Oyun

En Ürkütücü PC Korku Oyunları

pc korku oyunları
Yazar - Editor

PC korku oyunları, ürkütücü ve korkunç senaryolarıyla insanları heyecanlandıran filmlerin oyun versiyonları artık PC’de bizleri beklemektedir. Tabii ki her filmin olmasa da bazı orjinal yapımların oyunları da sıkça tercih edilenler arasındadır. Özellikle karanlıkla arası iyi olan insanların tercih ettiği bu gerilim yüklü oyunlar son dönemde oldukça fazla sayıda artmaya başladı. Yazıda derlediğimiz oyunların bazıları eski yapım olsa da çoğu oyunlar yeni dönemde karşımıza çıkmış, yayıncılar tarafından gördüğümüz ya da arkadaşlarınızın oynayalım dedikleri oyunlarla dolu diyebiliriz. Her açıdan değerlendirmek gereken bir alan olduğu için, bu listeye, satış rakamları, kullanıcı yorumları, grafikler, oynanış süresi gibi değerlendirmeer sonucunda bu listeyi sizlerle paylaşmaktayız. PC korku oyunları listemize başlayalım.

En Ürkütücü PC Korku Oyunları

Resident Evil 7: Biohazard

Oyunda 3 senedir arayıp da bulunamayan ve sonunda kayıp damgası yemiş Mia adlı kızımızdan aldığımız bir mesajla hikayeye giriş yapmaktayız. Mia bu mesajda bulunmasını istediğini ve böylelikle çağrı yaptığını belirtiyor. Dulvey’e belirten Mia umutlu bir şekilde açığa çıkmayı hedeflemektedir. Dulvey’e yardım eden Ethan terk edilmişe benzeyen bir çiftlik evini aramalar sonucu bulmaktadır. Mia’yı Ethan bulması çok şaşırtıcı olsa da bodrumda hapsedilmiş bir şekilde Mia’ya rastlaması daha da şaşırtıcıdır. Mia tabii ki bunun bir tuzak olduğunu düşünmektedir, bu yüzden Mia, Ethan’ı görünce buraya çağıranın kendisi olmadığını söylüyor ve onlar sizi bulmadan hemen bu evden uzaklaşmaları gerektiğini anlatıyor. Burada devreye Zoe isimli kadın giriyor ve tavanda bir kaçış mekanizması olduğunu, bu yolla kaçabileceklerini söylemektedir. Tabii ki Mia’yı bulduklarında bırakmayacaklardı, Mia ile beraber tavan arasına ilerleyen Ethan ne olacaklarının farkında değil. Mia birden çıldırmaya başlıyor ve dönüşüm geçiriyor, Ethan kendini savunmak için Mia’yı öldürmek zorunda kalıyor.

Baker Ailesi olarak tanımlanan bu aile bizim yani kahramanımızın düşmanı durumundadır. Jack Baker Ethan’ı sert bir cisimle vurarak bayıltıyor ve işler bundan sonra çok farklı bir hal alıyor. 2017 tarihinde piyasaya sürülen ve halan popüleriteliğini koruyan Resident Evil 7: Biohazard, hem grafikler hem de oyunda hiç düşmeyen aksiyon nedeniyle kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir yapım olmuştur.

Outlast 2

Outlast 2‘nin hikayesi diğer oyunlara nazaran daha kapsamlı ve geniş bir anlatımla karşımıza çıkmaktadır. Outlast 1 ile aynı evrende geçen bu oyunda yine gazeteci kimliğimiz ile sokaklara çıkmaktayız. Outlast 1’in oldukça fazla sevilmesinin ardından Murkoff şirketi yeni bir projeye imza attı. Peki bu oyunun konusu nedir ya da içeriği veya hikayesi nasıldır derseniz anlatalım. Arizona’nın Tenha bir köyünde sebebi belli olmayan bir cinayet gerçekleşir ve bu cinayetin çözülmesi ve yayınlanması için biz yani kahramanımız olayın içine dahil olmaktayız. Aslında gideceğimiz köy oldukça tehlikeli olmasının yanı sıra iki farklı caniyi bünyesinde barındırmaktadır. Murkoff Şirketi’nin insanlık dışı deneyleri ve Katolik Dinini farklı bir yönden çekiştirerek insanlara farklı yansııtlması sağlanan tarikat liderleridir.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Oyundaki en büyük acı çektirme durumu, radyo sinyalleridir. Radyo sinyalleri ile insanların dikkatlerini bozup tam anlamıyla çıldırmalarına sebep olmaktadır. Bu sinyalleri sizler de görebilirsiniz, oyunda ilerlerken beyaz dalgalar görürseniz ve kuşların ya da hayvanların hayatlarını kaybettiğini anlarsanız bilin ki radyo sinyalleridir. Tabii ki bizde de yavaş yavaş etki etmeye başlar fakat tam anlamıylla çıldırma durumuna gelmeyiz. Böyle böyle hikayesi daha da ilginç bir ha alan bu oyunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ederiz.

ALİEN: ISOLATİON

ALİEN: Isolation, İlk Alien filmini izleyenler aslında bu oyunla bağlantısını daha erken kuracağa benziyor. Olayların gelişmesiniin ardından 15 sene geçmiş ve bambaşka dünya ile karşılaşmaktayız. Olayların geçtiği gemi yani Nostromu adını verdikleri yapıtın karatusu, her şeyin konuşulduğu, önemli bilgilerin yer aldığı kutu Anesidora adındaki bir mürettabat tarafından bulunmaktadır. Kara kutu Sevastopol uzay istasyonundaki Ellen Ripley’in kızı Amanda Ripley’e verilmektedir. Amanda geçmişte annesinin başına gelenleri bilmeden karamsar düşüncelere kapılmakta iken bu kara kutu sayesinde artık olayın peşini bırakmayacağı kanısına varmaktadır.

Toorens adındaki bir bölgeye gitmek için hazırlanan geminin mürettabatına Amanda’da katılmaktadır. Tabii ki bu gibi durumlardan hiçbirinin haberi yoktur yani mürettabat bu gibi bilgileri bilmemektedir. Amanda Sevastopol’a vardığında uzay istasyonunda işlerin yolunda olmadığını ve vahşi bir seri katilin cirit attığını öğrenir. Amanda için ölüm kalım savaşı başlar. Bundan sonra hikaye daha da boyut atlayarak bambaşka bir hikayeye rastlamaktayız. Tabii ki vahşi canavarların ürkütücü yapısı oyunun korkutucu tarafına öne sürerken, oyuncuların da asıl isteğini karşılamaktadır.

Layers of Fear

Layers of Fear, Unity Engine yaptığı en keyifli oyunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu korku oyunun heyecan yaşatmaması ve sıradanlaşmasının ardından böyle gerçeçki bir hazzı oyuncuya aşılayan bir korku oyunu görmek sevindirici. Oyunda bol bol jumpscare bulunduğunu sizlere hatırlatırken, özellikle bu oyunu oyanrken içeceklerinizi uzakta tutmanızı tavsiye ederiz. Hikaye diğer oyunların konusuna bakacak olursak farklı bir konu karşımıza çıkıyor. Eskiden çok başarılı olan bir ressamın ailevi problemleriyle boğuşmasına, sanatıyla ailesi arasında kalmasıyla depresyona girmesine ve bunu eserlerinde tablolarında göstermesine şahitlik ediyoruz.

Eserlerini oluştururken verdiği duyguyu oldukça önemseye ressam bir türlü duyguyu katamadadığı için başarısız oluyor, tabii ki başka nedenler de var fakat oyunun girişin böyle bir hikaye bizleri karşılıyor. Koridorların sürekli değişiyor olması ve arkadan verilen seslerin korkutuculuğu hem keyif verirken hemde gerilim tadında sizi daha da zevk almanızı sağlamaktadır. Odadan odaya ilerledikçe bulmacanın şifreleri teker teker bulacasınız ve oyun bambaşka bir hal alacak. Daha fazla spoiler vermeden bu kısa tanıtımı yaparak sizleirn de bu oyunu tercih etmenizi önermekteyiz. PC Korku Oyunları listemizin böylelikle sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!