampiyonlara doğru hareket ederse hareket hızı kazanır. Bunun dışında hızlı bir şekilde beden değiştirmesi target alınmasını da zorlaştırmaktadır. Bahsettiğimiz gibi hareket hızını da kazanmasıyla rakip şampiyona oldukça yaklaşacak ve kaçmasına izin vermeyeceksiniz. Bu zamana kadar birçok şampiyon çıktı fakat hiç bu kadar güçlüsü gelmemişti. Oyuncular bir yandan çok beğeniyorlar bir yandan da doğal olarak korkuyorlar. Sadece kendi takımınızda olsa önemli değil fakat banlanmadığı takdirde karşı tarafa gelirse maçı taşıma olasılığı oldukça fazladır. Bu yüzden normal oyunlarda keyfini çıkarmanız gerektiğini söyleyerek sasdece rekabetçi maçlarda banlamanız gerektiğini öne sürebiliriz.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Q – Mahvolmuş Kralın Kılıcı

Pasif: Viego’nun saldırıları rakip şampiyonun canının belirli bir yüzdesi kadar fazladan hasar verir. Viego yakın bir zamanda bir rakibin üstünde yetenek kullanmışsa bu rakibe çift vuruş yapar. İkinci vuruş normal vuruş yapmak yerine rakip şampiyondan can çekebilir, vuruş etkilerini uygular ve…

W Yeteneği

Viego bir süreliğine hazırlanır ve sis bulutu içerisinden atılarak çarptığı ilk rakip şampiyona hasar veren ve sersemleten bir sis yollar. Sersemletme ve sis menzili Viego’nun hazırlanma süresi arttıkça artar. Ancak hasar ve ileri atılma menzili değişmez.

E Yeteneği

Viego, bir Kara Sis dalgası yayar. Eğer ki bu Kara Sis bir duvara çarparsa bütün duvarı kaplar. Viego bu sis bulutunun içerisindeyken kamuflaj olur, bu esnada saldırı hızı ve hareket hızı kazanır.

R Yeteneği

Viego ileri doğru ışınlanır ve bu menzildeki en düşük can oranına sahip olan şampiyona saldırır. Eğer ki rakip bir şampiyonun içinde ise olduğu vücuttan çıkan Viego, saldırdığı şampiyonun eksik can miktarına bağlı olarak bonus hasar verirken menzilde bulunan diğer şampiyonları uzağa savurur.

LOL Sistem Gereksinimleri

Windows için Minimum LOL Sistem Gereksinimleri :

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, ya da Windows 10
 • İşlemci: 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: Shader 2.0b sürümü uyumlu ekran kartı, 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
 • Sabit Disk: 12 GB boş sabit disk alanı

Windows için ÖnerilenLOL Sistem Gereksinimleri :

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • İşlemci: 3 GHz çift çekirdekli işlemci
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 veya AMD Radeon HD 5670
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
 • Sabit Disk: 16 GB boş sabit disk alanı

MacOS için Minimum LOL Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: OS X 10.10 (Yosemite)  ila macOS 10.14 (Mojave)
 • İşlemci: 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600M GT / ATI Radeon HD 2600, 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
 • Sabit Disk: 12 GB boş sabit disk alan

MacOS için Önerilen LOL Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: macOS 10.13 (High Sierra) ve macOS 10.14 (Mojave)
 • İşlemci: 3 GHz çift çekirdekli işlemci
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 330M / ATI Radeon HD 4670
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği
 • Sabit Disk: 12 GB boş sabit disk alanı

League Of Legends Viego Yetenekleri

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!