Ekonomi

En Kazançlı İş Fikirleri 2022

kredi kartı provizyon nedir

Girişimin başarısız olmasının arkasında birçok neden olabilir; örneğin, fon eksikliği veya rekabet avantajı eksikliği. Ancak gerçek şu ki, yeni bir işe başlarken sektördeki son trendleri takip etmeyi çoğu zaman ihmal ediyoruz. Geleceğe yönelik bir yaklaşım benimsemiyoruz, başarısız girişimcilerin durmamalarının nedeni bu olabilir. Gerçekten sürdürülebilir ve karlı bir iş sahibi olmak istiyorsanız, son on yılın ve bugünün iş trendlerini kontrol etmelisiniz. İnsanların şimdi ve gelecekte karşılaşabilecekleri sorunları analiz edin; bu sorunları çözebilecek özgün ve uygun maliyetli fikirler bulmalısınız.

İleriye dönük bir yaklaşım benimsemek ışık hızında olmayacak. Bunun için yapmanız gereken en son iş trendlerini, başarı oranlarını kaybetmiş ve popülerliğini kaybetmiş iş fikirlerini incelemektir.

Tavsiye içerik => Tostçu Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Tavuk Yetiştiriciliği

Sağlıklı beslenmeye daha fazla önem veren insanlar, kırmızı et yerine beyaz eti tercih etmeye başlıyor. Son yirmi yılda dünyada tavuk ve yumurta tüketimi artmaya devam etti. Bu durumun tavukçuluğu en karlı işlerden biri haline getirdiğine şüphe yok. Kanatlı sektörü son 10 yılda yaklaşık %200 büyüdü ve önümüzdeki 10 yılda ivme kazanması bekleniyor.

Çevre Dostu İnşaat

Makine ve bina üreten mühendisler ve müteahhitler, kirlilik seviyelerini minimumda tutarak işlerini büyük ölçüde geliştirebilirler. Küresel ısınma ve çevre kirliliği ile ilgili yerel ve ulusal endişeler, büyümek isteyen şirketler için fırsatlar yarattı. Buna çevre dostu boyaların, yapı malzemelerinin veya güneş panellerinin üreticileri ve distribütörleri dahildir.

Bebek Ürünleri

Bebek maması, giysi, ev aletleri ve oyuncakların üretimi ve satışı en karlı ve ilerisi olan işlerden biridir. Türkiye’de 0-5 yaş arası nüfusun 5 milyona yakın olduğu tahmin edilmektedir. Nüfus artmaya devam ettikçe, bu tür ürünlere olan talep de artıyor. İşinizi stratejik olarak konumlandırabilirseniz, çok karlı bir işiniz olabilir.

Dijital Sağlık

Günümüzde insanlar sağlıklarına daha fazla dikkat etmeye ve düzenli olarak sağlıklarına dikkat etmeye başladılar. İnsanlara sağlık, tıp, beslenme ve değerlendirme yöntemleri ile ilgili hizmetler verirseniz, ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz. Eğer geliştirirseniz çok fazla gelir elde etme imkanına sahip olmak zor değil.

Organik Gıdalar

İnsanlar, yoğun şekilde işlenmiş ve kimyasallarla korunan fast food ve içecekler yerine bitki ve hayvanlardan yapılan taze ürünlere yöneliyor. Çeşitli hastalıkları ve küçük hastalıkları tedavi etmek için kullanılan bitkiler, ilaç ve bitkisel takviyeleri üretmek için karıştırılır. Doktorlar, insanların daha sağlıklı ve daha enerjik olabilmeleri için daha fazla taze sebze, yumurta, et ve meyve yemelerini tavsiye ediyor. Bu nedenle taze meyve ve sebzelere ve doğal bitkisel içeceklere olan talep hızla artıyor. Bitkisel ürünleri üretmek ve satmak için gerekli lisans ve izinleri almanız gerektiğini unutmayın.

Metal Ürün

Birçok sanayinin küçük ve orta ölçekli demir araçlara ihtiyacı vardır. Tarım, inşaat ve madencilik, çelik ekipmanların en önemli tüketicileridir. Yerli metal ve çelik üretim işi ve endüstriyel hassas iş ekipmanı üreticileri, en istikrarlı büyüme işletmeleridir.

Gıda Dükkanları

Büyük süpermarketler her zaman popülerdir, ancak tüketiciler özel gıda mağazalarına da ilgi göstermeye başladılar ve büyük meblağlar ödemekten çekinmiyorlar. Şirketiniz yerel olarak üretilen vegan/vejetaryen, glütensiz, şekersiz veya basit sağlıklı gıdalara odaklanabilir. Her zaman kendi pazarınıza sahip olmayı hayal ettiyseniz, hemen harakete geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Yapı Malzemeleri

Her gün yeni binalar inşa ediliyor. Neyse ki, gelişmekte olan bölgelerde birçok yeni konut geliştirme projesi bulunmaktadır. Gelişmekte olan bölgelerde yapı malzemeleri işine girerek para kazanabilirsiniz. Bayilik lisansı almak için yeterli paranız yoksa marangoz, tesisatçı, kaynakçı, duvarcı ve beton tuğla ustası, alüminyum ve cam ustası gibi kişilere malzeme satabilirsiniz.

Zeminler, çelik çubuklar ve kirişler, çakıl, keskin kum, ahşap ve kaplamalar, rotlar, plastik borular, lavabolar ve diğer sıhhi tesisat işleri, çimento, elektrik tesisatları, sürgülü cam kapılar ve pencereler, demir ve güvenlik kapıları, mobilya aksesuarları, tuğla gibi endüstriyel satış yapabilir ve büyük karlar elde edebilirsiniz.

Danışmanlık

İster güvenlik, arama motoru optimizasyonu, pazarlama veya insan kaynaklarına odaklanın, bu sektör 2020’de %11,4 büyüdü ve büyümenin uzun vadede yavaşlaması beklenmiyor. Değişen yasalar, arama motoru optimizasyonu ihtiyacı ve çeşitli gelişen mobil cihazların kendilerini temsil etme ihtiyacı şirketler için sorunlara neden oluyor. Şirketlerin yardıma ihtiyacı var ve bunun için ödeme yapmaya hazırlar. Bu uzmanlığı sağlayabilirseniz, çok para kazanabilirsiniz.

Bilişim Destek

Genel olarak bilgisayar teknolojisi şüphesiz en karlı iş alanlarından biridir, ancak bilgi işlem hizmetleri çok daha iyi performans gösterir. Yerinde yönetim sistemi veya sistem tasarımı ne olursa olsun, bu alandaki satışlar bir önceki yıla göre %15 arttı. Siber suç ve DDOS saldırılarındaki artışla birlikte şirketler veri korumasına, güvenlik açıklarına ve güvenliğe giderek daha fazla önem veriyor. Bu nedenle şirketlerin BT destek şirketlerine akın etmesi şaşırtıcı değil.

Muhasebe Hizmeti

Muhasebe, ekonomik krizden etkilenmeyen sektörlerden biridir. Mümkünse, güvendiğiniz ve sizi tanıdığınız kişilerle iyi bir iş ilişkisi kurun. Muhasebe tecrübesine sahip olmak avantajlı olsa da muhasebe firması açmanıza gerek yoktur. Yanlış işi yapmak yerine lisanslı profesyonelleri işe alabilirsiniz. Ancak yine de çok fazla sorumluluğunuz olduğu için bulanık sulara dikkatli bir şekilde dalmanız gerektiğini unutmayın.

Mimarlık Şirketleri

İster inanın ister inanmayın, birkaç yıl önce dibe çöken bu sektör hızla geri döndü. Son 12 ayda sektör yüzde 14 büyüdü. Peyzaj tasarımından rölöve, çizimden teknik resim hizmetlerine kadar yavaşlama belirtisi yok. Bu büyümede mimarların yardımıyla toparlanan emlak piyasasının büyük etkisi oldu.

Tasarruf Aletleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte enerjiye olan talep artmaktadır. Enerji üretimi ve enerji talebi eşzamansız olarak arttığında, enerji daha pahalı hale gelir. Faturaların yüksek olması da insanları tasarrufa yönlendiriyor. Bu nedenle enerji tasarruflu ekipman sektörü, iş kurmak isteyenler için büyük bir cazibe merkezidir. Hatta bazı bayi şirketleri çok cazip fiyatlar ve yüksek getiri fırsatları sunuyor.

Sanal Gerçeklik Cihazları

Sanal gerçeklik günümüzün en gelişmiş oyun teknolojisi ve bu alana girip aksesuarlarını satmak için en ideal zamandayız. Sanal gerçeklik ürünleri zaten piyasada oldukça popüler. Öte yandan, sanal gerçeklik aksesuarları hala büyüyor. Bu alanda başarılı olmak için teknik bir dahi olmanıza gerek yok. Sadece koruyucu kaplar için çıkartmalar veya farklı tasarımlara sahip sanal gerçeklik gözlükleri tasarlayın.

Fitness

Bu başlık, günümüzün en popüler trendlerinden ikisini içeriyor: spor ve teknoloji. Spor teknolojisi söz konusu olduğunda seçenekler neredeyse sonsuzdur ve bu büyüklükte bir alanı incelemek yorucu olabilir. Mevcut tüm teknolojileri ve spor teknolojilerini birleştirmenin birçok yolu vardır. Yoga öğreten bir akıllı telefon uygulaması yapabilir, spor eğitimi için akıllı bir saat tasarlayabilir veya giyilebilir fitness teknolojisi tasarlayabilirsiniz. Ayrıca piyasada bulunan fikirleri alıp değiştirerek de benzersiz ürünler elde edebilirsiniz. Örneğin; engelliler için spor uygulamalarını veya çocukların fitness saatlerini görüntüleyebilirsiniz. İş fikriniz belirli grupların spor geliştirmesine yardımcı olabilirse, iş fikriniz başarılı olacaktır.

Glutensiz Tatlı

Herkes tatlıları sever. Ne yazık ki, glütene karşı hassasiyet nedeniyle bazı insanlar bu keyfi bizim gibi tadamıyor. İşte burada müdahale ediyorsunuz. Glutensiz tatlılarda uzmanlaşmış pastane çok özel bir hizmet alanıdır. Bu özel alerji durumuna duyarlılığınız, sizi glutensiz fırınlardan farklılaştıracak ve müşterilerin sizi seçmesine yol açacaktır. Glutensiz gıda sektörü her geçen gün büyüyor. Şimdi bu alana girmek için çok geç olmamalı.

Ortak İş Ortamı

Geleceğin ofis trendleri de değişiyor. Yüksek kiralar nedeniyle, küçük işletmelerin ayrı bir ofis maliyetini karşılaması zordur. Bu nedenle günümüzde insanlar paylaşımlı bir ofis alanında çalışma fikrini tercih etmektedirler. Bu sadece şirketin kiralama maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda onlara uzmanlık, bilgi ve becerileri paylaşma fırsatları da sunar. Uygun bir yeriniz varsa, halka açık iş merkezlerinde kullanıma açmak yüksek marjlı bir iş fikri olacaktır ve düşük sermaye ile başlayabilirsiniz.

Danışmanlık

Danışmanlık hizmeti sektörü, profesyoneller ve uzmanlar için çok makul iş fırsatları sunmaktadır. Pek çok farklı faktör nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl içinde sektörün bir üst limite sahip olabileceği, olası değişikliklerin bir kısmının olumlu olacağı, diğerlerinin ise artan işsizlik, yüksek enflasyon veya girişimcilik eğilimi artışı gibi olumsuz nedenler olacağı söyleniyor. Bu sektöre girerek, insanların sorunlarını çözmelerine yardımcı olabileceksiniz. Ayrıca birçok alanda danışmanlık hizmeti verilebilir: eğitim, istihdam, kariyer ve müşteri danışmanlığı hizmetleri verebileceğimiz örneklerdir.

Otomobil Şarj İstasyonu

Bahsettiğimiz çoğu iş fikri gibi, araba şarj istasyonu açmak da gelecekte yapılabilecek işlerden biri olabilir. Bunun bir nedeni, insanların çevre koruma bilincinin güçlenmesi, diğeri ise elektrikli araçların fiyatlarındaki düşüş. 2050 yılına kadar otomobil satışlarının %65’inin elektrikli otomobil olacağı söyleniyor, bu da elektrikli otomobillerin benzinli otomobilleri geride bırakacağı anlamına geliyor.

Evcil Hayvan Pansiyonları

Evcil hayvan bakımı olağan hale gelmesine rağmen, evcil hayvan sahipleri çeşitli seyahatlerde evcil hayvanlarını yanlarında taşımamaktadır. Bu nedenle insanlar bu durumda özel hayvan yatakhanelerini kullanarak uzaktayken kendilerine iyi bakılmasını sağlamayı umarlar. Evcil hayvanlar ailenin bir parçası olarak kabul edildiğinden onların sağlığı için para harcamak kaçınılmazdır.

Gelin bu işin neden karlı bir iş olabileceğini kanıtlayan ana noktalardan bahsedelim. Evcil hayvan sahipleri yılda 5,4 milyar ABD doları kadar harcama yapıyor; bu oranın önümüzdeki birkaç yıl içinde 96 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Rakamlar açıkça gösteriyor ki bu iş fikri çok umut verici.

Emlak Sektörü

Kentleşme hızındaki hızlı artış, her yıl binlerce insanın şehirlere akın etmesine neden olmaktadır. Bu göçün arkasında iş bulmak veya yaşam standartlarını iyileştirmek gibi birçok neden var. Bu eğilim nedeniyle, uygun fiyatlı konut bulma talebi de artıyor.

Gayrimenkul sektörü, bu alanda hizmet veren ve komisyon alan emlakçılar, brokerler ve inşaat şirketleri için de büyük istihdam olanakları sağlamaktadır. Emlak ofisi açmak, gelecekte kazançlı işlerden biri olabilir. Bu sektöre girmek istiyorsanız, bölgenizde iş yapmak için belirli bir iş deneyimine ve izin veya lisansa sahip olmalısınız.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

3 Yorum

Yorum yap!

casino siteleri

Online casino siteleri