Oyun

En Çok İndirilen Mobil Oyunları

En Çok İndirilen Mobil Oyunlar
Yazar - Editor

En çok indirilen mobil oyunları 2020’nin ilk ve son çeyreğinde mobil tarafında en çok tercih edilen oyunlar belli oldu. Yabancı bir araştırma firmasına göre belirlenen bu oyunlar daha çok indirmelere ve değerlendirmelere dayanmaktadır. 2020 yılıının ikinci çeyreğinde tam 14 milyar indirilen oyun sayısı ile en yüksek yıllardan bir tanesini yaşamaktayız. Özellikle pandemi döneminde herkesin evde olması, canlarının sıkılmasıyla oyunlara yüklendiler. Hal böyle olunca da indirme sayılarında ciddi oranda bir artış gözlemlendi.

Google Play tarafında bizleri %25 artış beklerken bu sayı 11 milyar gibi yüksek bir değerde görülmektedir. En çok indirilen ve para harcayan ülkeler arasında yer alan ABD ve japonya indirme sayılarında diğer ülkeleri geride bıraktı. Böylelikle pandemi döneminde cirolarında büyük bir artış gören oyun firmaları daha da güçlü hale gelmiştir. 25 milyar dolara yakın para harcayan oyuncular, en çok parayı Roblox adında bir oyuna harcamışlardır. Dünya çağında en çok indirme sağlayan oyun olarak ise Save The Girl adında bir oyunu görmekteyiz. En çok indirilen mobil oyunları neler gelin hep beraber bakalım.

En çok indirilen mobil oyunlar

Save The Girl

En çok indirilen mobil oyunları listemizde ilk sırada ücretsiz olarak indirilebilen bir mobil oyun olarak karşımıza çıkan Save The Girl, birçok açıdan oldukça eğlenceli ve keyifli bir oynanış sunmaktadır. Oyunun kısaca hikayesini anlatırsak, kötü niyetli kişiler tarafından kaçırılan kızı kurtarmak için uğraşmamız ve kaçmasında yardım ederken bu esnada yakalanmamaya çalışmamızı konu edinmektedir. Bölüm sayısının oldukça fazla olması, oyunun hemen bitmemesini sağlarken bu keyifli oyunun uzun süre bıkmadan oynanmasında etkilidir.

Her bölümde kızı kurtarmak için kullanıcıya iki seçenek sunulur. Bunlardan bir tanesi kızı kurtarmak için doğru seçenek diğeri ise kızın yakalanmasına neden olunan seçenektir. Oyunun ilk başlarında görevler oldukça kolay gelse de gittikçe zorlaşılan görevleri gördükçe oyuncular bıkma noktasına bile gelmektedir. Geçtiğimiz görevlerin sonucunda oyun ödül olarak bize coin vermektedir. Bu coinler ile birlikte kıyafet, ayakkabı veya saçınızı şekillendirebileceğiniz aksesuarlar elde edersiniz. Oyunun en önemli noktası ise yanlış seçenek işaretleme sınırıdır. Burada yanlış seçeneği 50 kere işaretlerseniz oyun sizi başa atar ve geçtiğiniz bölümleri tekrar oynamak zorunda kalırsınız, bu yüzden seçenekleri işaretlerken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir.

Gardenscapes

En çok indirilen mobil oyunları listemizin ikinci sırasında sürekli reklamlarda gördüğümüz ya da instagram’da gezinirken karşımıza çıkan Gardenscapes oyununa yakından bakalım. Videolarda göründüğü kadar güzel bir oyun mu yoksa sıkıcı tarafları da var mı beraber inceleyelim. Oyunu açtığınızda bir karakter size yardım etmektedir. Bu karakterin yardımı sayesinde neleri yapmanız gerektiğini hatırlatır ve görevleri atlamadan yapmış olursunuz. Görevler daha çok konağımızı yeniden tasarlama veya bahçede yer alan pislikleri temizleme ve parlatma işlemlerini uygulama gibi görevler bulunmaktadır.

Tasarımları kullanıcı istediği gibi değiştirme hakkına sahip olurken, size sunulan 3 seçenekten bir tanesini işaretleyerek yolunuza devam edersiniz. Oyunda yıldızlar kazanmamız gerekmektedir, bu yıldızları farklı görevler yaparak kazanmak mümkün. Eşleştirme oyunları ya da balon patlatma gibi oyunları yaparak yıldız sahibi olabilirsiniz ve böylelikle bölümleri geçmede kullanabilirsiniz. Görevleri geçtiğimizde oyun bize altın vermektedir. Bu altınları ise bahçenin güzelleştirilmesinde kullanabilir, ya da başarısız sayılan görevlerde bu altınları kullanarak geçiş hakkı kazanabilirsiniz. Oyunda 5 canınız bulunuyor, bu canlar bittiğinde zamanla dolmasını beklemektesiniz. Bu zaman aralığı geçtiğinde haklarınız yeniden dolacak ve oynamaya devam edebileceksiniz.

Garena: Free Fire

En çok indirilen mobil oyunları listemizin üçüncü sırasında PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile oyunları gibi bir battle royale oyunu olan Fire Fire oldukça zevkli ve tercih edilen oyunlardan bir tanesidir. Oyun diğer battle royale oyunları gibi zorluğu yüksek seviyededir. Gerçek oyuncularla oynadığınız bu oyunda belli bir alana atlamak daha sonra loot yaparak kendinizi güçlendirmeniz gerekmektedir. Alanın daralmasını takip ederek son kalanlar arasında olmanız lazım. Bu sırada karşınıza çıkan rakipleri de çeşitli stratejiler kurarak alt etmeniz gerekecektir. Oyuna 50 kişi başlar ve sizi çıkaracak olursak 49 tane rakip yer almaktadır.

Bu oyunda hemen pes etmek oldukça basittir fakat pes etmeyip savaşanlar, antrenman yapanlar oyundan asıl zevki almak isteyenlerdir. Sizde onlardan olmalısınız, daha çok kozmetiğe değil karakterinize önem verin. Ayakkabınız renki olsun, kıyafetiniz çiçekli böcekli olsun diye bakmayın, nasıl daha iyi savaşabilirsiniz kamufle olabilirsiniz bunları düşünün. Oyunda 8 karakter yer almaktadır, hepsinin farklı güçlü özellikleri bulunurken bu diğer karakterlerin kilitlerini açmaya odaklanın. Karakterleriniz seviye atladıkça özellikleri de gelişecek ve daha az hasar almaya başlayacaktır. Oyunun temel mantığın anlarsanız ve aklınızı kullanırsanız şampiyon olmak o kadar zor gelmeyecektir.

Brain Test

En çok indirilen mobil oyunları listemizin dördüncü sırasında, bulmaca çözmeyi çok seviyorsanız, araştırıp bulduğunuz sorular hoşunuza gidiyorsa Brain Test tam size göre diyebiliriz. Ücretsiz indirebileceğiniz oyunlardan bir tanesi olan Brain Test keyifli mobil oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyun kolay seviyeden başlayarak sizin zekanızı ölçer, daha sonra bölümleri geçtiğinizde zor bölümlere geçmeye başlarsanız. İçinde 10 bölüm yer alan fakat bu bölümlerin içinde 285 adet farklı seviyenin yer aldığı bir zeka oyunudur. Soruları dikkatli olkumanızı öneririz çünkü genelde şaşırtmacalı sorular karşımıza çıkmaktadır. Bu sorular sadece yazılı değil figür şekilden veya nesnelerin ayrıştırılması şeklinde de sorulabilmektedir.

Dediğimiz gibi şaşırtmak bu oyunun ana kurallarından bir tanesidir. Normal hayatta bildiğiniz bir nesneyi orada farklı yollardan sorarak sizin farketmenizi sınamaktadır. Oyunda yer alan ipucu seçeneği sayesinde takıldığınız noktalarda ipucunuzu kullanarak o bölümü atlayabilirsiniz. Fakat bu ipuçlarının kullanımı puan şeklindedir. Başlangıçta 50 puan size verilirken her ipucu kullanmak istediğiniz 25 puan sizden gider. Bu yüzden ipuçlarını hiç bilemediğiniz sorularda kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu puanlar sadece başlangıçta gelmemektedir, reklam izleyerek ya da sosyal medya hesaplarınızı bağlayarak da kazanabilirsiniz.

Subway Surfers

En çok indirilen mobil oyunları listemizin beşinci sırasında, arcade oyun türünde karşımıza çıkan Subway Surfers ücretsiz olmasıyla birçok kişinin sevidği oyunlar listesinde yerini almıştır. Oyunun konusu bir gencin Dünyanın farklı şehirlerinde duvarlara ya da trenlere grafiti yapması üzerine geçmektedir. Bu grafitileri yaparken bekçinin yakalamaya çalışması ve çocuğun da kaçması bir oyun dönüştürülmüştür. Tabii ki kaçarken zıplamalar, hoplamalar köpeğin kovalaması gibi birden fazla detay oyunda bulumaktadır. Bu kovalamaca da en fazla ödülün toplanması amaçlanmaktadır. Bölümler geçtikçe oyun daha da hızlı bir hal alacak ve barikatlar birden önünüze çıkacak böylelikle daha zor bir oyunla karşı karşıya kalacaksınız.

Subway Surfers oyununda birden fazla bölge yer alırken her bölgenin de teması farklılık göstermektedir. Her güncelleme ile birlikte yeni temaların eklenmesi oyundaki zevki de artırmaktadır. Tek bir karakter değil birden fazla karakterin yer aldığı bu oyunda kaykaylar da konumlandırılmıştır. Bölümleri geçerek kazandığınız paralarla bu karakterleri açabilirsiniz, kaykay elde edip daha hızlı yol alma şansını yakalayabilirsiniz. En çok indirilen mobil oyunları listemizin sonuna geldik diğer oyunları da aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Ghost of Tsushima İnceleme

En çok indirilen mobil oyunlar listesi

  • Save The Girl
  • Gardenscapes – New Acres
  • Free Fire
  • PUBG MOBILE
  • Ludo King
  • Subway Surfers
  • My Talking Tom Friends
  • Fishdom: Deep Dive
  • Brain Test: Tricky Puzzles
  • Hunter Assassin

 

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!