Ekonomi

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Nelerdir?

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Nelerdir?

Bankaların kredi kartı vermesi, günümüzde oldukça zor şart ve kriterler ile belirlenmektedir. Özellikle kredi kartı borçlarını ödeyemeyen vatandaşların artması ve bu borçlar sebebiyle yasal takiplerin başlatılması sebebiyle, kredi kartı vermek için belirlenen kriterler yükseltilmiştir. Kredi kartı almak için vatandaşların sağlaması gereken başlıca kriterler:

 • Kredi kartı alabilmek için vatandaşların sigortalı olarak çalıştığı ve düzenli gelirinin olduğu bir işe sahip olması gerekmektedir.
 • Kredi kartı başvurusu yapmak için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kartı alma şansı oldukça düşüktür.
 • Kredi kartı almak için vatandaşların bankalara geri ödeme yapabileceğine dair belgeleri sunması gerekmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bazı bankalar kredi kartı vermek için standartları çok yükseltirken, bazı bankalar bu konuda daha kolay temin edilebilir belgeler talep etmektedir. Kolay ve hızlı şekilde kredi kartı alabilmek için öncelikli kural maaş ya da gelirinizi çektiğiniz ve sürekli çalıştığınız bir bankayla çalışmak olacaktır. Bu bankalar ise:

 • Yapı Kredi Worldcard
 • Akbank Axess Kredi Kartı
 • ING Bonus Anında Kart
 • Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı

Kredi Kartı Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı almak için en önemli kriter kredi notu olmaktadır. Şayet aynı bankayla senelerdir çalışıyorsanız, maaşınızı bu bankadan çekiyor ancak ödemelerinizi düzenli olarak yapmıyorsanız kredi notunuz düşük olacaktır. Gelir ve bankayla çalışma kriterlerini karşılamanız durumunda bile kredi notunuz düşük olduğu için kredi kartı başvuru yapmanız mümkün olmayacaktır. Herhangi bir sorun yaşamadan kredi kartı başvuru yapmak için kredi notunun en az 1500 olması gerekmektedir. Kredi notu ve risk grupları se:

 • Kredi notu 1-900 arasında olanlar düşük,
 • 901-1200 arasında olanlar gelir durumuna göre kredi başvurusu yapabilir.
 • 1201-1499 arasında olanlar orta sınıfta kabul edilir.
 • 1500 ve üzerinde kredi notu alanlar iyi grupta kabul edilmektedir.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notunu hesaplamak için özel bir sistem kullanılmaktadır. Bu sistemde birden fazla bileşen dikkate alınmaktadır. Tüm bileşenlerin toplamına göre vatandaşların kredi notu tespit edilir. Buna göre kredi notunu belirleyen faktörler:

 • Kredi ödeme alışkanları yüzde 35,
 • Mevcut borçları ödeme alışkanlıkları yüzde 35,
 • Yeni alınan krediler yüzde 11,
 • Kredi kartı kullanma sıklığı yüzde 10,
 • Diğer unsurlar yüzde 9 oranında kredi puanlarını belirlemektedir.

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Kredi kartı alabilmek için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Vatandaşın kredi notu, gelir özellikleri ve sigortalılık süresi kredi kart başvurusunu belirleyen en önemli unsurların başında gelir. Kredi notu düşük olan kişiler gelir durumuna göre kredi kartı başvurusu yapabilir. Ancak bankalar bu kişiler geri ödeme yapılabileceğine dair kefil ya da ipotek gibi taleplerde bulunabilir. Kredi notu düşük olan ve notunu yükseltmek isteyen kişiler, maaş bankasından kredi kart başvurusu yapmalıdır. Bu kart ile düzenli olarak ödemelerin yapılması gerekmektedir. Kredi notu yükselen kişiler, daha yüksek limitlerde kredi kart başvurusu yapabilir.

Gelir Belgesi Olmayanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Gelir belgesi olmayan vatandaşlar kredi kartı için başvuru yapabilir. Özellikle çalışmayan, öğrenci olan, ev kadınları ya da sigortasız çalışan kişiler bankaya borcu ödeyebileceğine dair belge göstermelidir. Kira geliri olan ya da sigortasız şekilde çalışarak gelir elde eden kişiler, kredi kartı başvurusu yapabilir. Bunun için vatandaşlardan kefil ya da ipotek talep edebilir.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!

casino siteleri