Oyun

Epic Games Ücretsiz Oyunlar Listesi Belli Oldu

epic games ücretsiz
Yazar - Editor

Epic games ücretsiz oyunlar, önümüzdeki hafta Epic Games’teki ücretsiz oyun, Steam platformunda Absolute Drift 20 TL ve Rage 2 Deluxe Edition’da 399 TL olarak fiyatlandırılan oyunlar olacak. Oyun 18 Şubat – 25 Şubat 2021 tarihleri ​​arasında ücretsiz olarak sunulacak. Geçen haftanın oyunu Halcyon 6: Starbase Commander 18 Şubat’a kadar ücretsiz kalacak bu fırsatları kaçırmayın.

Epic Games Ücretsiz Oyunlar

Rage 2

Epic games ücretsiz oyunlar listemizin başında Rage 2, Avalanche Studios ve Id Software tarafından sunulan birinci şahıs bir açık dünya nişancı oyunu olarak geçmektedir. Üst düzey aksiyon, öldürücü dövüş tarzı sunan bir PC oyunudur. Bununla birlikte, oyun çorak bir açık dünya, sıkıcı görev yapısı, basit hikaye ve unutulmaz karakter kombinasyonundan muzdariptir. Oyun kesinlikle video oyunlarının kralı olsa da ilginç bir hikayesi ve açık bir dünyası var bulunuyor fakat daha da iyi olabilirmiş hissiyatı da vermektedir. Oyunun başında, erkek kahramanı veya kadın kahramanı seçmeli ve ardından ölü korucunun zırhını yağmalamaya başlamanız için harekete geçmektesiniz.

Dünyayı ele geçirmek isteyen öfkeli bir general tarafından büyük darbelerin gerçekleştirilmesinden endişe eden insanlar bu durumun bir an önce ortadan kalmasını sağlamak için planlar yapmaktadırlar. Sadece generalin şehrinizi yok ettiğini ve intikamınızı almak için mücadeleler vereceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Çorak arazide üç ana NPC’yi bulmaya başladıktan sonra artık işlerin istdiğiniz gibi gitmediğini anlayacaksınız. Bu görevler arasında araba yarışı, arena savaşları, keşif ve haydutlarla dövüşme gibi unsurlar yer almaktadır.

General Cross ve kötü otoritelerle başa çıkmaya çalışan son korucu olan Walker adındaki kahramanı canlandırıyorsunuz. Bu dünya çöller, evler, bataklıklar, kanalizasyonlar vb. İçin hizmetler sağlar, ancak bu gibi alanların berbat halde olduklarını düşününün, bu gibi alanları gördükçe şehriniz ne kadar temiz onu anlayabilirsiniz. Düşmanlar ve müttefikler, mutantlar ve kasaba sakinleri olarak, tamamen terk edilmiş çeşitli çorak arazi sakinleriyle karşılaşacaksınız. Karşılaşacağınız arazi sakinleri pek de içi açıcı durumları bulunmamaktadır. Neden diye soracak olursanız Generalin yaptığı yıkımlar ve kötü etkinlikler şehirleri etkilediği gibi insanları da çok değiştirmiştir ve durumdan hiç memnun değillerdir. Çorak arazideki mücadelede çeşitli faaliyetlere katılırken, hemen hemen her şey birçok düşmanı öldürecek düzeyde tasarlanmıştır.

Hızlı yeniden yükleme süresi, daha hızlı atış ve zırh hasarı gibi gücü önemli ölçüde artırmak için silahları yükseltebilirsiniz. Çeşitli bombalar ve silahlar, mutantlarla dolu patlayıcıları veya kanalizasyonlardaki barikatları keserek harika bir his veriyor. Bir grup mutant ve çöl sakini arasında serbest kaldığınızda, delicesine çatışmak oyundaki en güzel hislerden bir tanesidir diyebiliriz. Sürekli karşılaşmalar yaşayacaksınız ve dövüşler ya da çatışmalar hiç eksik olmayacak böylelikle sıkılma gibi durumların da önüne geçmiş olacaksınız. Bu durumda, oyunun isminin isminden geldiğini hissedeceksiniz, bu da insanlara kontrolden çıkmış hissettirmektedir. Mükemmel silahlı çatışma yeteneklerini nano yakıtla birleştirerek, yüksekten düşmenize veya ölümden sonra dirilmenize olanak tanıyan, alışılagelmiş oyun konularından uzak olan Rage 2 sizleri bekliyor.

Yetenekler

Bu oyunda pek çok unsuru sizler tasarlayabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Rage 2, kıyafetleriniz, silahlarınız ve giriş araçlarınız dahil olmak üzere gerçek bir özelleştirme ve yükseltme seçenekleri sunar. Araç yükseltmesi, roketler, toplar ve havan topları gibi yeni silah türleri ve savunmayı iyileştirmek için geliştirilmiş bir alan ekler ve bu alan size savaşlarda yada düşmanları etkisiz hale getirmekte oldukça fazla işe yarayacağını belirtelim. Fark ettirmeden eğer bir düşmana vurursanız ya da hasar verirseniz saldırı bonusları kazanabilir, depar sırasında alınan hasarı azaltabilir ve düşme hasarını azaltabilirsiniz. Bunlar size sıradan gelebilir ya da basit yükseltmeler olarak tanımlayabilirsiniz, ancak oyunun temel NPC’leriyle daha rahat hale geldikçe daha da zenginleşecek ve genişletilecek olup gelecek yeni güncellemeler ile oyunun devamının sağlanacağı düşünülmektedir.

Silahın üzerine yerleştirilen mekanikler her seviye silahı güçlendirir ve hasarını, geri tepmesini, atış hızını ve diğer özelliklerini artırır. Düzgünce ateş etmek istiyorsanız veya hedefi bulsun gibi dertleriniz varsa bu eklentileri kesinlikle es geçmeyin. Bir satıcıdan veya oyunun herhangi bir bölgesinde ya da herhangi bir yerinden bir silah modifikasyon kitine rastlarsanız, yükseltme sırasında ek avantajlar için silahları takas edebilirsiniz. Temel silahınız 1. seviyede iyi bir etkiye sahiptir, ancak 5. seviyede, daha hızlı yeniden yükleme süresi veya zırh delici mermiler gibi diğer özelliklerle donatılabilecek korkunç bir bombardıman silahına dönüşebilir. Oyunun en zevkli noktalarından bir tanesi de silah güncelleştirmeleri ve seviyelerini artırdığınızda hasarın da üst düzeylere çıkmasıdır. Bu olayı karşınızdaki düşmana tek attığınızda daha iyi anlayacağınızı varsaymaktayız. Ayrıcalıklar sibernetik yeteneklere göre değişir, ancak bazı ayrıcalıklar çok etkilidir.

Mutlaka göz atın => Hitman 3 İnceleme

Örneğin, sprint becerisi 2. seviyeye yükseltildiğinde, başarılı bir atlatmanın sonunda yakın dövüş saldırısı yapmanıza izin veren bir vuruş avantajı ile de değiştirilebilir. Bazı güçlü ve genellikle ilginç kombinasyonlar oluşturmak için çeşitli yetenekler birbirine zincirlenebilir. Grav-Jump, atlama yeteneğinizi geliştirebilir ve saldırı gücünü artırmak için Slam ile birleştirilebilir. Çeşitli yükseltmeleri ve avantajları denemeye istekliysen, oyundaki hemen hemen her beceri ve silah kullanılabilir, bu da Rage 2’nin güçlü savaş sisteminde daha da etkili olmanı sağlar. Rage 2, çok akıllı olmasalar bile mükemmel animasyon efektlerine sahip ve kötü adamlardan oluşan bir kadroya sahiptir. Düşmanlar saldırgandır ve onları sürekli hareket halinde tutmak için eylemlerinden ve hücum yeteneklerinden tam olarak faydalanabilirler, yani ne zaman ne gibi harekette ya da saldırıda bulunacağını kestiremeyebilirsiniz. Her zaman için hazırlıklı olmalı düşmanınızı aktif silahlarınızla etkisiz hale getirmeyi düşünmelisiniz.

RAGE 2 Sistem Gereksinimleri

Minimum:

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-Bit versiyon)
 • İşlemci: Intel Core i5-3570 veya AMD Ryzen 3 1300X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 780 3GB veya AMD R9 280 3GB
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-Bit versiyon)
 • İşlemci: Intel Core i7-4770 veya AMD Ryzen 5 1600X
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1070 8GB veya AMD Vega 56 8GB
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Rage 2 Tanıtım

Absolute Drift

Absolute Drift oyununun geneline ve yorumlara baktığımızda vakit geçirebileceğimiz en güzel oyunlardan bir tanesi olduğu söylenmektedir. Arabaları seviyorsanız ve drift yapmak hoşunuza gidiyor bu oyun tam da size göre diyebiliriz. Playstation’da da oynana bu oyun PC sürümünde de bulunmaktadır. Epic Games tarafından fiyatı oldukça düşen bu oyunu oynamayı isteyeceksiniz. Beş serbest dolaşım alanı ve toplam 34 seviyeli üç oyun modu vardır. Oyunun tuşları aslında 4 veya 5 tuştan ibaret olduğunu söyleyebiliriz. BU tuşların bazılarını çok kullanacakken bazılarını da her yarışta bir iki defa kullanabilirsiniz. ZR arabayı hareket ettirmeye başlar, uzun süre bastığınızda basmak ve basılı tuttuğunuzda araç hızlanır, ZL frendir, X ve A sırasıyla debriyaj ve el freni olur. Düz vites kutusu kullanmayı seçerseniz, B sizi 1 vites düşürür ve Y sizi 1 vites yükseltir. Tabii ki bu tuşları istediğiniz gibi düzenleyebilir nasıl rahat ediyorsanız ona göre belirleyebilirsiniz. Serbest dolaşım seviyesi, rafting yeteneğini geliştirmek için iyi bir yerdir.

Vinç kutular arasında drift yeteneğinizi gösterdiğinizde deneyim puanları toplayacak ve tıpkı kayak yaparken olduğu gibi dönen pistte birbirine yakın direklerin yanından geçebileceksiniz. Ne kadar çok arabayı çarpmadan kaydırırsanız o kadar deneyim puanı kazanırsınız. Üç saniye kayma, beş saniye kayma gibi uzun süreli kaymalara özen gösterin fakat çarpmayacağınızdan emin olun. İlk başlarda sürekli çarpabilirsiniz bu gayet normal fakat daha sonraları eliniz alıştığında artık çarpmamaya başlayacaksınız. İyi bir kaymanın anahtarı, ne kadar gaz verileceğini ve dönmeye başlamak için el frenini ne zaman kullanacağınızı bilmektir. Sonra ters yönde sürüklenirsiniz dikkat edin. Otomobilin iyi bir hız hissi var ve çok kolay bir şekilde kontrolden çıkabilir arabanın kontrolünü tamamen kaybedersiniz. Oyunda ustalaşmak eğlencenin bir parçasıdır, ancak bazı durumlarda araba biraz ağır hissettirebilir.

Absolute Drift sistem gereksinimleri:

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, 7, 8 veya 10
 • İşlemci: 2.2 GHz Çift Çekirdek
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: 512 MB
 • Depolama: 350 MB kullanılabilir alan

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, 7, 8 veya 10
 • İşlemci: 2GHZ
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: 512MB
 • Depolama: 400 MB kullanılabilir alan

Absolute Drift Tanıtım

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!