Nedir ? Sağlık

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan Krem nedir ? Ne işe yarar? Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan özellikle çeşitli cilt sorunlarında kullanılan bir kremdir. Hem pomad olarak hem de krem olarak satılan krem, cilt sorunların kullanılır. Pomad formu, krem formuna kıyasla daha yağlı bir yapıya sahiptir. Hametan krem özellikle iltihapların temizlenmesine destek olan bir kremdir. Bundan dolayı da sivilce sorunlarında kullanılır. Kanama durdurma ve cildin iyileşmesi için kullanılabilir.

İçindekiler

Hametan Krem Neden Kullanılır?

Hametan krem, yanıklarda, medikal nemlendirici olarak ya da dermatologlar tarafından sivilce problemlerinin tedavisi için reçete edilen bir ilaçtır. Hametan krem, özellikle yanık izleri için kullanılmaktadır. Ancak bu kremlerin cilt sorunları, sivilceler ya da farklı amaçlarla kullanılması yalnızca doktor önerisi ve kontrolünde olmalıdır. Doktor bilgisi dışında kullanılan ilaçlar, çok daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Tavsiye içerik => Yüzdeki Çukurlar ve Delikler Nasıl Geçer?

Hametan Krem Faydaları Nelerdir?

Kremin kullanım talimatlarına uyulduğunda birçok faydaya sahiptir. Bunlar:

  • Epilasyon sonrası meydana gelen pişiklerde ve tahrişlerde hametan krem kullanılması pişiklerin kısa sürede iyileşmesini sağlar.
  • Sivilcelerin sebep olduğu sivilce izlerinin küçülmesine ve hafiflemesine destek olmaktadır.
  • Özellikle şiddetli şekilde çatlamış, yıpranmış ciltler için bakım yapar ve cildin onarılmasını sağlar.
  • Cilt renk tonunun eşitlenmesine destek olur.
  • Açık yaraların ve ameliyat yaralarının iyileşmesini hızlandırır.
  • Cilt renk tonunun eşitlenmesini sağlar.
  • Birinci ve ikinci derece yanıkların tedavi edilmesini sağlar.

Tavsiye içerik => Fito Krem Ne İşe Yarar?

Krem Nasıl Uygulanır?

Kremin uygulanması için ilk olarak doktorun talimatlarına dikkat etmek gerekir. Doktor önerisi ve reçetesi dışında kullanılması sakıncalıdır. Uzman doktora danışılarak kullanılan kremlerde talimatlar, cilt ve sağlık sorunlarına göre doktor tarafından önerilecektir. Kremi uygulamadan önce cildin temizlenmesi gerekmektedir. Ardından cilde masaj yaparak uygulamak gerekmektedir. Cildin kremi emmesi durumunda ovalamayı bırakmak gerekmektedir. Kremi sürdükten sonra bölgeyi kapatmak gerekmez. Hametan krem, ciddi yan etkileri olan bir krem değildir. Ancak özellikle cildi hassas olan ya da doktor önerisi dışında krem kullanan kişilerde bazı beklenmeyen durumlar görülebilir. Bu yan etkiler:

  • Dil ya da boğazda şişme,
  • Deride döküntüler,
  • Kreme karşı aşırı duyarlılık en sık görülen yan etkileridir.

Sizlerin bu kremi kullandığınızda yaşadığınız sorunları yada etkileri bizimle paylaşmanızı istiyoruz! Bu sayede daha çok insan faydalanabilir!

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

Bonus veren siteler