Sağlık

Anestol Pomad Krem Neden Kullanılır?

Anestol pomad krem ne işe yarar?

Anestol pomad krem içerikleri sayesinde uygulanan bölgeyi uyuşturma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı dövme yapımında ya da kulak delinmesinde kullanılır. Anestol pomad krem reçete ile satılan bir ilaçtır. Lokal bir uyuşturucu özelliğine sahip olan Anestol pomad krem yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Uygulama yapılan bölgede uyuşma sağlayan Anestol pomad krem alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. İçerisindeki etken maddeler ise:

  • Metil paraben,
  • Propil paraben,
  • Polietilen glikol 1500,
  • Polietilen glikon 6000,
  • Propilen glikol içermektedir.

Tavsiye içerik => Dermovate Krem Faydaları Nelerdir?

İçindekiler

Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad, dermatolojik ilaçlar grubunda yer alan bir ilaçtır. Bundan dolayı da yalnızca dermatoloji uzmanları tarafından reçete edilmektedir. İlaç içeriğinde bulunan yüzde 5 oranındaki lidokain uyuşturucu etkisine sahiptir. Bundan dolayı da özellikle cerrahi işlemlerde ya da kulak delme, dövme gibi işlemlerde acıyı engellemesi için kullanılır. Atopik ciltler için kaşıntıyı giderici bir özelliğe sahiptir.

Tavsiye içerik => Fito Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Neye İyi Gelir?

Anestol pomad krem doktor önerisi ile reçete edilen bir ilaçtır. Özellikle deri ve mukozada meydana gelen derin olmayan yanıklarda, kaşıntı problemlerinde, meme ucu çatlaklarında kullanılmaktadır. Anestol pomad kremin iyi geldiği alanlar ise:

  • Cilt kuruluğu sebebiyle meydana gelen meme ucu çatlaklarında Anestol pomad krem kullanılması önerilmektedir.
  • Basur sebebiyle yaşanan acının azalması ve güneş yanıklarından sonra meydana gelen acının minimuma inmesi sağlanır.
  • Cildin kaşıntı ataklarını engellemek için de kullanılmaktadır. Özellikle yüzünde kaşıntı olan hastalar, anestol pomad kremi yüzüne de uygulayabilir.
  • Anestol pomad yalnızca doktor kontrolü ve reçetesi kapsamında kullanılmalıdır.

Bu içeriği okuyan kullanıcılarımıza tavsiye ettiğimiz içeriğimiz => Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad kullanırken doktor önerisine uygun hareket etmek gerekmektedir. Özellikle açık yaralar ya da enfeksiyonlu bölgelere kullanılmaması gerekmektedir. Aksi halde cilt üzerinde yayılmalara yol açabilir ve enfeksiyonun daha da çoğalmasına yol açabilir. Özellikle geniş deri yüzeylerine uygulanmaması ve kapalı pansuman alanlarına sürülmemesi gerekmektedir. Göz ve göz çevresinden uzak tutulması gerekmektedir. Burun ve ağız içinde meydana gelen tahriş olmuş alanlara kesinlikle sürülmemelidir. Krem içindeki etken maddelere alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir.

 

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!