Oyun

Assassin’s Creed Valhalla Baskın Taktikleri

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı taktik
Yazar - Hakan Beledin

Assassin’s Creed Valhalla baskın savaşlarında en çok altın ve eşya toplayabildiğiniz, Assassin’s Creed Valhalla’nın belki de en iyi özelliğidir diyebiliriz. Baskınlar sonucunda elde edeceğiniz kazanç ile istediğiniz birçok şeyi yapabilirsiniz. Baskınları başlatması kolay ve katılmaları eğlencelidir, ancak iyi bir baskın yapmak istiyorsanız hazırlık yapmanı şart yani, savaşa hazır olmanız gerekir. Assassin’s Creed Valhalla oyununda nasıl baskın yapmanız gerektiğini, baskın yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ve odak noktanızı belirteceğiz. Bunların dışında uygulayabileceğiniz pek fazla seçneek bulunmamaktadır. Sadece makelmizde yazılanlara göz atmanız yeterlidir. Fazla uzatmadan Assassin’s Creed Valhalla baskın taktiklerini sizlerle paylaşalım.

Assassin’s Creed Valhalla Baskın Taktikleri

Baskın Yapmak Neden Önemli ?

Baskın yapmanın tüm amacı diğer oyunlarda olduğu gibi bu oyunda da, yerleşim yerinizi yükseltmek için hammadde ve malzeme bulmak ya da altın bulmaktır. Bu malzemeleri yolda yürürken bulmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Sadece yerleşim yerine yaptığınız baskınlardan elde edebileceğiniz altın gelirleri bulunurken, aynı zamanda Eivor’a büyük fayda sağlar. Bu ödülleri baskınlardan alırken, yüksek bir miktarda XP kazanabilirsiniz, bu nedenle güç seviyenizi maksimum seviyeye çıkarmayı düşünüyorsanız, sık sık baskınlar yapmanız gerekecektir. Bu kadar kolay olmadığı için sürekli baskın yapamayacaksınız fakat kendinizi hazırladığınızda baskın için savaşı başlatabilirsiniz. Ufak önemli not, manastırlar yüksek düzeyde hammadde sağlarken, kamplar daha fazla malzeme sunmaktadır.

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı görevi

Baskın Nasıl Başlatılır ?

Assassin’s Creed Valhalla‘da bir baskın başlatmak oldukça kolay olsa da eğer köklü bir yerleşim yeriyse ve bunu farketmemişseniz o zaman başınız belaya gireiblir. Buralardan elde ettiğiniz parayla neler yapabilirsiniz, İngiltere’ye vardığınızda ve yerleşiminizi inşa etmeye başladığınızda bunu tamamlayabilir ve artık konaklama yerine sahip olabilirsiniz. Baskınlar çok fazla uzun sürmese de uğraştırıcı olmasıyla bilinir. Yerleşim yerindeki karakterler usta seviye kılıç savaşçıları olmadığı için çok zorlu geçmez fakat sayılarının çok olması tamamlanmayı biraz uzatabilir. Anglosakson kitlelerini katledip altınınızı talep edene kadar bu süre hızla geçer fakat tabi bu size de bağlıdır. Haritada baskın konumları, çaprazlanmış iki kırmızı eksenle vurgulanır.

Uzun botla kıyıya yaklaştığınızda, karaya adım atmanız baskın için ilk temel adımdır. Siz bastığınızda, Eivor kornasını çalar ve tüm klanınız tekneden atlayıp saldırmaya başlar bu yüzden iyi bir konum almak ve doğru yerden saldırmak oldukça önemlidir. Onlara katıldığınızda baskın başlar. Ayrıca kamplara yürüyebilir ve yaya olarak savaş çığlığını çalabilirsiniz. Her baskın kolay değildir gittikçe zorlaşan baskınlar bulunurken bazı baskınların diğerlerinden daha zor olacağını belirtmekte fayda var, bu yüzden saldırmadan önce her birinin güç seviyesini kontrol edin. Tabii ki bu baskınların seviyesinin artması, ödül miktarındaki artışın da habericis diyebiliriz. Doğru orantı kurabileceğiniz bu savaşlardan üstün çıkacağınızı düşünüyorsanız durmayın fakat gücünüz yetmeyeceğini düşünüyorsanız da ilerde güçlenip tekrar gelmeyi deneyin.

Assassin's Creed Valhalla Şeref Bağı

Herkesi Öldürmeniz Gerekece

Yakındaki binalara baskın yapmak herkes öldüğünde çok daha kolay olmakla beraber ilk başta önünüze çıkan zorlukları aşmalısınız. Sonuçta, kalelerini ve manastırlarını mahvediyorsunuz, bu yüzden düşman askerleri sizin kolayca yerleşim yerini dağıtmanıza müsade etmeyeceği gibi bunu savaşmadan yapmanıza da izin vermeyecek. Yakındaki düşmanları bulmak için Odin’in Görüşünü kullanın, beklemediğiniz anda beklemediğiniz yerlerden düşmanlar çıkabilir ve siz ne olduğunu anlamadan sizi altedebilir bu yüzden Odin’in görüşü sizin için birinci öncelik olmalıdır. Saldırmadan önce etrafı taramalı ve bir plan yapmalısınız. Eğer plan yapmazsanız ekibinizin gözleriniz önünde yıkıldığını görebilirsiniz.

Değerli Hazineleri Keşfedin

Her baskın dedeiğimiz gibi verimli olmasa da çoğu baskından elde ettiğiniz gelirler size yetecektir. Zaten ilk başlarda almanız gereken ya da gelişmeniz gereken seviyelerde veya güçlere oranla baskın yapabileceğiniz yerler karşınıza çıkmaktadır. Yerleşiminize hammadde ve erzak getirebilir, ancak teklif edilen altın da oldukça faydalıdır. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış fakat altın her zaman az bulunan ve en değerli mücevherler arasında yer aldığını için oyuncuların birinci önceliği olmaktadır. Bu oyundaki en önemli özellik olan Odin’in görüşünü neredeyse hep kullanmanız gerekecek örneğin, bir Baskın başlattıktan sonra, yakınlarda ne tür servet olduğunu ortaya çıkarmak için Odin’in Görüşünü kullanmak size çok güzel ödüller sağlayabilir.

Namlu – Kullanılacak farklı malzemeler sunar
Zırh – Genellikle belirli bir sete bağlı silahlar ve zırhlar sunar
Kitap – Bunlar Bilgi Kitaplarıdır: Uzun menzilli ve yakın dövüş saldırıları için kuşanmak için yeni özel beceriler sağlarlar
Çubuklar – Bu altın külçeler, Demirci Gunnar’ın dükkanında yükseltmek için çeşitli külçe türleri sunar

Assassin's Valhalla Şeref Bağı

Baskın Tamamlama

Dediğimiz gibi siz seviye atladıkça karşınıza yapabileceğiniz baskınlar çıkmaktadır. Tabii ki zor olması içinde bazı baskınlar yapabileceğinizin en üst sınırı ile karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden zorluk seviyesini göz önünde bulundurarak baskın başlatmalısınız. Assassin’s Creed Valhalla’daki baskınlar birçok ödül kazandıracağı gibi klanınızla birlikte savaşmak heyecan verici olmkatadır. Baskınları yaptığınızda sadece ödül tarafıyla bakmayın, altın ve yemeğin yanı sıra en önemli kriterlerden biri de XP kazanmaktır. Daha çok XP kazanmaya oynayın ki hızlı gelişme olanağı yakalayın.

Mutlaka göz atın => Cyberpunk 2077 Hileleri

Tüm altını veya serveti bularak o baskını tamamlamamdan da ayrılmayın. Yüzeyde oldukça basit görünüyor, ancak altın bulmak için kilitli binalara girmek oyunda oldukça zordur. Bazen bir anahtara ihtiyacınız olur ve bunlar korumalarda veya kaplarda bulunabilir. Odin’in görüşünü bir kez daha kullanmak anahtarı vurgulayacak ve ekranda kalacaktır böylelikle rahat bi şekilde ulaşabilirsiniz. Diğer binalar gizli bir kapı veya giriş bulmanızı gerektirir ve bazen kapıyı kilitli tutan barikatı kırmanın bir yolunu bulmanız gerekir bunun için birkça kez deneyebilirsiniz fakat en sonunda doğru taktiği elde edeceksiniz. Bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Valhalla baskın taktiklerini anlattık. Bunun gibi taktikleri sitemizde bulabilir ve işinize yarayanları inceleyebilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed Valhalla Minimum Sistem Gereksinimleri (1080p30 – Low)

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
İşlemci (CPU): Intel Core i5-4460 veya AMD Ryzen 3 1200
Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD R9 380
Ekran Kartı Belleği (VRAM): 4 GB
Sistem Belleği (RAM): 8 GB RAM
Depolama gereksinimi: 50 GB boş hard disk alanı

Assassin’s Creed Valhalla Önerilen Sistem Gereksinimleri (1080p30 – High)

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit (son sürüm)
İşlemci (CPU): Intel Core i7-4790 veya AMD Ryzen 5 1600
Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 570
Ekran Kartı Belleği (VRAM): 6 GB
Sistem Belleği (RAM): 8 GB RAM
Depolama gereksinimi: 50 GB boş SSD alanı

Assassin’s Creed Valhalla Yüksek Sistem Gereksinimleri (1080p60 – High)

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit (son sürüm)
İşlemci (CPU): Intel Core i7-6700 veya AMD Ryzen 7 1700
Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce GTX 1080 veya AMD Vega 64
Ekran Kartı Belleği (VRAM): 8 GB
Sistem Belleği (RAM): 8 GB RAM
Depolama gereksinimi: 50 GB boş SSD alanı

Assassin’s Creed Valhalla 4K Sistem Gereksinimleri (4K30 – Ultra High)

İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit (son sürüm)
İşlemci (CPU): Intel Core i7-9700K veya AMD Ryzen 7 3700X
Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce RTX 2080 veya AMD RX 5700XT
Ekran Kartı Belleği (VRAM): 8 GB
Sistem Belleği (RAM): 16 GB RAM
Depolama gereksinimi: 50 GB boş SSD alanı

Assassin’s Creed Valhalla Tanıtım

Yazar hakkında

Hakan Beledin

Yorum yap!