Sabit anasayfa arkada güncellenen blog sayfası

seo-teknikleri-1

Selamlar! Uzun bir süredir bloga uğramamışım sanırsam :). O yüzden blogu biraz geliştirmek ve kullandığım SEO tekniklerini paylaşmak istiyorum sizlerle. Bunlardan birisi de anahtar kelime rekabeti az olan kelimeler için kullandığım basit bir teknik.

Bu teknik nasıl uygulanır ?

  • Sabit bir ana sayfa belirlenir
  • Belirlenen anasayfaya uzun long tail içerik girilir tek sayfa olacak halde
  • Ortalama 1500-2000 kelime civarında
  • Blog sayfası açılır
  • Açılan blog sayfasına güncel olarak içerik girilir.
  • Blog sayfasından her 3 yazıdan birine ana sayfaya ve diğer alt sayfalara destekli olarak iç link verilir.
  • interlink manager eklentisini kullanabilirsiniz eğer link vermeye uğraşmak istemiyorsanız.
  • Pazarlama yapılırken ana sayfa değil alt sayfalar pazarlanır ve kullanıcı doğal olarak ana sayfaya yönlendirilir blog sayfasından.

Bunu kullanmak yada kullanmamak size kalmış bir olay. Özellikle paravan bloglar için çok iyi bir teknik. Ortak bir sosyal medya hesabı açılabilir ve tüm paravanlar oradan paylaşılabilir. Tabii burada önemli nokta açılan bu paravanları nasıl kullanacağınız.

ÖNEMLİ NOT : Kesinlikle hepsinden sadece footer link yada header link çıkışı yapmayın. Linki ne kadar çok çeşitlendirirseniz o kadar doğal gözükür. Oluşturduğunuz paravanların hepsini farklı ip olmasına ve temalarının farklı olmasına dikkat edin. Oluşabilecek bir problemi aşmış olursunuz. Ayrıca hepsini ayrı Search console hesabında tutmaya özen gösterin.

“Sabit anasayfa arkada güncellenen blog sayfası” için 4 yorum

  1. Merhaba. Sizce bu teknik “panik atak tedavisi” için de işe yarayabilir mi? Anahtar kelimenin zorluğu açısından soruyorum. Aylık aranma hacmi 9000 civarında. Teşekkür ederim.

  2. Ogi selam, bu tür bir araştırma içerisindeydim, dolayısıyla bu yazı iyi oldu. Senden ricam, müsait bir zamanında “Long tail keyword” kullanımı ile ilgili bir yazı yazar mısın? Bu konuda bilgiye açım Reis Bey 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir