Oyun

Fishing: Barents Sea İnceleme

Fishing Barents Sea inceleme
Yazar - Editor

Fishing: Barents Sea inceleme detayları kullanıcılar tarafından beklenen en iyi balık tutma oyunlarından bir tanesidir. Günümüzde simülasyon oyunlarına talep oldukça artmışken bu gibi oyunları tasarlama fikri bulmak zor olmamaktadır. Oyun şirketleri tarafından yeni balık tutma oyunu olarak tanıtılan Fishing: Barents Sea’ya yakından bakacağız. Dışardan bakıldığında sadece balık tutma oyunu olarak görülebilir fakat içine girdiğinde balıkçılığa dair her şeyi bu oyunda görebilir hatta öğrenebilirsiniz. Balığı tutmak için sistemleri ayarlamanızdan tutun da balığı kesere düzgünce doğramaya kadar birçok detay Fishing: Barents Sea’da toplanmış diyebiliriz. Grafikleri ve sesleri benzer oyunlara nazaran oldukça başarılı olduğunu söylemekte fayda var. Belkide bu oyundan sonra kendinize bir tekne alıp gerçekte balıkçılığa çıkacaksınız, nerden bilebilirsiniz ki ?

Fishing: Barents Sea inceleme

Oyuna genel anlamda giriş yapacak olursak bu oyunda yapabileceklerinizin sınırı pek yok diyebiliriz. Balıkçılığı kendi çapınızda değilde ticari anlamda geliştirmek istiyorsanız bu oyun tam size göre. İlk başta ufak bir tekne ile başladığınız bu yolculuğa daha sonra balık tuttukça ve bunları sattıkça daha da gelişmiş teknelere geçebileceksiniz. Tabii ki oyunda sadece balık tutmak diye bir şey yok, yengeç veya başka deniz canlıları tutarak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Oyunun içinde bulunan yem dükkanları sayesinde buralardan yem satın alarak balık tutmayı daha da kollaylaştırabilirsiniz yoksa uzun süre bekleseniz de balık oltanın ucuna gelmeyecektir. Yemlerin de gelişmişi olduğu gibi fiyatları artan türleride bulunmaktadır. İyi bir balık yakalamak istiyorsanız paraya kıymanız gerekecek. Bir diğer değineceğimiz nokta ise tenknelerdir.

Tekneler dediğimiz üzere ilk başta ufak bir tekne ile başlasanız da para kazandıkça gelişmiş tekneler alabilir ve daha çok teknoloji ile donatılmış tekneler kullanabilirsiniz. Daha iyi tekne her zaman daha çok balık ve daha kolay balık tutma anlamına gelir. İlk başlarda biraz zorlanırsınız fakat daha sonradan rahat edersiniz. Her gemi hızlı olmayabiliyor ve her geminin farklı özellikleri olduğu için bunları görerek almak gerekmektedir. Oyun haritası oldukça geniş düzeyde yapılmış olup denizin içinde neredeyse her bölgede farklı bir tür balıkla karşılaşabilirsiniz. Teknenizle yolculuğa çıktığınızda bu çok uzun da sürebilir kısa da, aslında alacağınız göreve bağlıdır. Denizde dolaşmak bir yandan oyuncuya sakinlik ve dinginlik katarken, denizin o sesi insana ferah depolamaktadır.

Fishing Barents Sea oynanış

Fishing: Barents Sea Oynanış

Her tekne ile istediğinzi balığı yakalayamayabilirsiniz. Küçük bir tekne ile büyük balık yakalamak neredeyse imkansızdır çünkü büyük balık tekneği peşinden çekebilir. Bu yüzden büyük balığı büyük teknede daha detaylı ekipmanlarla yakalamak daha iyi olacaktır. Tabii ki sadece kendiniz değil, bir balık ticareti yapmak istiyorsanız geminiz büyüdükçe mürettebat da almak zorundasınız. Her işe kendiniz yetişemezsiniz ve balıkların heba olmasını da istemezsiniz. Mürettebat birçok konuda sizlere yardımcı olur ve işinizi hafifletir. Tamam deniz sakinlik katıyor dedik ama balık tutmadığınız zamanlarda bomboş bir mavilik görmek de insanı bazen sıkabilmektedir. Özellikle limanlara geldiğimizde grafiğin ne kadar harika tasarlandığını anlıyoruz. Geceleri ışıkların vurması ile hoş bir ortam oluşmaktadır. Denizlerin de oldukça gerçekçi yapılması, dalgaların ve bazen çıkan fırtınanın gerçekçiliği oyuncuları bu balık tutma oyununa daha da çok bağlamaktadır.

Fishing: Barents Sea Fiyat

Desteklenen 19 dilin içerisinde Türkçe seçeneğinin de olması oyunu daha anlaşılır yapmaktador. Altyyazı seçeneği eklenmişken çoğu dilde de seslendirme bulunmamaktadır. Sanılanın aksine pahalı bir oyun olarak görülen Fishing: Barents Sea 78 liraya steam‘den satın alabilirsiniz. İsterseniz oyun kumandası ile oynayabileceğiniz bu oyunu arkadaşşlarınıza da hediye edebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından olumlu puanlanan bu oyunun gelişmiş versiyonu yani Complate Edition satın almak isterseniz 116 liraya satın alabilirsiniz.

Fishing Barents Sea

Fishing: Barents Sea Sistem Gereksinimleri

Minimum:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows Vista/7/8/10 64-bit
İşlemci: 3 GHz Çift Çekirdekli
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB VRAM’li DirectX 9 uyumlu grafik kartı (Nvidia Geforce GTX 750 veya daha üstü veya benzer AMD kartı)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Önerilen:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Quad-Core Processor with 3 GHz veya daha üstü önerilir
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 3 GB+ RAM’li DirectX 9 uyumlu grafik kartı (Nvidia Geforce GTX 1060 veya daha üstü veya benzer AMD kartı)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Fishing: Barents Sea Fragman

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!