Sağlık

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem nedir?

Fito krem birçok sağlık sorununda kullanılan kremler arasındadır. Kremin kullanıldığı sorunlar:

  • Fito krem özellikle çatlak tedavisinde kullanılmaktadır. Doktor önerisiyle hamilelik süresinde kullanılmaya başlar. Ancak özellikle gebe kadınların doktor önerisi dışında fito kremi kullanması oldukça risklidir. Krem aynı zamanda güneş yanıkları için de cildin nemlenmesi için kullanılmaktadır.
  • Fito cilt kremi ise bebeklerde sıkça kullanılmaktadır. Özellikle bebeklerde görülen pişiklerde rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. aynı zamanda krem yanıklarda da oldukça etkilidir. Yanık olan bölgenin iyileşmesini hızlandırır. Cilt lekeleri tedavisinde de sıkça kullanılır.
  • Ciltte doğal bir nem ortamı oluşturur. Bundan dolayı yanık oluşan alanlarda sık sık kullanılır.

İlginizi çekebilir => Yüzdeki Çukurlar ve Delikler Nasıl Geçer?

Kremin Faydaları Nelerdir?

Fito krem doğru talimatlarla kullanıldığında birçok cilt problemine iyi gelmektedir. Özellikle doktor önerisiyle kullanılan fito kremler, birçok cilt sorununun daha hızlı iyileşmesini sağlar. Ancak kremin yalnızca doktor önerisi ile kullanılması gerekir. Reçetesiz olarak satılan bir ilaç olmasına rağmen yanlış ya da hatalı kullanımı çeşitli yan etkilere sebep olacaktır.

Krem faydaları:

  • Özellikle lazer epilasyondan sonra meydana gelen tahribatı en aza indirmek için kullanılmaktadır. Oluşan yanıkların tedavisinde fito krem kullanılır.
  • Güneş lekeleri için kullanıldığında lekelerin hafiflemesine destek olur. Leke olan cilt tabakasına masaj yaparak uygulanması gerekmektedir.
  • Makat çatlaklarında da doktor tarafından önerilen bir kremdir.
  • Doğumdan sonra emzirme döneminde meydana gelen göğüs ucu yarasının iyileşmesi için de kullanılmaktadır.
  • Kalıcı dövme yaptıran kişilerin dövmenin iyileşme sürecini hızlanması için de fito krem kullanılmaktadır. Fito krem dövmenin acısının hafiflemesine ve daha hızlı iyileşmenin sağlamasına destek olur.

Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin kullanım talimatlarına uyulması halinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak vücudun herhangi bir alanında şişlik, ağız ve boğazda yaralar, yutkunmada zorluk varsa zaman kaybetmeden doktora başvurmak gerekmektedir. Kremi kullandıktan sonra hastada nefes alıp vermekte zorluk, karın ağrısı meydana geliyorsa, kremin kullanımı sonlandırılmalıdır.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!