Oyun

Assassin’s Creed Valhalla Sarı Gemi Nasıl Bulunur?

Assassin’s Creed Valhalla
Yazar - Editor

Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi konusu ile birlikte oyunu son günlerde oldukça popüler oldu. Satışa sunulmasının ardından binlerce kişi bu oyunu alarak oynamaya başladı. Oyunda her görevin bulunması biraz zor olmakla beraber yardım almadan yapmak zamanınızı alabilir. Assassin’s Creed Valhalla oyunundaki ana rolümüz olan Eivor başka ülkenin yöneticileriyle ittifak kurmaya görevlendirilmesi gerekmektedir. Oyunun başlarında yer alan The Song of Soma ve The Sons of Ragnar seçeneği karşınıza çıkacak ilk seçeneği yapmak oldukça kolay olsa da ikinci seçenekteki sarı bir gemi görevini bulmak oldukça zor tasarlanmıştır. Bugün sizlere ipuçlar vererek bu görevleri nasıl tamamlayacağınızı anlatacağız.

Tüm delilleri biraraya getirdikten sonra suçlunun kim olduğunu sizde tahmin edebilecek hale geleceksiniz. Bu konuda tabii ki tüm kanıtları ele geçirmek bu kararın alınmasın ve yapılmasında oldukça önemlidir. Hainin kimliğini ortaya çıkardığınızda sarı boyalı geminin yani Yellow Longship’in diğer kanıtlarla beraber birleştirildiğinde ortaya anlamlı bir delil çıkacaktır. Bu delil sizi ipucuna götürecek en önemli unsurdur. Oyunun kalan kısmında The Song of Soma’nın beşinci kısmına gelindiğini anlayabilirsiniz. Bu noktaya kadar geldiyseniz buradan sonra işler daha da karışacaktır. Tabii ki burada sizlere hainin kim olduğunu söyleyip spoiler vermeyeceğiz, bu hem size hemde oyuncu kişiliğimize saygısızlık olur. Sadece Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi ‘ye dair ipuclarını sizlerle paylaşarak Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi sarı gemiyi nasıl bulabileceğinizi anlatacağız.

Assassin’s Creed Valhalla Yellow Longship

Assassin’s Creed Valhalla Sarı Gemi Nasıl Bulunur?

Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi ‘yi bulamadığınızda tam araştırmanızın ortasındayken oyun size sadece üç arakadaşın bildiği yer altı tüneline bakmanızı hatırlatacak. Buradaki tunel aslında sarı gemiyi bulmak için gitmeniz gereken önemli yerlerden bir tanesidir. Tunelden gitmeniz ve aşağıya doğru giden yolu takip etmeniz gerekmektedir. Tabii ki bu yolda sağda solda yazılmış çizilmiş ipuclar ile karşılaşacakınız. En sonlarda karşınıza çıkacak olan haine dair delilleri bulacaksınız. Hainin gemiyi sarıya boyaması için sarı boyalar kullandığı boyalara rastlayacaksınız. Buradaki ıslak boyanın izi eskiden bulunduğu geminin konumuna götürecektir. Fakat orada gemiyi bulamayacaksınız çünkü eski konumu orasıdır.

Assassin’s Creed Valhalla yapımcıları burada aslında kullanıcılara büyük pay bırakmıştır. Aslında burada taşları yavaş yavaş yerine koyarak bir bütünü görmenizi istyecekler. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sarı boyalı olan gemiyi kimsenin görmediği aslında burada olmadığını yavaş yavaş oyun size anlatmıştı. Grantebridge şehrinde böyle bir geminin bulunmadığı, bu gemiyi aramak için şehrin sınırlarının dışına çıkmanız gerektiğini söylemekte fayda var. Peki Assassin’s Creed Valhalla sarı gemiyi bulmak için nereye doğru hareket edeceğiz derseniz, Büyük Ouse Nehri bize en büyük yolu gösterecektir. Sağ tarafta yer alan Büyük Ouse Nehri doğrultusunda yol almamız gerekmektedir. Utbech’i geçtikten hemen sonra bir çatala rastlayacaksınız.

Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi

Burada hava ne kadar sisli olursa o kadar iyi demek çünkü doğru yolda olmanızın işaretidir. Assassin’s Creed Valhalla sarı gemi yi hain sakladığı için görünmesini istemeyecektir bu yüzden sislerin arasında saklayacaktır. Sisin içinden geçtiğinizi ve küçük bir ada gördüğünüzü düşünün. Sarı gemiyi sislerin arkasında farkedeceksiniz fakat tek farkettiğiniz sarı gemi olmayacaktır. Haydutlar etrafını çevirmiş sarı gemiyi korur halde beklemektedirler. Bunları altetmeden sarı gemiye ulaşmanız imkansızdır. Karaya oturmuş uzun sarı gemiyi almak için haydutları öldürüp gemiyi araştırarak gerekli ipuclarını bulabilir ve oyuna devam edebilirsiniz.

Mutlaka göz atın => Ghost of Tsushima İnceleme

Aslında bundan sonra oyun size seçenek sunarak oyunu nasıl şekillendirmeniz gerektiğine karar vermenizi istemektedir. Bölüm 5 Eivor’un yerleşimine katılmayı seçen bir karakterle biterse haini bildiğinizi ve doğru yolda olduğunuzu anlarsınız. Fakat bunun tam tersi de olabilir. Size hiçbir karakter katılmazsa ve Soma ve Eivor barışçıl ama sinirli olarak ayrılırsa, yanlış seçeneği seçmişssiniz demektir. Daha sonrasında Soma oyunun sonuna kadar Eivor’a kızacak sinirlenecek hatta suratını asacaktır. Mesafeli davranmasını istemiyorsanız doğru seçeneği seçmeye gayret edin.

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!