Oyun

Call of Duty Warzone Taktikleri

Call of Duty Warzone püf noktaları
Yazar - Hakan Beledin

Call of Duty Warzone taktikleri, Geçtiğimiz aylarda ücretsiz olarak piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, oyun dünyasındaki yerini hala koruyor ve en popüler online oyunlar arasında sayılmaktadır. “Call of Duty: War Zone” 10 Mart 2020’de piyasaya sürülmüş olup bu zamana kadar güncellemeler alarak teknik anlamda daha da güçlenmişir. Bu yazımızda sizlere Call of Duty Warzone taktikleri vereceğimiz gibi neler yapmanız gerektiğini ve nasıl yapmanız gerektiğine dair birkça bilgide paylaşacağız.

Call of Duty Warzone Taktikleri

Düşmeden önce haritayı kontrol edin

Oyunun başında seçtiğiniz iniş bölgesi aslında oyun başlamadan önce yapabileceğiniz en önemli stratejilerden biridir. Kargo uçağının orta sahnesinin başladığını gördükten sonra Battle Royale oyununun harita ekranını açıp daralan gaz çemberinin nereden başlayacağını görebilirsiniz, buna göre nerede nasıl hamle yapacağınızı inene kadar hesaplamak size zaman avantajı sağlarken aynı zamanda gaz çemberinin dışında kalmamanıza olanak tanır. Eğer oyunda çok iyiseniz daha çok kişinini atladığı eyre atlayabilir ve daha oyunun başında çok fazla öldürme sayısına ulaşabilirsiniz.

Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde güveniniz de artacak ve artık korkusuz olacaksınız, fakat o zamana kadar bu gibi stratejiler geliştirebilmeniz önemlidir. Zorlu silahlı çatışmalardan hoşlanmıyorsanız, sağlam ekipman almak için daha da bilinmeyen yerleri keşfetmeniz gerekmektedir.

Daha hızlı düşmek için taktikleri izleyin

Warzone piyasada çıkış yaptığı andan itibaren, oyuncular oyuna nasıl daha hızlı girebilirim bunu düşünmekteydi. Birkaç denemeden sonra oyuna yeni taktikler katılmaya başlandı. Örneğin bunlardan biri hatta en önemlisi olan kargo uçağından haritaya indiğinizde daha yavaş kaymak isterseniz paraşütü patlatabilirsiniz. Froumlarda insanlar tekrar dalmak için ipi kesip paraşütle atlayabileceğinizi söylerken bunun iyi bir fikir olmyacağını düşünen bir kesim de bulunmaktadır.

Her şeyden önce, paraşütü patlatın ve ardından kabloyu kesin. Bu size kısa bir hız artışı sağladığı gibi sizi daha aktif hale getiriyoroyuna daha hızlı başlatmaktadır.

Bir diğer önemli nokta ise son dönemde birçok oyuncunun yaptığı bir durum olan paraşütü kestikten sonra, başlangıç ​​silahını birkaç saniyeliğine kaldıracaksınız, bu da ilk avantajı elde etmek için başka biri düştüğünde ateş etmenize olanak tanır.

Warzone Taktikleri

Battle Royale modunda nakit ödülü diye bir sçeneek bulunmamaktadır, bu nedenle bu cihazı haritada belirtilen “satın alma istasyonunda” kullanabilirsiniz. Bunlar, dronlar ve grup saldırıları gibi çeşitli öldürmeleden sonra gelir, fazla vücut zırhı ve düşürülen ekipman satın almanıza olanakda tanıdığını söyleyebiliriz.

Bu oyunda seçtiğiniz ekipman kadar ilk başta seçtiğiniz karakterinde önemi oldukça fazladır. Her karakterin farklı özelliği bulunduğu için avantajları da farklıdır. Bizim sizlere önerimiz ise Ghost’u varsayılan olarak seçmenizi şiddetle tavsiye ederiz, bu sizi drone ve kalp atış hızı monitörlerinden uzak tutacaktır. Fakat ekipman konusunda her karakter aynı özelliği taşımayabilir buna dikkat edin.

Kaynaklarınızı paylaşın

Oyuncuların yaptığı ve çabuk sıkıldığı duurmlardan bir tanesi de bu oyunu solo modda oynamalarıdır. Eğer takımlarla beraber oynamayı denerseniz bir daha solo oyunlara girmeyebilirsiniz çünkü çok zevklidir. Özellikle anlaştığınız insanlarla birlikte hareket veya saldırmak oyunu iki kat zevkli hale getirmektedir. Bu nedenle takımı taktik olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Eğer oynayacak arakadaşınız yoksa discord gibi platformlarda takım arkadaşı bulabilirsiniz. Takım arkadaşlarınız düşüklerinde onları kaldırmak için koşabilir ve zırhlarınızdan ona da vererek bir daha düşmemesi adına onu koruyabilirsiniz. Aynı şey nakit ve cephane için de geçerlidir genellikle paranızı bir araya getirerek zırh ekipman ya da silah gibi öğeleri satın alabilirsiniz.

Her şeyi pingleyin

Warzone, ekiple iletişim kurmanıza izin veren bir ping sistemine sahiptir. Bu ping sistemi özellikle takım olarak oynadığınızda oldukça işnize yarayabilir. Sadece sizin için değil takım arkadaşlarınızın bıraktığı nesneleri ya da adam var gibi ifadeleri anlayabilir buna göre stratejinizi belirleyebilirsiniz. Bu basit bir tekniktir, ancak lütfen mümkün olduğunca kullanın. Ne kadar çok bilgi paylaşırsanız, ekibiniz o kadar ileri gidebilir hatta şampiyon olmanızı bile sağlayabilir. Evet oyun esnasında sesli konuşarak da anlaşabilirsiniz fakat ping sistemi direkt nesnein veya düşmanın yerini bildirdiği için sesli konuşmadan daha etkilidir.

Ekipmanla yaratıcı olun

Haritaya göz atarken, sizin işinize yarayabilecek ekipman da bulabilirsiniz. Düşmanın görüş hattını, saha korumasını, sessiz alan yükseltmelerini engellemek gibi birçok unsuru ekipmanlarınızla engelleyebilri düşmanın taramasını yapabilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Son dönemde sıkça yapılan ve oyuncuların yapmalarından büyük keyif aldığı bir taktik vardır. Bir drone kullanıyorsanız eğer ve bir takım arkadaşı C4’e sahipseniz, dronun üzerine C4 koyabilir ve onu küçük bir mobil bombaya dönüştürebilirsiniz. İlk başlarda zor gelebilir, alışmak zaman alıyor fakat bunu başarılı bir şekilde tamamlarsanız Youtube için güzel bir video çıkabilir.

Call of Duty Warzone Taktikleri

Ekipmanlarınızı Kullanın

Warzone’da diğer oyunlara göre ölüm sistemi biraz farklı işlemektedir. İlk olarak, oyunun sonuna doğru ölmezseniz, savaş alanına yeniden girmek için bire bir çatışmayı bekleyebileceğiniz hapishaneye gönderileceksiniz. Kaybetseniz bile, paranız varsa ekibiniz sizi geri satın alabilir. Bu yüzden ekip arakdaşlarınızı sevin ve solo yerine takım savaşlarında boy gösterin.

Burada önemli olan bir nokta bulunmaktadır, iki kişi aynı anda giderse, birbirinize yardım edebilirsiniz. Takım arkadaşlarımız çatışmamızı bir kereden fazla izlerken kazanmamıza ve ardından oyuna dönmemize yardımcı olmak için bizi tekrar oyuna geri döndürebilirler.

Oyunda eğer takımla birlikte oynamak istiyorsanız ve eksik kişi iseniz her zaman için kalan üye boşluğunu kkapatmanız gerekir. İstemediğiniz veya takıma zrara veren oyuncular gelebilir. Tam tersine takımla uyumlu hatta bundan sonra hep birlikte oynayabileceğiniz insanlar da gelebilir fakat zaten uyumlu bir takıma sahipseniz bunu düşünmemeniz gerekir.

İHA’larınızı yedekleyin

Oyunu daha etkili bir şekilde oynamak, düşmanları beklemedikleri anda farketmek için bazı teknolojik cihazlar oyuna eklenmiştiri. Bunlardan bir tanesi olan dronlar, Warzone’da düşmanın etrafınızda nerede olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır.

Burada dikkat etmeniz gerekn en önemli unsur ise arkadaşlarınızla birlikte hatta hepberaber dorne çağırma işlemini başlatmamanızdır. Eğer takımınız aynı anda üç dron çağırırsa, bu kolayca farkedilebilir ve sonuçları kötü olabilir.

İşaret fişeklerini izleyin

Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak “Battlefield” da yakındaki oyuncuların görmesi için gökyüzüne bir işaret fişeği gönderen iki durum vardır. Biri beyaz bir parlama yayan bir Recon noktasını yakalamaya başlar ve diğeri kırmızı bir işaret fişeği gönderen bir takım arkadaşını geri takıma kazandırır.

Haritada gezinirken bu sinyallere özellikle dikkat edin çünkü ele geçirme noktasında sizleri bekleyen sürprizler olabilir bunlara karşı hazırlıksız yakalanmayın.

Bıraktığınız yeri değiştirin

Oyunda birden çok harita bulunmaktadır ister ustaların tercih etmediği bir harita isterse ganimet dolu bir harita olsun, haritanın tenha köşelerinde avlayabileyceğiniz oyuncular olmalıdır. Bu gibi yerler her zaman için ilk başlarda kolaylık sağlar. Düşman sizi farketmez ve çıkacağı yeri tahmin edemeyeceği için siz avantajlı olursunuz. Yerleştirme noktanızı değiştirir ve bazen daha yoğun olan bir yere giderseniz geliştirme hızınız daha hızlı olacak ve haritayı daha hızlı öğreneceksiniz. Bu aynı zamanda iyi bir şey olduğunu düşündüğümüz oyun sürecinin ritmini de değiştirecek.

Call of Duty Warzone Tanıtım

 

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!