Oyun

Among Us Bilgisayarda Ücretsiz Nasıl Oynanır

Among Us Pc de Ücretsiz Nasıl Oynanır
Yazar - Editor

Among Us bilgisayarda ücretsiz nasıl oynanır sorusuna cevap olarak 2020 yılının son aylarında birden bire karşımıza çıkan ve islamiyetten hızlı yayılan among us, oyuncuların en çok zevk aldığı oyunlar arasında yerini aldı. Özellikle Twitch yayınalrında sıkça rastladığımız bu oyunda iletişim en büyük etken diyebiliriz. Yayıncılar tarafından oldukça fazla tercih edilen bu oyuna merak günden güne artmaktadır. İnsanların bu kadar çok eğlendiğini görenler bu oyunu satın alarak oynmaya başlarlar. Fakat bu oyunu bilgisayar üzerinden ücretsiz oynamak da mümkün. Bugün sizlere Among Us bilgisayarda ücretsiz nasıl oynanır onu anlatacağız.

Among Us Konusu Nedir ?

Bir grup astronot tarafından belirlenen göreve doğru çıkılan yolcuğun amacı bilinmeyen gezegenden örnek almaktır. Oyunda farklı farklı haritalar karşımıza çıkarken ilk haritada uzay mekiniğine rastlamamaktayız. İkinci haritada karşımıza çıkan astronotlar, gezegene keşif yapmak için inerler ve oradan örnek toplarlar. Çevremize baktığımızda hep kazılmış bölümleri farketmekteyiz. Bu alanlar örnek toplanması için kazınmış yerler olurken asıl hikayenin geçeceği bölüme sıra gelmektedir.

Üçüncü harita aslında oyunun geçtiği ve hikayenin başladığı haritadır. Astronotlar ile iletişim halinde olan kuleye rastlanılmaktadır. Keşif yaparken astronotların karşısına belgeler çıkar ve bu belgelerden en garip olanı yaşam formları adlı dosyadır. İnsan dışı formlarında bulunduğu ve varlıklarının kanıtlanabilir düzeyde yer aldığının bilgisi formlarda konumlandırılmıştır. Bu yaratık astornotların içlerine girerek onları öldürmek istemektedir, diğer astronotlar ise bu yaratığın kimin içine girdiğini bulmaya çalışır.

Among Us Ücretsiz Nasıl Oynanır

Among Us Nasıl Oynanır?

Among Us aslında bir grup oyunduur diyebiliriz. 4-10 kişi arasında değişen oyuncu aralığı bulunmaktadır. Oyunda iki takım yer almaktadır. Bunlardan biri impostor yani saldırı tarafındaki, diğeri ise crewmatedir bunlarda saldıranı bulmaya çalışırlar. Basitçe anlatmak gerekirse daha önceden vampir köylü oyununu elbet oynamışsınızdır. Oynamasanızda görmüşssünüzdür, bir bakıma bu oyuna benzetebilirsiniz. Oyunun içinde yer alan acil durum butonu sayesinde eğer bir crewmate impostor yakalarsa bunu takımına bildirir. Bu olay yaşanırken bire bir rastlamış da olabilir uzaktan takım arkadşaının ölümüne şahit olmuş da olabilir.

Acil durum butonuna basıldığında artık oyun durur ve herkes aynı lobide buluşur. Burada ikna çalışmaları devreye girer ve iletişim başlar. İnsanlar kimin öldürdüğünü sohbet ederek bulmaya çalışır, tabii ki öldüren de öyle bir şey olmadığını takıma anlatmaya çalışmaktadır. Belirli bir süre geçtikten sonra oylama başlar. Kim kime ikna olduysa ona oyunu verir ve sonucunda en çok oyu alan kişi gemiden atılır fakat herhangi bir bilgiye ulaşılmadıysa tekrar oyuna geri dönülür. Oyunda kazanmak için üç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki oyun sonunda rakip rolü tamamen eleyen takım kazanır, bütün görevleri eksiksiz tamamlayan crewmateler kazanır ya da sabote edilmiş gemi enkazı tamir edilmediği için impostorlar kazanmaktadır. Hazırsanız Among Us bilgisayarda ücretsiz nasıl oynanır onu anlatacağız.

Among Us Bedava Nasıl Oynanır

Among Us Bilgisayarda Ücretsiz Nasıl Oynanır

Among Us bilgisayarda ücretsiz nasıl oynamanız için gereken işlemler aslında çok basit verdiğimiz adımları takip ederek oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz. Among Us bilgisayarda ücretsiz nasıl oynanır;

  • Among Us bilgisayarda ücretsiz oynayabilmek için BlueStack uygulamasını ilk başta bilgisayarımıza indirip kurmamız gerekmektedir. Bu program zararlı mı diye düşünmeyin çünkü telefon uygulamalarını pc’de oynamanızı sağlayan, kullanıcılar tarafından da sıkça tercih edilen bir uygulamadır.
  • Daha sonra BlueStack mağazına girip Among Us oyununu indir tuşuna basın.
  • Kurulum kolayca olacağı için bir sonraki aşama google hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.
  • İşlemler tamamlandıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Among Us Bilgisayarda Ücretsiz Nasıl Oynanır

Among Us Klavye Ayarları

Among Us uygulamasını BlueStack üzerinden oynamak oldukça zevkli olacaktır fakat bunun için klavye ayarlarını yapmanız gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken işlem BlueStack uygulamasının klavye düzeni olan D-Pad özelliğini aktif edip yerleştirmek olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı söyleyecek olursak, program içinde yer alan sağ üst köşede bulunan ok sekmesine tıklayarak ayarlar seçeneğini açın. Karşınıza çıkacak olan ekran klavye bölümüne tıklayın. Bundan sonraki aşama ise kontrol ekleme bölümünde D-Pad’i aktif edip oyun içinden D-pad’i w,a,s,d tuşlarının üzerine getirmek oacaktır. Bunun dışında ekstra bir ayar yapamnıza gerek kalmayacak oyunu keyifle oynamaya başlayacaksınız.

Mutlaka göz atın => Epic Games Store Cadılar Bayramı İndirimleri

Among Us Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+ Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: Intel Pentium 4
  • RAM: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 510
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 250 MB

Among Us Trailer

Yazar hakkında

Editor

Yorum yap!