Ekonomi

5 Yıl Geri Ödemesiz 50.000 TL Hibe Kredisi Veriliyor

5 yıl geri ödemesiz 50.000 TL hibe kredi nasıl alınır? 5 yıl geri ödemesiz kredi alabilmeniz için şartlar nelerdir?

Devlet destekli olarak verilen hibe kredilerin başvurusu nasıl yapılıyor? Sizlere bu haberimizde bu krediler ve başvurular hakkında bilgiler vereceğiz.

5 yıl geri ödemesiz 50.000 TL hibe kredi nasıl alınır? 5 yıl geri ödemesiz kredi alabilmeniz için şartlar nelerdir? Devlet destekli olarak verilen hibe kredilerin başvurusu nasıl yapılıyor? Sizlere bu haberimizde bu krediler ve başvurular hakkında bilgiler vereceğiz.

 

Tavsiye içerik => Kredi Notu Kaç Ayda Güncellenir?

KOSGEB’ nerededir?
KOSGEB’in Merkez Binası Ankara’dadır. Ankara’da Mamak semtindedir. KOSGEB hakkındaki merak ettiğiniz bütün sorular için 444 1 567 (KOS) numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kosgeb internet sitesinde ihtiyaç duyulan bütün bilgilere ulaşmak mümkündür. Ayrıca İl merkezlerinde bulunan Hizmet Müdürlüklerine ya da en yakın Kosgeb hizmet birimine giderek aklınızdaki bütün sorulara ayrıntılı olarak cevap alabilirsiniz.

Kosgeb hangi sektörlere kredi vermektedir?
KOSGEB tarafından desteklenen sektörleri ve o sektörlerin alt bölümlerini Kosgeb’in internet sitesindeki şu adresten görebilirsiniz. Yayınlanan listede 700 den fazla sektör ve sektör alt birimi vardır. İşletmenizin faaliyet göstermiş olduğu sektör bu liste içerisinde ise yada bu destek dahilinde olan bir sektörde yatırım yapmak istiyorsanız Kosgeb’ten hibe kredi yada faizsiz kredi almanız olasılık dahilindedir.

KOSGEB desteklerine başvurulur?
KOSGEB’den destek alabilmek için öncelikle Kobi olmalısınız, ya da işini ilk kuran genç girişimci olmalısınız. İlk ve öncelikle iş sistemin veritabanına kayıt yaptırmaktır. Daha sonrasında işletmenin KOBİ statüsünde olup olmadığının belirlenebilmesi için KOBİ beyannamesi doldurulmalıdır. Doldurulan beyanname KOSGEB uzmanları tarafından kontrol edilir. Uygun olup olmadığı konusundaki kontrolünden geçtikten sonra, istenilen KOSGEB desteğine, kredisine ya da hibesine başvuru yapılabilir.

KOSGEB sadece KOBİ’lere mi hibe kredi veriyor?
KOSGEB, Kobi statüsündeki işletmelerin yanı sıra genç girişimci adaylarına da finansman desteği sağlamaktadır. Genç girişimci adayları Kosgeb’in İşkur’un desteği ile ortaklaşa bir eğitime tabi tutulurlar. Düzenlenen bu eğitimden geçen, projesini hazırlayan, yatırımını yapan ve bu yatırımı için başvuru yapıp gerekli kontroller sonucunda projesi onaylanan genç girişimcilere 30.000 TL’ye kadar hibe, 70.000 TL’ye kadar da faizsiz geri ödemeli kredi vermektedir.

İşyeri açmak için Kosgeb’den kredi alınabilir mi?
Kosgeb’in kredilerinin asıl amacı açılmış işyerlerini destekleyerek onların ekonomiye olan katkılarını artırmaktır. O nedenle sıfırdan işyeri açmak için Kosgeb kredisi alınamaz. Siz Kosgeb’in desteklemiş olduğu bir sektörde işyeri açarsınız. Sonra Kosgeb hibe kredisi almak için başvuru yaparsınız gerekli incelemeler yapıldıktan sonra başvurunuz uygun görülür ve onaylanırsa yapmış olduğunuz işyeri açma ve işletme giderlerinden belirlenen kısmı kadarını Kosgeb’den kredi olarak alabilirsiniz. İşyeri açılırken faturalandırılarak harcanan masrafların %70’ine kadar Kosgeb geri ödeme yapabiliyor.

KOSGEB projeleri nedir? KOSGEB proje hazırlama nasıl yapılır?
Kosgeb’den kredi alabilmek için ön çalışmaların titizlikle yapılması gerekmektedir. İşin uzman kişiler tarafından takibinin yapılması kredi onay sürecinin hızlanmasını kolaylaştırır. KOSGEB projelerini hazırlayan kişinin bazı konulara hakim olması gerekmektedir. İş planı ve fizibilite konuları bunlardan bazılarıdır. KOSGEB hibe kredisi alma için iş yapan ve proje hazırlayan piyasada birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Ayrıca internette de bir çok KOSGEB proje örneği bulabilirsiniz.

Yazar hakkında

Oğuzhan İsa Temiz

Güncel SEO ve Marketing içeriklerini derleyip yazmayı seven yazar aynı zamanda kişisel bir blog edası içerisinde içerik üretiyor. Farklılaşan kişisel psikolojiler insanları başka bir insan haline bürünmeye zorlayabiliyor. Tabii bir filmde de geçtiği gibi " Evet,biz tüketiciyiz.Tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. Cinayet,suç,fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan magazin dergileri.500 kanallı TV,iç çamaşırım da kimin adının yazdığı…" bana destek olmak isterseniz yazılarımı paylaşabilirsiniz.

Yorum yap!