Oyun

En İyi Mobil Oyunlar | Nisan 2023

En İyi Mobil Oyunlar
Yazar - Enes Sivri

Mobil oyunlar, hayatımızın her anında ihtiyaç duyduğumuz telefonlarımız için olmazsa olmazlardan birisidir. Bu sebepten dolayı günümüzde binlerce farklı mobil oyun kategorisinde farklı oyun çeşitleri yer almaktadır. Aksiyon kategorisinden tutun da simülasyona kadar sayamadığım oyun türleri oyuncuları mobil platformda beklemektedir.

Haziran ayına özel olarak sizlerle birlikte en iyi mobil oyunlar başlığı altında bir paylaşımda bulunmak istedim. Mobil oyunları genel olarak Android platformuna özel olarak paylaşmak istedim. Sebebi de İOS’a göre Android platformunun daha fazla talepte olmasıdır. Sizler için bu ay içerisinde popüler olan ve üst sıralara çıkmayı başarmış isimleri listeye eklemekteyim. Umarım sizler için de faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

İçindekiler

En İyi Mobil Oyunlar

Mobil telefon ve tabletlerinizde oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunları sizler için listeledim. Umarım listeye eklemiş olduğum oyunları beğenir ve oynama fırsatı yakalarsınız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçiş yapabiliriz.

Rush Royale

Son zamanların en dikkat çeken ve popüler olan oyunlarından birisi de Rush Royale isimli oyundur. Kale savuma oyunu olarak geçen bu oyun, son zamanlarda market üzerinde bir hayli yoğun olarak indirilmektedir. En iyi online mobil oyunlar arasında yer alan bu serimiz, son derece eğlenceli bir kule savunma oyunudur. Amacımız kulemize doğru gelen canavarları yok etmek ve kulemizi en iyi şekilde savunmaktır.

PvP olarak ifade edilen bu oyun türü, birçok farklı mod ile oyuncularını karşılamaktadır. Oyun içerisinde onlarca farklı klanlar da yer almaktadır. Bu klanlara katılım sağlayarak sizlerde klan savaşlarına dahil olabilirsiniz. Bu sayede özel etkinliklerden de kolaylıkla yararlanmış olacaksınızdır.


Call of Duty Mobile

Aksiyon ve savaş tarzı oyunları sevenlerin mutlaka denemesi gereken oyunlardan birisi Call of Duty Mobile oyunudur. İlk çıktığı günden bu yana popülerliğini korumayı başarmış bir isimdir. Bilgisayar platformlarında bizleri karşılan Call of Duty, şimdi de mobil platformlarda bizleri beklemektedir. En iyi battle royale modlarından birisine sahip olan bu oyunda, aksiyon ve macera oyuncuları beklemektedir.

Oyunda farklı oyun modları da yer almaktadır. Birisi battle royale iken diğeri deathmatch modudur. Her iki modun da farklı oyuncuları yer almaktadır. Birisinde hayatta kalmak için mücadele verirken diğerinde de belirli bir ölüm sayısına ulaşılmaya çalışılmaktadır. Mücadeleyi en iyi şekilde verebileceğiniz Call of Duty Mobile, geniş kapsamlı ve detaylı bir harita yapısına sahiptir. Sizlerde oyunu hemen indirerek aksiyona ve maceraya dahil olabilirsiniz.


Brawl Stars

Supercell tarafından geliştirilen Brawl Stars, her geçen gün daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. Online aksiyon kategorisinde yer alan bu seri, günümüzde her yaştan oyuncuya hitap eden bir oyundur. Oyunda bosslar ile birlikte bir mücadele vermekteyiz. Karakter seçimimizi yapıyoruz ve elimizde yer alan silahlar ile birlikte düşmanlarımızı öldürmeye çalışıyoruz.

Oyun içerisinde onlarca farklı oyun modu yer alıyor. Bunlar sırası ile şu şekildedir; Soygun Hesaplaşma, Savaş Topu, Basket Savası, Ödül Avı ve Elmas Kapmaca. Oyun son derece renkli ve hareketli bir yapıya sahiptir. Bunun yanında birbirinden farklı oyun seslendirmeleri ve animasyonları da yer almaktadır. Ayrıca sınırlı süredeki etkinlikleri de kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.


PinOut

Mobil platformun en popüler ve sevilen oyunlarından birisi de PinOut isimli bir oyundur. Mediocre stüdyosu tarafından geliştirilen bu oyun, her geçen gün daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. 10 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olan bu seri, arcade alanında en iyi isimlerden birisidir.

Bilgisayarlarımızda oynamış olduğumuz ve tarihi eski zamanlara dayanan Pinball, bu oyunda bizleri karşılamaktadır. Oyunda amacımız ortada yer alan topu, sağ ve sol tarafta yer alan kollar ile birlikte kontrol etmektir. Mümkün oldukça en uzak mesafeye taşımaya çalıştığımız bu oyunda sadece kol değil, top fırlatıcımız da yer almaktadır. Renkli bir oyun yapısına sahip olan PinOut, ara ara oyuncularına sürpriz hediyeler de sunmaktadır. Ayrıca mini oyunlar ile birlikte ek süre kazanabilmekteyiz.


Dessert DIY 

Yaz aylarının olmazsa olmazlarından birisi dondurma yemektir. Peki siz hiç dondurma yaptınız mı? Eğer cevabınız hayır ise Dessert DIY oyunu tam olarak size göre geliştirilmiştir. Sıcak yaz günlerinde severek ve eğlenerek oynayabileceğiniz bir oyun türüdür. Lezzetli dondurmalar yaparak farklı deneyimler yaşayabileceksiniz. Yaptığınız dondurmaları da müşterilerinizin beğenebilmesi için en iyi şekilde süslemeniz gerekmektedir. Oyun genel olarak her yaşa hitap ettiği için eğlenceli olarak tanımlanmaktadır. Sizlerde boş vakitlerinizi bu oyun ile birlikte giderebilirsiniz.

Simülasyon tabanlı olarak geliştirilen bu seri, bir tür tatlı yapma oyunu diyebiliriz. Müşterilerinizin istekleri doğrultusunda dondurmalar yapıyor ve en iyi şekilde süsleyerek sunuyorsunuz. Basit kontrolleri ve harika grafikleri ile birlikte harika bir oyun deneyimi sunmaktadır. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyunda kendinize özgü bir tat keşfedeceksiniz.


Shadow Fight 3

İsmini sıklıkla duyduğumuz oyunlardan birisi de Shadow Fight 3 serisidir. NEKKI stüdyosu tarafından geliştirilen bu oyun, marketin aksiyon kategorisi içerisinde yer almaktadır. Uzun yıllardır oyun piyasasında yer alan ve en çok sevilen oyun modellerinden birisidir. Kahramanlarınızın gölgesi ile birlikte rakiplerinizi yakın savaş teknikleri ile birlikte nakavt etmeniz gerekmektedir.

En güçlü savaşçılar ile mücadele vereceğiniz bu oyunda, en iyi silahları bulmanız da önemli bir konudur. Bunun yanında oyunda üç dövüş tarzı yer alıyor ve hepsini de öğrenmeniz gerekmektedir. Destansı bir savaş niteliği içeren Shadow Fight 3, her geçen gün büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. Gerçekçi grafikler ve harika animasyonları ile birlikte oyuncularını mobil platformlarda beklemektedir.

Among Us

Bir dönemlerin en popüler oyunu olan Among Us, günümüzde de büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Innterslotch LLC stüdyosu tarafından geliştirilen bu oyun, her geçen gün daha büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmaktadır. 500 milyondan fazla indirilme sayısına sahip olan Among Us, harika bir strateji ve rekabetçi bir oyun türüdür.

Oyun çok oyunculu şekilde oynanmaktadır ve onlarca kişi ile aynı oyunda yer alabilirsiniz. Among Us serisinde bir katil ve 9 tane oyuncu yer alıyor. Burada amaç katili bulabilmek ve oylamalar dahilinde katil olan kişiyi açığa çıkarmaktır. Son derece eğlenceli bir o kadar da riskli bir oyun yapısına sahiptir. Ayrıca aksiyon kategorisinin üst sıralarında her daim yerini korumaktadır. Sizlerde direkt olarak oyunu oynayabilir ve oyuncu arkadaşlarınız ile birlikte oynamaya başlayabilirsiniz. Genel olarak discord üzerinden among us oynamayı tercih ediyorlar, sizde bu platform üzerinden oynayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi Mobil Oyunlar başlığı altında paylaşımda bulunmaktayım. Listeye eklemiş olduğum oyunları android ve ios platformlarından kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan yorum kısmına mutlaka görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Ayrıca listeye eklenmesini istediğiniz oyunları da yorumlarda kolaylıkla belirtebilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

Yazar hakkında

Enes Sivri

Yorum yap!

casino siteleri