Nedir ? Sağlık

Dermovate Krem Faydaları Nelerdir?

Dermovate Krem Kullanıcı yorumları

Dermovate krem deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle vücutta meydana gelen şişlik, kaşıntı ya da kızarıklık gibi problemlerde doktor tarafından reçete edilen ilaçlardan biridir. Özellikle Dermovate krem sedef ve egzama gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle kaşıntı engelleyici etken maddeleri sayesinde hastanın rahatlamasını sağlar.

Dermovate Krem Nasıl Kullanılır?

Dermovate krem doktor reçetesi ile satılmaktadır. Kremin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Dermovate krem yüzeysel cilt bakım sorunlarında kullanılır. Ancak Dermovate merhem, derinin alt tabakasında meydana gelen sorunların tedavisi için kullanılmaktadır. Merhem formunda olan Dermovate krem daha yağlı bir yapıya sahiptir. Dermovate krem çeşitleri ise:

 • Dermovate krem özellikle deri üzerinde meydana gelen yüzeysel problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Çok ciddi tedavi ve müdahale gerektirmeyen sağlık sorunlarında kullanılır.
 • Dermovate merhem ise özellikle deri altına nüfuz eden sağlık sorunlarında kullanılmaktadır. Özellikle daha yağlı ve yoğun bir kıvama sahip bir formudur.
 • Dermovate losyon ise özellikle vücutta kremin ulaşamayacağı ya da sürülmesi sakıncalı olan bölgelere sürülmektedir. Egzama ve sedef hastalıklarında genellikle losyon kullanılmaktadır.

Tavsiye içeriğimiz =>Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Dermovate krem korizon içeren bir ilaçtır. Bundan dolayı da doktor kontrolünde ve önerisinde kullanılması gerekir. Dermovate krem içerisinde %0.05 klobetazol ve 17 propiyonat bulunur. Bundan dolayı da bilinçsiz kullanımlarda yan etkileri daha fazla olmaktadır. Dermovate krem yalnızca bir yaşından büyük kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Dermovate Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Dermovate krem kortizonlu bir ilaçtır. Yanlış ya da hatalı kullanım özellikleri ciddi sorunların yaşanmasına yol açabilir. Bunlar:

 • Deride incelme, deride aşırı duyarlılık, yüz ve dudaklarda şişme meydana gelebilmektedir.
 • Vücutta tüylenme artışına yol açabilir.
 • Kilo alımına sebep olabilir.
 • Saçlarda incelmeye ve dökülmeye sebep olabilir.
 • Çocuklarda kilo artışı ile beraber büyümede yavaşlama meydana gelebilir.
 • Kan şeker seviyesinde artışa ve idrarda şeker görülmesine yol açabilir.
 • Kan basıncında yükselmeye sebep olabilir.
 • Göz içi basınç olarak ifade edilen glikomun belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.
 • Bu yan etkileri yaşamamak için ilacın yalnızca reçete edilmiş olması ve doktor önerisi ile kullanılması gerekmektedir.

 Bu yazıyı okuyan kullanıcılarımızın beğendiği içerikler;

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Yüzdeki Çukurlar ve Delikler Nasıl Geçer?

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!