Oyun

Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı Görevi Taktikleri

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı taktik
Yazar - Hakan Beledin

Assassin’s Creed Valhalla’daki ilk görevlerden bir tanesi olan Şeref Bağı görevi sadece bizim değil bütün oyuncuların zorlandığı ve geçemediği bir bölüm olarak varsayılmaktadır. Aslında çok zor değil faka doğru hamleleri yapıp doğru bölgelerden geçerseniz ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. Burada önemli olan nokta çocuk eivor oynamanızdır. Makelemizde yer verdiğimiz Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı görevi için yapmanız gereken bütün adımları anlattık. Nasıl yapacağınıza dair adım adım anlattığımız bu yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı Görevi

Şeref Bağı görevi nereden başlıyor ilk olarak buna değinecek olursak, Eivor’un onları kaçıranların serbest bıraktığı orta sahneden başladığını belirtebiliriz. Bu sahne bittiğinde, doğrudan iskeleye gitmeniz gerekeceği gibi sağlık derecenizin artması açısından kamp kurmanız ve ateş yakmanız oldukça önemldiir. Can değerlerinizi yeniden yükseltmek herhangi bir çatışma esnasında sizi uzun süre ayakta tutmayı sağlar. Daha sonra çevrenizi keşfedebilirsiniz fakat toplayabileceğiniz pek fazla değerli eşya yer almamaktadır bu yüzden vaktinizi boşa harcamayın. Tek bir eşya bulma şansınız var o da gümüştür, fakat çok fazla değeri olmadığı. Bir sonraki adım ise sizi bir sonraki varış noktanıza götürecek olan öndeki ana yolu takip etmenizi öneririm.

Bu yolda yürüdüğünüzde dağa çıkacaksınız.Daha çıkmanız için önünüze çıkacak tepe gibi yerleri tırmanarak geçebilirsiniz, etrafını dolaşma sizi hem sıkar hemde vakit kaybı yaşatır. Tepeden önünüzdeki uçuruma tırmanın ekranın üst kısmındaki mini haritada görev işaretini görebileceksiniz, zaten bu işareti takip etmeniz gerekiyor, eğer farklı bir yoldan daha kısa sürede gidebileceğinizi düşünüyorsanız mutlaka deneyin. Eğer dağdan geçmek zorunda kalıyorsanız tırmanma ekipmanları konusunda herhangi bir şüpheniz olmasın, sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır. Dağın tepesine ulaştıktan sonra aşağıdaki havuza atlamanız gerekecek.

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı görevi

Daha karşınızda olan havuza atladıktan sonra çıkın, etrafınızı kontro etmeyi unutmayın çünkü genelde sağ tarafınızda yer alan düşmanlar sizi öldürmek için konumlandırılmış olacaktır. Farkettirmeden ona arkadan yaklaşmayı deneyin. Bu gibi durumlarda gizlilik her zaman sizin farkedilmemeniz için oldukça önemlidir. Gizlilik olayını anladıysanız artık harekete geçmenin tam sırası. Yavaşça gidip arkasından etkisiz hale getirin, eğer sürüme seçeneği çıkarsa bunu kesinlikle yapın ve görünmeyecek bir yere sürükleyin. Daha sonra mini haritadaki yeşil görev işaretine doğru ilerlemeye devam edin.

Yol boyunca, karşınıza onlarca süikastçı çıkacaktır bunlardan kurtulmanın yollarını şimdiden planlasanız sizin için iyi olur. Diğer düşmanlara suikast düzenlemek veya etraflarında bir rota planlamak için yeni Raven’ın görüş özelliğini kullanabilirsiniz. Bu görüş özelliği aslında kullanmanız gereken en önemli özellikler içerisindedir. Biraz önce de bahsettiğimiz gibigizlilik birinci kuralınız olsun ve çimlerin arasından görünmeden ilerleyin. Önemli bir not verecek olursak, burada düşmanlara çok fazla yaklaşmadığınız sürece düşmanlar sizleri farketmeyecektir çünkü çimlerin içinde görünmez sayılırsınız.

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı

Bir sonraki yapacağınız adım ise biraz tehlikelidir, sınırlı alandan geçmeniz gerekecek, bu da mini haritanın alt kısmının kırmızı yanmasına neden olacaktır. Önünüzde ikisi de arkaya bakan iki muhafız konumlandırılmıştır unları nasıl yaklaşmmadan vurabiliriz diye düşünebilirsiniz fakat daha önce kullanmayı öğrendiğiniz okluk yetenekleri bu alanda sizlere oldukça fazla yarar sağlayacaktır.

Her gizli düşmanın başına oku hedefleyin. Düşmanlar hareketsiz kaldıkları için onları okla vurmanız basittir fakat başlarına hedef almayı unutmayın yoksa sizin için hiç iyi olmayabilir. Burada, düşman ordusunu yenen ve bizlere büyük bir yardımda bulunan Dag isimli bir abimiz ile tanışacaksınız. Size bir kalkan verecek ve sahile atladıklarında ekibini kurtarmanızı söyleyecek. Bu kalkan size gelen vuruş hasarlarını azaltırken, savaşları bazen yara almadan bile atlatmanızı sağlayabilir.

Görev işaretinizin sizi götürdüğü kampa ulaştığınızda, kullanıcıların yaptığı en büyük hata ise direkt olarak şehre dalmalıdır. Burada şehire hemen dalarsanız yo boyunca gizlilik için uğraştığınız bütün macrea boşa gidecektir. Bu yüzden şehire girmeden hemen önce sol veya sağ tarafta yer alan çitlerden atlayarak gizli bir şekilde girmeyi deneyin.

Daha sonra karşınıza çıkacak olan şehirin ortasında kocaman bir yapı bulunan yüksek eve gitmeniz gerekecek. Kapı kilitli ne kadar zorlasanız da açılmayacaktır, bu yüzden açma zahmetine girmeyin bunun yerine uzun çimlerin arasından gizlice girin ve binanın yan tarafına tırmanın. Burada yapmanız gereken bacadan girmek olacak bu yüzden yukarıya tırmanmayı deneyin.

Bacadan Noel baba gibi atlamak size doğru sonuçlar yaşatmayacak fakat başka bir çareniz bulunmamaktadır. Burada karşınıza çıkacak abimiz biraz güçlü diyebiliriz o yüzden savaşırken daha dikaktli olarak savaşabilirsiniz. Rikiwulf’u yenmek yine de saatlerinizi almayacaktır.

Assassin's Valhalla Şeref Bağı

Rikiwulf mağlup edildiğinde, geri dönüş rotası oluşturalacak ve mini haritada çıkacaktır. Kurtun izini sürün daha sonra Bragi sizden asayı dağıtmanızı isteyecektir. Kamp blgesindeki herkesi yenmek kolay olmayacaktır fakat yanınızda adamlar olacağı için ekibinizle kolayca düşmanları altedin ve daha sonra sahile gidin. Görev alanına giderken, başka bir Kjotve kampına baskın yapma fırsatınız olacaktır bunu değerlendirip değerlendirmemek size kalmış fakat buradan çok daha karlı bir çıkarım elde edebilirsiniz.

Tamamlandıktan sonra, görev işaretine kadar denizin üzerinde otomatik navigasyon çıkacaktır, bunu takip edin. Buarada tek başınıza olmayacaksınız. Bu şekilde, personeliniz size varış noktanıza kadar eşlik ederken arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Oynamanız Gereken Xbox Series X Oyunları

Fornburg’a indiğinizde, görev tabelanız size rehberlik edecek, gemiden inecek ve sağınızdaki iskelede olacak Randvi ile konuşacaksınız. Kardeşiniz Sigurd hakkında bilgi verecektir. Birkaç adım daha yaparak görevi tamamlayabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı Sonuç

Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı görevinde yapmaniz gereken bütün detayları sizlere anlattık. Nasıl ileryeceğinizi ve ilerlerken ahngi taktikleri uygulayacağınıza dair bütün detayları yazımızda paylaştık. Bu gibi diğer bölümler için de rehber serileri gelecektir. Blok bölümümüzü takip etmeyi unutmayın. Birbirinden güzel oyun incelemeleri ve rehber içeriklerini yazdığımız blok bölümümüzde sizler için özel olarak ayrılmış bir bölüm de bulunmaktadır. Assassin’s Creed Valhalla Şeref Bağı görevi için takıldıklarınızı bu yazı altındaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ASSASSİN’S CREED: VALHALLA SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

İlk 1080p kurulumu, düşük ayarlarda 30 FPS’yi hedefler:

 • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 veya Intel i5-4460
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD R9 380 veya GeForce GTX 960 4GB
 • Depolama: 50GB HDD (SSD Recommended)
 • OS: Windows 10 64-bit

İkinci 1080p kurulumu da 30 FPS için çekim yapar, ancak Yüksek ayarlar ön ayarında:

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 veya Intel i7-4790
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD RX 570 veya Nvidia GeForce GTX 1060
 • Depolama: 50GB SSD
 • OS: Windows 10 64-bit

Son 1080p önerisi, Yüksek ayarlarda 60 FPS’ye ulaşmanıza yardımcı olmayı umuyor:

 • İşlemci: AMD Ryzen 7 1700 veya Intel i7-6700
 • RAM: 8GB
 • Ekran Kartı: AMD Vega 64 veya Nvidia GeForce GTX 1080
 • Depolama: 50GB SSD
 • OS: Windows 10 64-bit

1440p ve 60 FPS’de oyun oynamak istiyorsanız, Ubisoft’un önerdiği şey budur:

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X veya Intel i7-8700K
 • RAM: 16GB
 • Ekran Kartı: AMD RX 5700 XT veya Nvidia GeForce RTX 2080 Super
 • Depolama: 50GB SSD
 • OS: Windows 10 64-bit

Son olarak, işte Ubisoft’un 4K, 30 FPS sistem önerisi:

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X veya Intel i7-8700K
 • RAM: 16GB
 • Ekran Kartı: AMD RX 5700 XT veya Nvidia GeForce RTX 2080 Super
 • Depolama: 50GB SSD
 • OS: Windows 10 64-bit

Yazar hakkında

Hakan Beledin

1 Yorum

 • Oyun manyak birşey ya çok eğlenceli bir oyun fakat ne sıkıntısı var tabiki sistem :((( Ama aklımda bulunan bir oyun bu 🙂 İnceleme için teşekkürler

Yorum yap!