Ekonomi

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Hangi firma E-ticaret yazılımı olarak güvenilir dir?

Kredi notu, kredi kartı alabilmek için en önemli kriterlerin başında gelir. Aynı zamanda kredi notu kredi çekmek için de oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi çekmesi ya da kredi kartı alabilmesi mümkün olmamaktadır. Kredi notu düşük olanların kredi kartı almak için belirli bankalara başvuru yapması gerekir. Aksi halde kredi başvurusu onaylanmayacak ve kredi notu daha da düşecektir.

Kredi Notu Düşük Olanlar Neden Kredi Kartı Alamaz?

Kredi notu, bankaların kredi kartı vermesi için en önemli kriterler arasındadır. Kredi notu sıfır olan kişiler, risk grubunda kabul edilir. Risk grubunda olan kişiler, bankalar tarafından ödeme yapamayacak konumda kabul edilir. Kredi notunun 1 ve 699 arasında olan kişiler riskli grupta kabul edilir. Bu kişilerin kart başvurusu kabul edilmez. Kredi notu 699 üzerinde olan kişiler kredi kartı için başvuru yapabilir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi borcunu ödeyemeyecek durumda olduğu kabul edilir ve kredi başvurusu kısa sürede reddedilir.

Kredi Notu Düşük Olan Kişilere Kredi Kartı Veren Bankalar Nelerdir?

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kartı alabilmesi için özel bankalara başvuru yapması gerekmektedir. Öncelikli olarak kredi kartı alabilmek için herhangi bir bankadan banka kartı almak ve ödemeleri düzenli olarak yapmak gerekir. Bu sayede bir sene içinde kredi notu yükselecek ve kredi kartı başvurusu kabul edilecektir. Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı veren bankaların başında Kuveyt Türk bankası olmaktadır. Kuveyt Türk bankası, özellikle bloke teminatlı kredi kartı vermektedir. Bunun dışında kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı veren bankalar:

  • Akbank Axess Free kredi kartı
  • QNB Finansbank CardFinans
  • Denizbank Bonus
  • Garanti Bonus Flexi
  • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
  • TEB Bonus kredi kartı

Kimlere Kartı Verilmez?

Günümüzde kredi kartı almak için belirli kriterleri karşılamak gerekmektedir. Kredi kartı alamayacak kişiler:

  • 18 yaşını doldurmamış olan kişiler,
  • Düzenli geliri olmayan kişiler,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan sigortası olmayan kişiler,
  • Kara listede olan kişiler kredi kartı alamaz.

Kredi Kartı Alabilmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi kartı almak için öncelikli olarak kredi notuna dikkat edilmektedir. Kişinin kredi notu oluşmamışsa ve sigortalı değilse kredi kartı alması söz konusu değildir. Bunun dışında kredi puanı 1 ve 699 arasında olan, kredi kartı bloke teminatlı şekilde kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Bunun dışında kredi notu 700 puan ve üzerinde olan kişiler, sigortalı olarak çalışması durumunda kredi kartı başvurusu yapabilmektedir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı olan kredi kartı, kredi notu düşük olan kişilere verilen  bir kart çeşididir. Bu kredi kartını alabilmek için bankanın belirlediği teminatı karta yatırmak gerekmektedir. Genellikle kredi kartı tutarı kadar, teminat talep edilir. Şayet 500 TL tutarında bir kredi kartı verilecekse, kişinin 500 TL ön ödeme yapması gerekir. Bu sayede banka, kişinin ödeme yapamayacağı durumunda teminatı kullanmaktadır. Bloke teminatlı kredi kartı aldıktan sonra düzenli ödeme yapmak, kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır. Bloke teminatlı kredi kartına taksitlendirme de yapılabilmektedir. Bu kredi kartının diğer kredi kartlarından farkı ise asgari ödeme tutarının olmamasıdır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Bloke teminatlı şekilde kredi kartı alabilmek için banka şubelerine direkt olarak başvuru yapılması gerekmektedir. Bloke teminatlı kart alabilmek için bankaya bir teminat vermek gerekmektedir. Doğru bankayı tercih etmek ve mümkünse maaş ya da gelirin alındığı bankaya başvuru yapmak gerekmektedir.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!