Oyun

Google Stadia 2021 Oyunları Açıklandı

google stadia
Yazar - Editor

Google Stadia 2021 oyunları, 2020’de Google, bulut oyun hizmeti Stadia’nın oyun arşivlerini dünyanın dört bir yanındaki oyun meraklılarına tanıttı ve arşivler sürekli büyümeye devam ediyor. Başlangıçta zorluklarla karşılaşan ve beklediği heyecan verici atılımı gerçekleştiremeyen Stadia, 2021 yılında bünyesine katacağı yeni oyunlarla daha iyi entegre olmayı hedefliyor. Google’dan gelen haberlere göre 2021’de Stadia’ya 100’den fazla yeni oyun ekleneceği duyrulmuştur. Bizde bu yazımızda sizlere bu oyunlara dair birkaç bilgilendirme yapacağız. Google Stadia 2021 oyunları listemizi inceleyebilir beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Google Stadia 2021 Oyunları

Street Power Football

Google Stadia 2021 oyunları listesinden başında gelen Street Power Football tam anlamıyla bir atari oyunudur diyebiliriz, ancak yine de sokak futbolunun performans becerilerini yakalamaya çalıştığınız bir oyun yapısı bizleri karşılamaktadır. Bu, tek oyunculu kariyer modunda “Kral Ol” a girdiğinizde açıktır. Etkinliğe katılmadan önce, tek oyunculu kariyer modu oyun içi modeli ve Sean Garnier’in normal hareketlerini kullandığını görmekteyiz. Sean Garnier kim diye soracak olursanız da, sokaklarda futbol cambazlığı yapan ve futsal takımlarında oynayan bir futbolcu olarak nitelendirebiliriz. Séan ile cutscenes izlemeye değer ya da değil, o kadar kötü performans gösteriyorlar ki içeriği pek umursamıyorsunuz. Kral olmak, dünyayı dolaşmanıza ve Street Power, Panna, Trick Shot ve Freestyle etkinliklerine katılmanıza olanak tanır. İlk olarak, sokak gücüne odaklanın bu, üç karakterden oluşan takımların birbirleriyle yarıştığı ve 5 puana ulaşmaya çalıştığı beş dakikalık bir oyundur. Operasyona renk katmak, sahiplerinin hızlanmasını sağlamak, kaleciyi bloke etmek vb. için mekanikleri doğru kullanmak çok önemlidir.

Oyun sırasında, durdurulamaz akrobatik hareketler, ışınlanma ve karşı saldırı sersemletmeleri gibi süper güçleri etkinleştirmek için özel bir yetenek bulunmaktadır. İki takım arasında heyecanlı bir savaş olmalı, bu yüzden işler daha da kızıştırılmaktadır. Tüm “Street Power Futbol” un en büyük dezavantajı, tek oyunculu bir oyun olmamasıdır. Oyun içi para birimini kazanmak için her gün zorluklar olsa da bunları kazanmanın yolları bulunmaktadır. Bu para birimlerini kıyafetlerinizi ve dövmelerinizi özelleştirmek için kullanabilirsiniz, Trickshot veya Freestyle sadece tek bir oyun veya tek bir oyundur. Tüm modları çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz. Maalesef oyunu çok az kişi oynadığı için çevrimiçi olarak oyun bulmak oldukça zordur. Oyun mekanikleri üst düzey veya gelişmiş diyemeyiz fakat oynama zorluğu çok çekmezsiniz. Street Power Football oynamanız için çeşitli modlara ve eğitimlere sahiptir, ancak gerçek maçlar ve tatmin edici bir oyun olmadan keyfini çıkarmak zordur. Tek başınıza sokak hareketleri deneyimleemk istiyorsanız bu oyun tam da size göre diyebiliriz. Oyun için zorlukları sizi yıldırmasın, bu zorluklar size yeni dövmeler kazanma şansı verir, ancak bunları kazanmak da basit sayılmaz. Çevrimiçi olarak oynayan oyuncu sayısı oldukça az olduğu için bu oyunun pek de popülerlik kazandığı söylenemez. Bu oyunlar sahanın yarısında gerçekleşir, rakibiniz gol atarsa ​​elenirsiniz. Street Power Football’u gerçekten oynamak istiyorsanız uzun süre alışmaya çalışmaya çalışmalısınız.

Hellpoint

Hellpoint oyununda belirli haritalar bulunmaktadır bu oyun ise Irid Novo’da karşımıza çıkmaktadır. Irid Novo, uzayın derinliklerinde bir kara deliğin etrafında dönen terk edilmiş bir uzay istasyonudur. İlk olarak oyunun genel hatlarından bahsedecek olursak, klonlanmış Spawn rolünü oynayan oyuncular soğuk uyku bölmesinden uyanabilir ve istasyonu keşfedip keşfetmemeye karar vermektedir. Yazar, oyuncuya belirsiz bir veri toplama görevi sunar Hedefler ve motivasyonlar açısından, bu gerçekten oyunun sağlayabileceği şeydir. Karşılaşılan her yeni düşman türü, mağlup edilen her patrondan sonra oyun daha da zorlaşmaktadır. Oyunculara ilerleme hakkında geri bildirim sağlasa da, oyun ilerleme konusunda küçük bir gösterge sağlayıp oyuncuyu bilgilendirir. Irid Novo, çevreyi birbirine bağlayan sayısız yol, kısayol ve kilitli ve gizli kapılar ile çok büyük bir haritayı gözler önüne sermektedir.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Tek bir alan bile oyuncunun nereye gittiğini, daha önce nereye gittiğini, önemli dönüm noktasının nerede olduğunu vb. belirleyebilir. Takip etmeye çalışırken başınız dönebilir; oyunda harita olmadığı için oyuncular yönlerini korumak için bir yön duygusuna güvenmek zorundadır. Uzay yörüngeye girdikten sonra, istasyon kara delik ile mükemmel bir şekilde hizalanır ve ekrandaki bir gösterge ile gösterilir, böylece gemideki şeytani gücü etkiler. Bu süre içinde düşman yenildikten sonra güçlenebilir veya daha iyi ödüller verebilir tabii ki düşmandan düşmana değişebilen bu olay için genelleme yapmak zordur. Şu anda istasyonun sadece birkaç bölgesine erişebiliyor olsa da, diğer alanlara ileriki seviyelerde de ulaşmak mümkün olacaktır. Her bölgede farklı askerler konumlandırılmakta olduğu için örneğin ordunun düşmana saldırısını gördüğü zaman savaş tetiklenecek, tamamlandığında benzersiz bir ödül verecektir.

Judgment

2018’de Yakuza 6 ile aynı şehirde, aynı Dragon oyun motorunda aynı varlıklarla inşa edilen aynı oyunları bilmekteyiz. Sokaklar suç gruplarıyla dolup taşarken geçmiş serilerinde de aynı detaylara ulaşmak mümkündür. Tabii ki, bu sefer çok farklı gelebilir çünkü özel dedektif Takayuki Yagi, gangster Kushi olarak karşımıza çıkmamaktadır. Yakuza 6’da kalan bazı karakterlere bu oyunda rastlamak münkündür. Yeni kahraman, Judgment’ın kolayca anlaşılabilen bir karakter olarak bilinmektedir. Yaklaşık 15 yıllık bir geçmişi olan Yakuza serisini hiç oynamasanız da bu oyuna kolayca alışabilirsiniz. Bu tarz oyunları seviyor ve aşinaysanız Judgment oyununa da adapte olabilir, birçok farklı unsuru keşfetme şansı yakalayabilirsiniz.

Diğer Yakuza oyunlarıyla aynı mekaniklerin çoğuna sahiptir, ancak ne yapılacağına dair birçok bildirim hatırlatmasıyla yavaş yavaş tanıtılmaktadır. Kurogecho sokaklarında koşarken, bir geçitten atladığınızda, dövüş pratiği yapma fırsatı yakalamaktasınız. Sadece bu bölgede değil farklı yerlerde de dövüşebildiğinzi bu oyunda, dövüş esnasında oldukça keyif alacağınıza garanti verebiliriz. Dövüş yapmak oyuna alışmak açısından büyük önem taşımaktadır ve işe de yarıyor. Hikaye geliştikçe, vakaları araştırmak genellikle şehrin her yerine seyahat etmeyi içerir, bu nedenle yapılacak çok sayıda geçici arama ve keşif işi vardır. Hikaye genel olarak iyi olsa da, Yakuza serisinin daha az çekici yönlerinden birini barındırıyor. Oyunlarda sadece erkek karakterleri barındırdığı için bu konuda yetersiz kalmaktadır. Her oyun gibi kız karakterlerin oyunda yer alması daha da çeşitli oyuncu kitlelerini oyuna bağlaması için önemlidir.

Oyun sahneler arasında geçiş yapmak için iki farklı savaş seçeneğini kullanıyor birincisi vinç adındaki seçenek, diğeri ise kaplan seçeneğidir. Vinç duruşunu kullanırken Iori’nin saldırı gücü güçlü değildir, ancak hızlı saldırır ve kalabalık topluluklar için çok uygun olan geniş bir salınım kullanır. Kaplanın duruşu, bire bir durumlar için daha uygundur, çünkü komboların odak noktası, tek bir düşmana maksimum hasar vermektir. Iori’nin kendisi yüksek bacaklı bir olduğu için bacak saldırılarında oldukça etilidir. Oyuncular Yakuza’ya göre artık duvarları aşabilir ve haydutlara ve Yakuza’ya büyük darbeler uygulayabilir ve bu da Iori’nin hareketlerini engelleyebilir.

Killer Queen Black

Oyunun genel detaylarından bahsedecek olursak, oyun başlangıcında, bir oyuncuya rastgele kraliçe rolü atanacak ve geri kalanı dron olarak doğacak. Kraliçe diğer türlerden daha hızlıdır ve yıldırım hızıyla vurabilir bu yüzden oyunda en etkili karakterlerden bir tanesidir. Bununla birlikte, dronlar, türlerine göre uçabilen ve uzun menzilli silahları ve yakın dövüş silahlarını kullanabilen çeşitli savaşçı biçimlerine dönüşme hakkına sahiptir ancak yalnızca kraliçe bir kapıdan geçip onu otomatik olarak takımın rengine değiştirirse bu mümkün olmaktadır. Drone kırılgan olmasına rağmen, zafer için çilek toplayabilen veya salyangozu daha yavaş bir kategoriye taşıyabilen tek kişidir. Killer Queen Black, her takımın sayısını beşten dörde düşürmüş olup bu durum oyuncular arasından olumlu karşılanmıştır. Ancak sayının ayarlanması her turdaki kafa karışıklığını azaltmadı.

Hemen hemen her turun bir Quidditch stili vardır ve oyunun sonu tehdidi birden fazla kaynaktan gelir. Katil kraliçe için en önemli olan detay yalnız bir kurt veya takım oyuncusu olmanın dengelemeyi ne kadar önemli kıldığıdır. Bir savaşçı olarak dronu öldürmeyi istemelisiniz bu yüzden oyunun taktiklerini iyi ezberlemeli ve ona göre uygulamalıdır. Üç karakter arasındaki işbirliği derecesini, harita kontrolünün ileri geri değişen hızını ve oyunun taktiklerini gösterir. Diğer dronlar gibi oynamak istiyorsanız, drone’u Snail’den vuramazsınız. Bu değerli birkaç saniye, takım arkadaşlarınıza Snail’deki düşmanları ortadan kaldırmak için yeterli zaman verebilir. Belki de düşman kraliçe geçici olarak uzun çimlere inecek, bu da eylemlerini otomatik olarak yavaşlatacak, savaşçı veya kraliçenin onu devirmesine izin vererek sizi zafere yaklaştıracak. Killer Queen’in avantajı, her mesajın ekranda görüntülenmesidir böylelikle neyi yapacağınıza daha hızlı karar vermek mümkün olmayacaktır.

Her dövüşçünün saldırı yeteneğini tam olarak görebilirsiniz. Düşman ekibinin kaç tane çilek topladığını görebilirsiniz. Salyangozun hedefe ne kadar ilerlediğini ve kraliçenin kaç canı kaldığını görebilirsiniz. Genellikle ekibiniz başarısız olduğunda, bunun nedeni doğru zamanda doğru şeyi görmemeniz ve tehdidi takım arkadaşlarınıza yüksek sesle iletmemenizdir. Bu sayede oyunda kendi takım arkadaşlarınızla iş birliği kurabilirsiniz. Tek başına oynamak biraz sıkıcı gelecektir. Takım arkadaşlarınızla koordine halinde olabilir hem görevi daha aktif bir şekilde yürütebilir hemde daha zevkli bir oyun imkanı yakalayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!