Ekonomi

Debit Kart Nedir?

debit kart nedir

Debit kart sayesinde banka hesabınızda bulunan parayı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Debit kart aslında günlük hayatta kullandığımız maaş kartı veya hesap kartı olarak bilinmektedir. Kredi kartında geri ödeme zorunluluğu varken Debit kartta böyle bir şey yoktur. Kartınızın içinde olan para kadar harcama yapabilir ve borçlanma gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Biz de yazımızda siz değerli okuyucularımız için Debit Kart nedir sorusuna elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Debit Kart ile Neler Yapılabilir?

1- Hesabınızda ne kadar para varsa o kadar harcama yapabilirsiniz. Böylelikle fazla harcama yapmaktan kaçınmış olursunuz. 

2- Taksit seçeneği olmadığı için fazla alışveriş yapamazsınız. Taksitli alışveriş insanları alışveriş yapmaya itmektedir. 

3- Debit kart sayesinde nakit para taşıma derdinden kurtulmuş olursunuz. Böylelikle nakit parayı kaybetme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. 

Akbank Debit Kart Nedir?

Akbank debit kart sayesinde, hesabınızda direkt olarak harcama yapabilirsiniz. Akbank debit kart sahibi olmak avantajları da beraberinde getirmektedir. Akbank kredi kartı gibi hesap kartlarında yapılan harcamalarda da chip para kazanabilirsiniz. Banka kartını internete açmak istiyorsanız kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri aracılığıyla basit bir şekilde online alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. 

ATM üzerinden kartsız nasıl para göndereceğinizi öğrenmek istiyorsanız: ATM’den Kartsız İşlemle Nasıl Para Gönderilir?

Visa ve Mastercard Debit Kart Farkları

debit kart özellikleri

Visa ve Mastercard günümüz dünyasında en çok bilinen ve tanınan finans kuruluşları arasında bulunmaktadır. Bu kuruluşların birçok banka ve kredi kartı olduğu için bu kartlar arasında ne gibi farklar var herkes merak ediyor. Pazarın %70’lik bir kısmına sahip olan bu iki kuruluş, birçok yerde ödeme yapma imkanı sunmaktadır. Bu iki kart arasında çok fark yoktur. Dünyada neredeyse her yerde bu iki tip kart geçerlidir diyebiliriz. Bu iki firmada kullanıcılarına çeşitli kampanyalar sunarak onları memnun etmeye çalışmaktadır.

Debit Kart Nasıl Alınır?

Yazılı bir şekilde başvuru yaparak çok kolay bir şekilde bankanızın debit kartına sahip olabilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınıza göre tercih yapmanız önemlidir. Örnek vermek gerekirse yıllık kart ücreti istemeyen bir karta başvurmanız daha doğru olacaktır. 

Garanti Paracard Debit Nedir?

Garanti paracard sayesinde banka hesabınız ile hem online hem de mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz. Tabii ki para çekme ve yatırma işlemleri dahil olmak üzere birçok kampanyadan da yararlanma fırsatı bulabilirsiniz. Paracard ile harcama yaparak bonus kazanabilirsiniz. 

Kartınızı online alışverişe açmak istiyorsanız oldukça kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemi yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile görüşerek oldukça kısa sürede online alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. 

Debit Kart mı Kredi Kartı mı Daha İyi?

Bu iki kart arasında seçim yapmak çok kolay değildir çünkü her iki kartında kendine göre artı ve eksileri bulunmaktadır. Kredi kartı ile borç sahibi olabilirsiniz ancak diğer yandan taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Böylelikle yüksek fiyatlı ürünleri taksitli bir şekilde satın alarak kullanabilirsiniz. Debit kartı ise hesabınızda ne kadar para varsa o kadarını harcamanıza olanak sağlayarak borçlanmadan alışveriş yapmanızı sağlar. Bu noktada hangi kartı kullanacağınız tamamen size bağlıdır. 

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için Debit kart nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Umarız sizler içni yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. 

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!