Nedir ?

Klavyede Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden kalp işareti yapmak ❤

Cep telefonlarında ya da tabletlerde kalp işareti yapmak için emojiler kullanılabilir. Ancak klavye ve bilgisayar üzerinde kalp işareti yapmak daha zordur. Özellikle forum sitelerinde ya da farklı alanlarda duyguları belirtmek için klavyede kalp işareti yapmanız gerekebilir. Klavye üzerinde kalp işareti yapmak için Alt tuşu ile beraber 3 tuşuna aynı anda basmanız gerekmektedir. Dilerseniz klavyede z harfinin yanında bulunan ‘’<’’ işaret ile beraber 3 sayısını da yan yana getirerek kalp işareti yapabilirsiniz. Bunun için <3 yapmanız yeterli olacaktır. Sosyal medyada kalp sembolü oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır. Sevgi ve duyguları ifade etmek kullanılan kalp işaretini klavye üzerinde oldukça kolay şekilde yapabilirsiniz. Kalp sembolünü klavye üzerinde yapmak için alt tuşuna basarken, diğer parmağınız ile 3 tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Ancak klavyede kalp yaparken 3 tuşuna basarken klavyenin üzerindeki 3 tuşuna basmamak gerekmektedir. Bunun için klavyenin sağ tarafında yer alan tuşları kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede kolayca klavye üzerinde kalp yapabilirsiniz. Dilerseniz klavye üzerinde kalp işareti yapmak için sembol alanını da kullanabilirsiniz.

Klavyede Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede kalp işareti yaparken, klavyenin üst bölümündeki bulunan rakamlardan değil, sağ tarafta bulunan rakamlara basmanız gerekmektedir. Bunun dışında Alt Gr tuşuna basmamanız gerekmektedir. Bunun için yalnızca alt tuşuna basmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra klavye üzerinden kalp simgesi yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise aşağıdaki gibidir:

  • İlk olarak windows başlat bölümüne girmeniz gerekmektedir.
  • Windows başlat bölümü üzerinden programlar alanına ve daha sonra windows donatıları kısmına tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonra bu alan üzerinden sistem araçları alanına tıklamanız gerekmektedir.
  • Sistem araçları alanına tıkladıktan sonra karakter eşlem alanına tıklamanız gerekmektedir.
  • Çıkan karakter eşlem içerisinde yer alan semboller içinden kalp işaretini bulabilirsiniz.
  • Kalp işaretini ctrl c ve ctrl v ile kopyalayarak kullanabilirsiniz.
  • Sembol alanı üzerinden birçok farklı sembolü ve farklı harfleri de görebilir ve kopyalayabilirsinz. Farklı işaretleri kopyalayarak dilediğiniz internet sitesinde ya da programda kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri