Sağlık

Hindistan Cevizi Yağı Yüze Sürülür mü?

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Hindistan cevizi yağı hem yenilebilen hem de cilde sürülebilen, en doğal ve etkisi cilt bakım ürünleri arasındadır. Hindistan cevizi yağının yüzde 90’ı doymuş yağlardan oluşmaktadır. Bundan dolayı da sağlık açısından sayısız faydaya sahiptir. Alzheimer dan saç dökülmesine kadar birçok farklı alanda faydası vardır. Hindistan cevizi yağı yüzün tüm alanlarına uygulanabilir. Ciltteki kırışıklarının açılmasına ve genç bir cilt oluşmasına destek olur.

Mutlaka okumalısın => Fucidin Krem Ne İşe Yarar?🤕

Hindistan Cevizi Yağı  Tam Olarak Nedir?

Doğal olarak hindistan cevizinden elde edilen, doymuş yağdır. Diğer yağlara göre kalorisi çok daha az olan Hindistan cevizi yağı iyi kolesterolü de yükselten bir özelliğe sahiptir. Doğal bir antibakteriyeldir. Bundan dolayı da nemlendirici olarak vücudun her bölgesinde kullanılabilir.

Tavsiye içerik => İmex Sivilce Kremi Nedir?🌸

Faydaları Nelerdir?

Cildinizin koruyucu bariyer fonksiyonlarının artmasını sağlar. Bu sayede cilt üzerinde doğal bir gençlik etkisine sahiptir. Aynı zamanda cilt problemlerinin iyileşme sürecinin hızlanmasına da destek vermektedir.

Faydalarını özetleyecek olursak;

  • Özellikle kurumuş dudakların kısa sürede iyileşmesini sağlar. Doğal bir dudak nemlendiricisi ve dolgunlaştırıcısıdır. İçerisindeki mineraller sayesinde dudakların sağlıklı yapısını korumaya destek olur.
  • Ciltteki ince kırışıklıkların açılmasını sağlar. Yüzün her bölgesine uygulanabilir. İçerdiği doğal mineral ve vitaminler sayesinde cildin gençleşmesine destek olur.
  • Cildin doğal olarak nemlenmesini sağlar ve yaşlı görünümün iyileşmesine destek olur.
  • Doğal bir makyaj silme aracıdır. Su geçirmez rimelleri bile temizleme özelliği bulunur. Cildin aynı zamanda nefes almasına da destek olmaktadır.
  • aynı zamanda çiğ olarak, yemek yaparken ya da sosların içinde tüketilebilen en sağlıklı yağların başında gelmektedir. İçerisinde bulunan A Vitamini sayesinde cildi hem içerden hem de dışardan gençleştirir.
  • Hindistan cevizi yağı saç bakımında kullanılırken saç uçlarına sürülmelidir. Haftada bir yapılan saç maskesi, saçların daha sağlıklı uzamasına ve gürleşmesine destek olur.
  • Bu yağ özellikle yüzün her alanında kullanılabilir. Özellikle iki ya da üç günde bir cilde nemlendirici olarak sürülmelidir. Bu uygulama sırasında boyun bölgesi atlanmamalıdır.

Siz nasıl kullanıyorsunuz? Bizimle paylaşın herkes faydalansın!

 

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar?

Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Cilt yağını dengeler ve akne, sivilce oluşumunu engeller. Dudak bakımında da etkindir. Saç bakım kremi olarak kullanılır: Hindistancevizi yağı saçı nemlendirirken yağlı bir görünüm bırakmaz, hem maske hem de krem gibi kullanılabilen yağ saça çok güzel bir koku verir.

Hindistan Cevizinde hangi vitaminler var?

Hindistan cevizinde A, B,C vitaminleri, demir, fosfor, yağ, karbonhidrat, protein ve 100 gramında 359 kalori bulunur. Hindistancevizi yağı yaraların iyileşmesinde, yanıklarda, yüzdeki kırışıklıklarda ve saç derisindeki sorunların tedavisinde önerilmektedir.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!