Oyun

Hitman 3 İnceleme

Yazar - Editor

Hitman 3, Hitman 2 ve Hitman 2 özel seride de anlatılan hikayeye devam ediyor ve Ajan 47s ile menajeri Diana Burnwood’un Providence’ı devirmek için gösterdiği çabaları hikayeye alan yapısıyla oyuncuların dikkatini çekiyor. Geçmişten bu yana bir seri haline gelen kiralık katil oyunu olan Hitman piyasaya sürülmesinin ardından birçok kullanıcının satın aldığı ve oynmaya başladığı bir oyundur. 2021 yılında çıkmış olup önceki serilere oranla benzersiz ve farklı bir oyunla karşı karşıyayız. Hikaye ve mekanik kısımlarında bizleri çok fazla yenilik beklerken haritalarında genişlemiş olması olumlu karşılanmıştır.

Hitman 3 İnceleme

Hitman 3 için Ajan 47, kimsenin anlam vermediği fikirleriyle ve sırlarıyla çeşitli cinayet yöntemleriyle dolu bir oyun alanı son seride bizleir beklemektedir. Developer IO Interaction, 2016 yılında “Hitman” ile başlayan oyun tasarımını devam ettirerek yeni dönemde de bu serinin devamının geleceğine dair iişaretler vermiştir. Developer IO Interaction yapımı bu oyun oyunculardan tam puan almasa da yüsek puanlarla değerlendirildi. Dizinin en şaşırtıcı ve yaratıcı bölümü burada. Daha önce oyun oynamış olan herkes için Hitman 3 tanıdık gelebilir. Ancak oyundaki kaotik saatler ve öldürücü komediler altı sıra dışı haritada göz kamaştırıyor.

IO Interactive’in 2016’da bir katille başlattığı suikast temalı üçlemenin son oyunu, bir devam oyunundan çok bir eklenti oyunu olarak kabul edilebilir. Arayüz ve kontroller değişmeden bu oyunda da görebiliriz fakat silah çeşitleri ve envanterde bazı farklılıklar görmekteiz. Bu araçlar insanları etkisiz hale getirirken oldukça önemlidir. Bu nesneler sayesinde sessiz ve keyifli bir şekilde etkisiz hale getirmekteyiz.

“Hitman 3” ün en önemli avantajı oyun haritası oalrak bahsedebiliriz. Bir önceki seride olduğu gibi bu seride de harita konusunda büyük bir artış görmekteyiz. 6 haritadaki görevler oyunun en öne çıkan kısmıdır. Birçok harita bulunduğu için her harita ayrıntılı ve grafikleri oldukça başarılı tasarlanmıştır. Bu yüzden seçmek oldukça zordur. Ajan 47 oyunun ilk başında farklı bir senaryo ile oyuna giriş yapmaktadır. Dubai’de dünyanın en yüksek binasına paraşütle iniş yapan Ajanımız binalara sızzmak için girişimlerde bulunmaktadır. Oyun boyunca farklı konumlarda farklı görevleri tamamlamak için bunun gibi sessiz olmak çok önmelidir.

Birazda oyun detaylarından bahsedecek olursak, ilk başt abize verilen görev insanları İngiltere’deki ilk başta çıktığımız bina gibi benzer büyüklükteki bir yere getiren Beldingford Malikanesi’ne gimeye çalıaşcağız. Oradaki cinayeti çözmek için bir dedektife ihtiyacı olan insanlar tarafından görevlendirilmekteyiz. Bu görev diğerleirne nazaran daha zor tasarlanmıştır. Tetikçilerin sizi farketmeden olayı çözüp çıkmanız istenmektedir.

Görevler hakkında çok falza detay vermeyeceğiz ki oyunun atmosferi kaçmasın, bir sonraki görev ise Almanya sınırları içinde geçmektedir. Görevdeki atmosfer gittikçe bulanıklaşıyor neden diye soracak olursannız, ilginç olan ise ipuçlarını takip ederek 5 hedef bulmaya ve 24 saat süren partide terleyen kişilere indirmeye çalışıyorsunuz.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Daha sonra Çin’e gitmek için Chongqing’e gidersiniz. Bir sonraki durak Arjantin üzüm bağları gibi birden fazla haritanın bulunduğu bu oyunda çok farklı ve oynamaktan keyif alacağınız alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar her zaman için tecrübe gerektirir. Nerede hangi adam var veya nerede daha sessiz kimse görmeden işlerinizi halledebilirsiniz. Bunları öğrenmek zaman alsa da, birkça kez tekrar oynadığınızda bu durumları çözeceksinizdir.

Hitman 3 Hikayesi

Ajan 47’nin ana hedefi “Hitman 3” te Providence’ın ortaklarını ortadan kaldırmaktır. Providence, dünyayı kontrol eden güçlü ve kadim bir gizli topluluktur. Providence, son derece zengin üç hanedanın bir araya gelmesi, parasal kaynaklarını tek bir yerde toplaması ve onlara sınırsız güç ve küresel ilişkiler üzerinde nüfuz vermesi sonrasında kurulmuş diyebiliriz.

Ajan 47, Hitman 3’te Providence’ı ortadan kaldırmak için ICA başkanı Diana Burnhood ve uzun süredir kayıp çocukluk arkadaşı Lucas Gray ile birlikte çalışacak. Ayrıca Providence kötü ağına bağlı herkesten daha iyi olmasını beklemelisiniz.

Hitman 3 Fiyat

“Hitman” in biri PC ve diğeri oyun konsolları için olmak üzere 2 versiyonu vardır. Bu durumda PC sahipleri 260 TL standart sürüm oyunlara sahip olacaklar. PlayStation 4 ve PlayStation 5 sahipleri bu oyunu 499 TL’ye satın alabilecek. PC sahipleri gibi Xbox Series X / S sahipleri de 260 TL ödeyerek bu oyunu alabilecekler.

Epic Games

  • HITMAN 3 – 260₺
  • HITMAN 3 – Deluxe Edition – 390₺
  • HITMAN 3 Access Pass: HITMAN 2 Gold – 255

Microsoft

  • HITMAN 3 – Standard Edition – 260₺
  • HITMAN 3 – Deluxe Edition – 390₺

Hitman 3 Sistem Gereksinimleri

Ajan 47’nin yerine adım atmak, kılık değiştirmek, binalara gizlice girmek ve kendi yaratıcı stratejilerimi kullanarak suikast görevlerini başarıyla tamamlamak için iyi bir sisteme sahip olmanız gerekmektedir. Düşük sistemde oynamanız oldukça zor olacak ve keyif alamaycaksınız. Fakat orta sekment bir bilgisayara sahipseniz rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-2500K 3.3GHz veya AMD CPU Phenom II X4 940
RAM: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
DirerX Sürümü: Versiyon 12
Depolama: 80 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel CPU Core i7 4790 4 GHz
RAM: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX Vega 56 8GB
DirerX Sürümü: Versiyon 12
Depolama: 80 GB boş alan

Hitman 3 Tanıtım

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!

casino siteleri