Oyun

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı Belli Oldu

Cyberpunk 2077 fiyat
Yazar - Editor

Cyberpunk 2077, internetin ve teknolojinin oyunun temeline işlenmiş bir şekilde karşımıza çıkan Cyberpunk 2077, bünyesinde barındırdığı özellikler ile oyuncular tarafından büyük ilgi görmektedir. E3 fuarında 50 dklık tanıtımının yapıldığı bu oyunun çıkış tarihi bir türlü netleşme sağlayamadı. Fragman ve oyundan kesitlerin paylaşıldığı videolar ile kullanıcıları oldukça meraklandıran firma hala sessizliğini korumaktadır. 2007 yılının sonlarına doğru The Witcher serisini piyasaya süren şirket bu oyunda da büyük işler başaracağa benziyor. Oyuncuların ön siparişe aldığı Cyberpunk 2077’nin fiyatı, sistem gereksinimleri, kaç gb olduğu gibi detayları paylaşacağımız yazımızın hepsini okuyabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Konusu

Oyunun geçtiği dönem bugünden oldukça farklı diyebiliriz. Daha teknoloji çağı olarak nitelendiren bu dönemde görebileceğiniz her nesne teknolojiyle bağlantılıdır. Oyunun başrolünde karşımıza çıkan, ona V diye hitap ettiğimiz bir paralı askeri canlandırmaktayız. Para kazanmak için karanlık işlere başvuran bu kişiye dair pek çok bilgiyi oyunun ilerleyen dakikalarında bizlere verileceğini unmaktayız. Oyuna başlarkan V diye hitap ettiğimiz bu kişi yani kahramanımızı kendimize göre şekillendirmemiz mümkündür. Karakter oluşturma ekranından istediğimiz değişiklikleri yaparak gerçek hayattaki kendimize bile benzetebiliriz. Oldukça geniş bir yelpazede sunulan karakter oluşturma ekranında, saç ve dövme gibi görsel detayların yanı sıra güç, zeka, refleks ve teknolojiyle bağlantılı nesneler takabileceğimiz eşyalar da bulunmaktadır.

Cyberpunk 2077 oyununda birden fazla sınıf yer alacak olup oyun başında belirli bir sınıf seçme zorunluluğu kalmayacaktır. Bu sınıflar genelde özelliklerine göre ayrılacaklardır. Makine kullanan, hackerlik yapan ya da ekipmanda iyi olan gibi özelliklerde olacaklardır. Night City dediğimiz şehrin içinde özgürce dolaşabileceğimiz alanlarda olduğu gibi görevlerin sabit olarak yapılması yani sadece görevi tamamlamak üzerine tasarlanması söz konusu değildir. Şehirde bol bol dolaşabileceğiniz her türden insanın olduğu ve teknolojinin içinde yaşadığınız bir oyun bizleri bekliyor.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri hakkında pek çok bilgi var fakat en doğru şekilde sizlere yansıtmaya çalışacağız. Grafiklerin üst düzey oluşu ve oynanışdaki çeitlilik bu yapımı diğerlerinden farklı kılmaktadır. Normal bir bilgisayarın düşük ayarlarda kaldırabileceği düşünülürken düşük donanıma sahip PC’ler için bu durum geçerli değildir. PS4 ve Xbox One için piyasaya sürüleceği düşünülen bu oyunun PC sürümü hakkında çeşitli haberler dolanmaktadır. E3 fuarında tanıtılan Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri hakkında az çok bilgi sahibi olmuştuk. Bugünlerde netleşen sistem gereksinimlerini sizler için derledik. Dediğimiz gibi grafik ayarları ve oyun performansını göz önünde bulundurarak oyunun çıkmasının ardından buna göre satın almanızı öneririz. Satın alıp PC’niz kaldırmazsa üzülmenizi istemeyiz.

Minimum:

İşlemci: Intel Core i5-10500T veya AMD FX-8350
RAM: 8 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
Hafıza: 70 GB
İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)

Önerilen:

İşlemci: Intel Core i5-10600 3,30 GHz / AMD Ryzen R5 1600
RAM: 16 GB ve üzeri
Ekran kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Nano 8 GB ya da NVIDIA GeForce GTX 1070
Hafıza: 70 GB
İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)

Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Fiyat

Daha çok yetişkinler için geliştirilen bu oyunun satış fiyatı 249 lira olarak belirlenmiştir. Tabii ki bu fiyat sabit kur üzerinden değerlendirilmektedir. Epic Games ve Steam gibi platformlarda ön siparişe sunulan bu oyuna geleceğimiz aylarda erişmek mümkün olacaktır. Fiyatı belirlenmeden önce çşietli söylentiler dolanmaktaydı. Bunlar, fiyatının oldukça yükske olacağı ya da kur yüzünden satın almakta güçlük çekebileceğimiz hakkında yorumlar yapılırken, bazı firmalar böyle bir durumun olmadığını oyun performansına göre gerekli fiyatın belirleneceğini belirttiler.

Cyberpunk 2077 PS4 Fiyatı: 459,00 TL
Cyberpunk 2077 Xbox One Fiyatı: 468,00 TL
Cyberpunk 2077 PC Fiyatı: 249,00 TL

Mutlaka göz atın => Ghost of Tsushima İnceleme

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi

Birçok dilde çevirisi olan bu oyunun çıkış tarihi hakkında değişiklikleri devam etmektedir. Akıllarda bu oyun hiç çıkmayacak mı ya da insnaları kandırıyorlar mı giib düşünceler de belirmektedir. CD Projekt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 17 Eylül 2020 tarihinde oyuncularla buluşacak olarak söylendi fakat üstünden 2 defa daha değiştirme tarihi ileriye atarak son çıkış tarihi 10 aralık 2020 tarihi olarak belirlenmiştir. Bundan sonra tekrar değişir mi bilemeyiz fakat oyuncuların sabrı tükenmeye başladı diyebiliriz. Oyunun bu kadar kaliteli ve başarılı bir şekilde oyunculara tanıtılmasının ardından beklenti oldukça yükseldi. Bir türlü piyasaya sürülmeyen bu oyunun 10 aralık tarihinde kesin olarak çıkacağı belirtilmiştir.

Cyberpunk 2077 Tanıtım Videosu

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!