Ekonomi

Binance Coin Nedir? İşlevleri Nelerdir?

binance
Yazar - Editor

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018 itibarıyla Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para birimi borsası haline geldi.

BNB, yüksek frekanslı ticaret yazılımı geliştiricisi Changchang Peng tarafından kuruldu. Binance başlangıçta Çin’de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin’in giderek artan katı kripto para birimi düzenlemeleri nedeniyle Çin’den ayrıldı.

PARANIZI EN İYİ NEREDE DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZİ ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ! 200.000 TL SANAL PARA İLE
ETKİLİ KAZANÇ SAĞLAYABİLİRSİNİZ! (Ücretsiz Binance Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Binance Coin nedir?

Coin market ilk başlarında yer alan sıralamda görebileceğini bir kripto paradır. Binance coin, kripto para borsası BNB tarafından verilen dijital bir para birimidir. Kripto para birimi, BNB sembolü ile temsil edilir. Ethereum’a benzer şekilde Ethereum blok zincirine dayanır.
Kullanıcılar, hizmeti kullanmak için BNB Exchange tarafından alınan ücretleri ödemek için BNB Coin kullanırlar. Bu ücretler, işlem ücretleri, değişim ücretleri ve listeleme ücretlerini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, diğer herhangi bir kripto para birimi gibi, BNB de desteklenen kripto para birimi borsalarında işlem görebilir.

binance nedir

BNB ve Binance işlevleri nelerdir?

Düşük işlem ücretleri

BNB ücreti Ethereum’dan yaklaşık 20 kat daha ucuz. Ethereum işlem ücretlerindeki artış,  kullanıcılarına ciddi sürtüşme ve ücretler getirdi. BNB ücretleri, yönetim ücretlerini büyük ölçüde düşürerek, farklı geçmişlerden ve ekonomilerden daha fazla yatırımcının katılmasına olanak tanır.

Mutlaka göz atın => Bitcoin Nedir

Binance Akıllı Zincir üzerinde birçok başka çapraz zincir protokolü oluşturulmakta veya devreye alınmaktadır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu Ethereum varlıklarını Binance yatırımcılarına açacak.

Binance Coin’e yatırım yapmalı mısınız?

BNB, rakiplerinin aksine kısa sürede ciddi oranda büyüme sağlayarak kripto para birimi topluluğunu şaşırtan projelerden biri haline gelmiştir. Bir yıl içindeki işlem hacmi açısından BNB, en büyük kripto para borsası haline geldi. Başarı oranı nedeniyle platform, kullanıcılar ve yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Hızla yükselen grafiği farkeden yatırımcılar hedeflerini bu yöne doğru çevirdi.
BNB, güçlü ve kendini adamış bir ekip tarafından desteklenmektedir. Liderlik ve geliştirme ekibi, projenin başarılı bir şekilde gelişmesi için gerekli becerilere ve deneyime sahip kişilerden oluşur. Ekip, platformu daha güvenli ve daha verimli hale getirmek için geliştirmeyi başardı. BNB Coin piyasaya ilk girdiğinde token sayısı 200 milyon olarak belirlenmişti. Bu gelişmeden sonra 200 milyon token’in yarısı BNB ICO’ya satıldı. Satılan bu tokenlerin% 40’ı BNB ekibinde. Diğer% 10’u melek yatırımcılardan geliyor. Bu dönemde, büyük yatırımcılar büyük miktarda BNB aldı. Tanınmış yatırımcılardan Roger Ver de aralarında. BNB’nin güvenliği, bazı kötü niyetli kuruluşların hacklemeyi denediği ve BNB tarafından başarıyla geri püskürtüldüğü 2018 yılında test edildi. Tabii ki her şey daha güvenilir ve özellikli hale getirilmiş oldu. Yine de kesin olarak yatırım yapmalısınız gibi cümleler kuramayız çünkü son dönemde yaşadığı hafif dalgalanmalar Binance’ı da etkiledi. Artış artık çok büyük olmasa da yine de artmaya devam etmektedir.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!