Oyun

Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunlar

Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunlar
Yazar - Editor

Koronavirüs sebebiyle insanları karantinada yani evde tıkılıp kaldılar. Pandemi dolayısı ile evde geçiren insanların oyunları tercih ettiği ve zamanlarını böyle geçirdikleri belirlendi. İnsanlar daha çok ücretli oyunlara değilde ücretsiz oyunlara yönelmektedir. Para vermeden karantinada iken ücretsiz oyunlar oynamak da mümkün. Her oyun tamamen ücretsiz olamayabiliyor fakat ücretsiz bir şekilde oynayıp oynamamak sizin elinizde olan bir şey. Bu oyunlar ücretsiz oldukları için bazen hilaeciler tarafından işgal edilebiliyor. Oyun yapımcıları tarafından denetlenen bu durum çoğu zaman kontrol altına alınsa da bazı durumlarda oyunumuzu batırabilmekteler. bugün sizlere karantinada oynanabilecek ücretsiz oyunlar listesini derledik. Hepinizin birkaç sefer oynmada büyük keyif alacağı ve bırakamayacağı oyunlar sizlerle!

Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunlar

WORLD OF WARSHIPS

Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunlar listesinin ilk sırasında, World Of Warships oyunu denizlerde kendini göstermek isteyen oyuncular için en stratejik savaş oyunu diyebiliriz. Oyunda yer alan ülke gemileri sayesinde tarafınızı belli edip savaşa odaklanın. Her ülkenin gemisinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler gemilerin fiyatları ve seviyeleri arttıkça yükselmektedir. İsterseniz kruvazör kullanın isterseniz uça gemisi kullanın, bütün gemileri kullanmak oldukça zevklidir. Diğer oyunlara nazaran bu oyunda taktik yapmak ön plana çıkar. Düşmanı göremeyeceği bir menzilden sıkıştırmak ve gemisini döndürene kadar top yağmuruna tutmak başarıyı getirecektir. Özellikle bu oyunda yakınlaşmak istemezsiniz çünkü bir anda karşınızda 4 tane gemiyi bulabilirsiniz.

Ücretsiz oyunların başlarında gelen bu oyunun içinde satın alımlar mümkün. Tabii ki alıp almamak sizlere kalmış ama ben bekleyemem hızlı gelişmem gerekiyor diyorsanız gemi yükseltmelerini tercih edebilirsiniz. Oyunda tek bir harita değil birden fazla harita yer alırken hepsinde de farklı adacıklar bulunmaktadır. Bazılarında bölge ele geçirmeniz gerekirken bazılarında tüm gemileri yok etmeniz istenecektir. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bu oyunda takımca girildiğinde oldukça keyif alınmaktadır. Arkadaşlarınızla birlikte planlar yapabilir ve düşmanı gafil avlayabilirsiniz.

PUBG MOBİLE

PUBG Mobile herkesin bildiği bir oyun olarak görülse de dünya genelinde oynamayan birçok oyuncu bulunmaktadır. PUBG Mobile çıkmasının ardından oyuncular tarafından sıkça tercih edilen battle royale oyunlarından bir tanesi haline gelmiştir. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz, çeşitli stratejiler yaparak düşmanlarını altedebileceğiniz bu oyunun iyi yanları da bulunmaktadır. İlk başta oyuna girdğinizde 100 kişi ile birlikte bir uçağın içinde alana atılmayı bekliyorsunuz. Herkes farklı bir bölgeye dahılıp loot yapmaya çalışıyor ve envanterini doldurmaya çalışmaktadır. Tabii ki bu sırada çevrede gördüğünüz insanları öldürerek onlarını eşyalarını alabilir daha da güçlü hale gelebilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

PUBG Mobile oyununda arabalar, tanklar, motorlar hatta tekneler bile kullanabilirsiniz. Bazı zamanlarda alan denize yakın bitmesi teknenin arkasına saklanıp kazanma konusunda büyük taktikler dönebilmektedir. Belirli bir zaman başı sürekli uçak gelip drop bırakır. Bu droplar ın içlerinde üst seviye yelek zırh veya silahlar bulunuyor. Bazen de zırhlı arabalar bile gelmektedir. Bunlar için savaşabilir oyunu kazanma yolunda daha da güçlü bir hale bürünebilirsiniz. Oyun içi satıın alımlar mevcut olsa da bu oyunu tamamen ücretsiz oynamak mümkündür.

League Of Legends

Geçmişten bu yana oyuncu kitlesi gittikçe artan ve oyun gelişimleri süren bu oyunun ücretsiz olması birçok kullanıcıyı sevindirmiştir. İnsanların ilk başta Dota oynamaları fakat grafiklerinin yetersiz gelmesinden sonra LoL oyununa geçmeleri kaçınılmazdır. Her sezon sıfırlanan ligler ve eşyaların güncellenmesi ile başka bir boyut kazandırmaktadırlar. Geçtiğimiz güncellemede büyük bir eşya değişimi yaşayan bu oyunun hem ücretsiz olması hemde bilgisayarınızda az yer kaplaması oyunların kasmaması için önemlidir. İsterseniz tek başınıza isterseniz arkadşalarınızla birlikte oynayabileceğiniz bu oyun, bir takım oyunudur. Koridorlarda oyun bşında ne kadar bireysel çabalasak da oyun sonu takımınızla beraber hareket etmeniz gerekecektir. Eğer ben yalnız başıma oynarım derseniz bu oyun size göre değildir. Tabii ki oyundaki insanlar biraz agresif düzeyde olsa da her zaman her oyunda bu gibi oyunculara rastlamak mümkündür. Oyunları kazandığınızda sizlere oyun parası verilir ve bu parayla yeni şampiyonlar açabilirsiniz. Oyun içerisinde 5 adet rol vardır. Bunlar top, alt, orman, mid ve destek oyuncularıdır. Önce normal oyunda kendinizi nereye ait hissediyorsanız onu deneyin daha sonrasında hazır hissediyorsanız dereceli oyun girerek seviyenizi artırın.

Fortnite

Oynaması ücretsiz bir başka oyun olan Fortnite, artık eksisi kadar popüler olmasa da oynayan kesim oldukça fazladır. Yeni etkinlikler yeni oyun güncellemeleri ile birlikte oyunu güncel tutan Fortnite ekibi yaptığı turnuvalar ile kitlesini ayakta tutmaya çalışıyor. Fortnite battle royale tarzı bir hayatta kalma oyunudur. İnsanlarlar birlikte aynı balonun içinde başlayıp istediğiniz bir yere atlayıp loot yapıyorsunuz. Tabii ki sizinle aynı yere atlayan sayısı oldukça fazla olabilir, buna göre stratejnizi belirleyip harekete geçmelisiniz. Merdiven altlarını ya da çatıları kullanarak onlardan saklanabilirsiniz. Onların farketmediği anda karşılarına çıkıp onları lobiye yollamak eğlenceli olacaktır. Hızlı yapı inşaları bu oyundaki en önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer sizde hızlı inşa yapmak istiyorsanız bol bol antrenman yapmak zorundasınız. Elinizin hızlı olması ve tuşlara hakim olmanız burada çok önemlidir. Hangi silahlarla nereden nasıl atışlar yapacağınızı hesaplamak her zaman düşmanın bir adım ilerisinde olduğunuzu gösterir. Tamamen ücretsiz bir oyun olan Fortnite, kıyafet ya da renk paketleri almak istiyorsannız para ödeyebilirsiniz. PC, Xbox One, iOS, Android veya PS4’de oynayabileceğiniz bu oyun çok yer kaplamaz düzeydedir. Böylelikle Karantinada Oynanabilecek Ücretsiz Oyunların sonuna geldik.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!