Sağlık

İmex Sivilce Kremi Nedir?

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

İmex sivilce kremi; dermatologlar tarafından reçete edilen bir ilaçtır. Ciltte yoğun ve şiddetli şekilde yaşanan sivilce sorunlarında doktor önerisiyle kullanılması gerekmektedir. İmex sivilce kremi antibiyotik özelliğe sahiptir. Bundan dolayı da kullanım talimatlarına uyulması gerekir. İmex kremin içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde ciltteki bakteriler yok edilir. Kortizon içeren bir ilaç değildir. Bundan dolayı özellikle gelişim döneminde çocuklarda iltihaplı sivilcelerde sıkça kullanılmaktadır. Kremin düzenli olarak kullanılması ile sivilce kanalları kısa sürede kurur. Sivilcelerin köküne etki eden bu ilaç, akne tedavisinde en sık kullanılan ilaçlar arasındadır. Özellikle ciltte meydana gelen sivilce lekeleri ve aknelerin tedavisinde tercih edilmektedir. Ancak güneşe çıkarken kullanılması, güneş lekesi oluşmasına yol açabilir.

Tavsiye ettiğimiz içeriğimiz => Dermovate Krem Faydaları Nelerdir?

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır?

İmex sivilce kremi yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Sivilce bulunan bölgeye doktor önerisi ile günde 1-3 defa uygulanmalıdır. Cilde ilacı uygulamadan önce, cildin temizlenmesi gerekir. Makyaj malzemeleri ya da farklı dokuların ciltte olması durumunda uygulanması sakıncalıdır. Masaj yaparak cilde sürülmesinden sonra üzeri açık bırakılabilir ya da gazlı bir bezle kapatılabilir. İmex sivilce kreminin rengi fondöten gibi olduğu gibi kıyafetlerde ya da yastık kılıflarında iz bırakabilir. Kremin sürülmesinden sonra durulanması gerekmez.

Tavsiye ettiğimiz içeriğimiz =>Hametan Krem Ne İşe Yarar?

İmex Sivilce Kremi Yan Etkileri Nelerdir?

İmex sivilce kremi yanlış talimatlarla kullanılması durumunda ciddi yan etkilere yol açabilir. Özellikle cildi hassas olan kişilerin dikkatli kullanması gerekmektedir. İmex sivilce kreminin yan etkileri ise:

  • Ciltte yanma hissine yol açabilir.
  • Ciltte kaşıntı ve acı söz konusu olabilir.
  • Ciltte kızarıklık ve şişlik oluşabilir.
  • Kremin kullanımından sonra saç diplerinde kepeklenme, kuruluklar ve yağlanmalar meydana gelebilir.

Tavsiye ettiğimiz yazımız => Anestol Pomad Krem Neden Kullanılır?

Yan etkileri gören kişilerin kremi kullanmayı bırakması ve doktoruna danışması gerekmektedir. İmex sivilce kremini uyguladıktan sonra güneşe çıkan kişilerde, güneş lekesi oluşabilmektedir. Bundan dolayı da kremi sürdükten sonra direkt olarak güneş ışığına çıkmamak gerekir. İmex sivilce kreminin etkisini göstermesi için ortalama süre 1 ay olmaktadır. Ancak kullanım süresi hastanın cilt yapısına göre değişmektedir. Bazı hastalarda 1.5 ay kullanım gerekebilir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!